Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 salute!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: salute!    salute!  EmptyMar Iul 29, 2014 11:27 am

salute!  Tumblr_n9fxcc5OUc1rlroljo1_500

Inchise usa apartamentului incercand sa isi stapaneasca setea nebuna pe care o avea. Isi puse gluga in cap, acoperind parul blond si o lua incet catre scari. Era imbraca intr-un sutien si un hanorac, o pereche de pantaloni scurti si niste cizme. Auzi cum o striga din spate, cum o face in toate felurile iar ea avea un zambet ironic pe fata. Isi continua drumul pana in momentul in care o prinse de mana si o azvarli in perete. Asculta cuvintele urate pe care i le adresa timp de un minut.  Ochi albastrii i se schimbase intr-un negru care acoperii toata orbita ochiului. Isi azvarli coltii in gatul lui, pana il facu sa nu mai urle. Il impinse in celalt perete in timp ce se stergea la gura. Isi aranjase parul in oglinda plina de sangele care tasnise si incepu sa isi vada de drum. Era gata sa ajunga la urmatoarea victima pentru care fu angajata. NU stia daca era fata, daca era baiat, ea stia ca este obligata sa duca misiunea pana la capat. Chit ca avuse o relatie de trei ani cu un barbat pe care il omorase in seara aceasta, nu mai insemna nimic pentru ea. Pentru ca Amalia Vann nu iarta si nu greseste.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMar Iul 29, 2014 11:47 am

salute!  Tumblr_mrulcc0yR31s88ss5o1_1280

Alexander iesise la una din plimbarile sale obisnuite de noapte, din cauza ca somnul nu-i dadea pace. Stia ca la prima ora a diminetii trebuia sa se intalneasca cu o anumita domnisoara pe bune, Amalia, despre care aparent nu stia absolut nimic. Insa nu prea ii pasa pe moment de acest lucru. Nu ear infometat, nu era nervos, nu era nelinistit, nu era vesel, nu era neastamparat, nu eraa altcineva, era pur si simplu el. Era imbracat in blugii lui normali, niste bascheti surti si-o camasa descheiata,care ii defineau cel mai bine gustul vestimentar. Isi arunca castile in urechi si continua sa alerge. Nu stia ce voia fata asta de la el, de ce trebuiau sa se vada si de ce avea sa locuiasca la el o vremee. Poate ca i se oferise o noua sansa de a se jucaa.
Un ranjet nebunesc ii aparu in accel moment pe fata, siii brusc ploaiaaa ii stricaaa oriceee plan. Totusi continua pana in capatul strazii, insa vizibilitatea lui devenea din ce in ce mai scazutaa. Brusc simti o lovitura de cevaa tare si aproape se dezechilibra, ca un om normal, dar isi recapata firea.
-Uita-te pe unde mergi! spuse si vru sa plece din nou dar apoi se intoarse.
Realiza pe moment pe cine are in fata. Amalia. Tipa care se indrepta spre el si care nu arata deloc format.
-Nu credeam ca ne vom intalni in felul acesta, ii zise razand. Alexander Hanbell!
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 6:53 am

Isi misca incet corpul pe strada dar cu o siguranta nemaipomenita pe ea. Vampirismul din ea nu o lasa sa aiba garda jos, sa fie pregatita pentru orice si sa arate bine. Isi dadea seama ca avea sa termine treaba cu domnul necunoscut. Intelesese ca este un baiat caruia i plac jocurile, de obicei nu primea mare lucru despre persoanele care avea sa le intalneasca, ci doar sexul acelora si o poza. Primea sms cu locatia unde vor avea intalnirea apoi primea confirmarea ca poti pleca mai departe, la el acasa sau depinde unde vroia clientul.
Amalia inca nu putea sa isi dea seama cine o controleaza insa trebuia sa lupte pentru putinele persoane ramase in viata din familia ei. Insa povestea asta era una dintre problemele care NU trebuia sa le aiba in seara aceasta. Inca nu simtea urma de clientul special pe care il avea. Cel detaliat. Avand in vedere ca trebuia sa il omoare, ea prefera inainte sa i spuna ce va avea sa se intample. Ultimul o crezuse nebuna fiind si beat. Nu prea baga ea de seama fiind obisnuita cu tot felul de oameni. Fete, baieti, Amalia ti le rezolva pe toate. Puteai sa i dai orice client. Ea este cea mai cea in domeniu. Chit ca domeniul "vampirii care omoara omeni pentru sefii lor necunoscut" nu exista, ea era.
Vremea nu era chiar de partea ei, insa nu o impiedica asta. Isi misca posteriorul catre localul acela dand dintr-o data intr-un trecator. Cand se intoase si i vazu fata, zambi larg.
- Alexander! I pronunta numele zambind, Amalia, i spuse in timp ce i intinse mana. Haide sa intram in bar, sunt fleasca! spuse razand incercav sa faca pe un om neajutorat, fricos de ploaie.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 7:10 am

Ii zambi prietenos cand o zari si-i auzi vorbele, apoi o apuca usor de mijloc si-o duse inauntrul acelui bar cautand o masa mai retrasa. Norocul lui fu sa deaa peste un separeu mai special si sa-l poata folosi pe acelaa. Era ud si el.Camasa lui era fleasca iar pe abdomen i se resfrangeau firicele de apa continuu.
Alexander nu era un tip timid, care sa se fereasca de oameni. Daca asa ii placea sa steaa in fata lor, asa statea, nu se simtea deloc stanjenit sau ceva. Ii lasa pe oameni sa-l descopere exact in felul in care era el. Ceea cel deranja acum era temperatura de acolo si hainele lui ude pe care nu le putea da jos.
Statu un timp si incerca sa o analzeze pe domnisoara de langa el, insa nu reusea sa culeaga prea multe informatii. Mirosul n-o trada aproape deloc, desi nu eraa ceva cu care se obisnuise el in ultimul timp. Era un miros putin diferit de al lui, si de cel al oamenilor. Totusi renunta rapid la aceasta investigare sii isi propuse sa o cunoasca incetul cu incetul inainte sa isi puna in aplicare toate trucurile pe care le ascundea. Isi ascunsee mirosul, si cea iluziaa aparentaa a unui om, folosindu-si putin unul din daruri, astfel in cat sa n-o sperie cumva.
-Deci, Amalia corect?zise el intr-un mod aiurit. Imi pare rau ca nu am putut sa te intampin intr-un mod mai frumos si sa te iau cu masina. Nu am fost anuntat de ora la care ar trebui sa ajungi!
Se opri si se gandi ce sa-i spuna. Ii placea mereu sa aiba totul acela dur, precaut, hotarat care disparuse in ultimele ore.
-Deci ce ganduri te aduc pe aici?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 7:20 am

Intrara amandoi inauntru si erau numai zambete. Localul era unul simplu, foarte modern, stilat. Isi trecu o mana prin par, in timp ce se indreptau catre o masa alesa de el, una mai ascunsa chiar foarte privata. Coltul in care se aflau era dominat de un rosu visiniu ceea ce i aducea aminte de misiunea pe care o avea. Il asculta in timp ce isi cerea scuze pentru micile detalii care ea le observase de la inceput. Nu aflase ora, nu aflase nimic ci doar localul. Nu o deranja cand clientii nu isi faceau planuri prea mari cu ea, nu vroia sa se ataseze si totusi era obligata sa para interesata. Insa Alexander avea ceva ce majoritatea clinetiilor-victimelor nu aveau, ceva ce nu putea fi mirosit. Insa un miros de om tot il purta. Poate nu era prea vizibil insa ea o lasa pe de-o parte.
In timp ce i zambea, chelnerita veni cu doua meniuri si cei doi comandara doua pahare de vin rosu. Il privi adanc in ochi, nu vedea mare lucru. Nu i vedea frica, nu i vedea nici macar ce il excita. Avuse un mare exercitiu cu asta in ultimele trei luni, observa si ce-a mai mica chestie care i faceau sa tresare. Vinul veni, iar ea sorbii cu grija. Nu vroia sa para ca iubea culoarea aceea care o reprezenta asa de bine. Prefera sa inceapa sa il cunoasca putin.
- Ce m-ar putea aduce pe aici? Zambi in timp ce aseza jos paharul. Presupun ca amandoi avem nevoie de companie in seara aceasta, nu? Era hotarata sa faca ceva in legatura cu el, era un client intradevar special
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 8:03 am

Nu prea intelegea exact unde voia sa ajunga, si orice sansa de a sesiza ceva la ea, era in zadar. Si asta nu-l linistea deloc, ba chair il facea sa fie mai serios, mai atent, mai prudent la orice miscare are de gand sa faca. Poate avea sa o testeze in aceste cateva zile pe care le va petrece acolo.
-Apartamentul meu este gol de ceva vreme, ii spuse rapid vrand, acest lucru vrand sa sune ca un apropo subtil si rapid.
Lua o gura din pahar si sesiza ca vinul era destul de bun. Nu era insa genul de vin pe care il prefera. De cand se obisnuise sa traiasca in mediul de acum, se hranea adesea doar cuu oameni pe care ii gasea la intamplare, sau cu fete care ii cadeau prada doar pentru o noapte, si apoi bea ceva foarte tare. Ii placeau foarte mult bauturile tari, si avea de asemena o placere si un hobby pentru vinurile vechi care aveau un gust exceptional. Cu cat ceva e mai vechi, cu atat e mai bun si mai delicios. Erau rare ocaziile cand reusea sa-si infinga coltii intr-un vampir mai batran. Aceste "gustari" precum si vinurile tari ii dadeau cea mai mare energie pe care o putea avea.
De asemenea nu lasa sa tradeze pe fata lui niciun sentiment. Nu ii era frica, doar ca era putin nesigur.
-Spune-mi, stiu ca trebuie sa fie ceva mai mult la mijloc!insista sperand ca avea sa ii dea mai multe detalii. Voia sa vada cat de salba sau puternica e, cat rezista in felul asta. Cat ii rezista lui.
Astepta cateva clipe si inainte ca sa ii dea sansa sa vorbeasca ii replica iar:
-Ok, uite. Chiar sunt curios ce treaba importanta ai cu mine sau ce doresti exact. Nu stiu cate detalii ai despre mine. Dar sunt un om greu de citit, imi place sa ma joc... mult, si accentu foarte mult curand, si nu-mi place ca lumea sa stea doar asa prin jurul meu. Nu stiu de ce esti in stare, sau ce doresti defapt, si daca ai vrea sa-mmi castigi increderea...iti trebuie ceva mai bun decat un vin rosu. Displac culoarea. Imi plac bauturile tari.
Apoi facu o mica pauza:
-Ma bucur sa te cunosc, s-ar putea sa nu fiu chiar o companie placuta. Nu stii cu cine vei avea de aface, domnisoara Amalia. Asa ca poate dupa ce se opreste ploaia, iti voi arata resedinta unde vom locui.
Adoptase acum tonul acela dur, care il reprezenta cu adevarat. Si iubea asta la nebunie.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 8:29 am

Nu stia exact cum sa raectioneze avand in vedere ca Alexander avea sa fie umpic mai complicat decat se asteptase. Eh, nu era ca si cum nu stia de la inceput ca el va fi o persoana mult mai speciala decat ceilalti clienti. Era de asteptat ca el va avea ceva banuieli, ceva interesant de descoperit si totusi toate aceste lucuri inca se aflau in avantajul ei.
- Tot ce pot sa iti confrim este ca, vreau intradevar sa te cunosc, Alexander. Il privi in ochi de parca acolo avea sa il devoreze. Aflase ceva nou, ura culoarea rosie, ceea ce avea ceva de aface cu vampirismul? Poate. Avea sa afle de ce era el asa curios cine era dupa el, sau daca era cineva dupa el. Era curioasa cum avea sa dezvolte el toata conversatia. Aproba cand i spuse de apartament neavand sa scoata vre-un cuvant dezaprobator in legatura cu asta. Nici o data nu facu ceva pe placul ei, totimpu era clientul in fata.
- Am sa astept pana ajungem la tine la apartament ca sa iti dezvalui alte informatii despre intalnirea noastra. Ce nu ne distram pana sa ajungem la actiunea propriuzisa? I spuse terminand vinul acela rosu din pahar, baundul de parca era un pahar cu apa rece.
Isi verifica telefonul, nici un mesaj. Nici un mesaj de panica, de averitzare, de nimic. Poate intalnirea chiar mergea confrom planului, stiind cei din spatele ei ce avea sa zica domnul de fata, mai presus de asta, ce se putea intampla? sa moara Amalia si sa o inlocuiasca cu alta fata caruia i este amenintat fratele mai mic si familia? Nu era o mare pierdere pentru el. Isi lasa telefonul in buzunar si il privi dinou pe el. Nu avea sa lase garda jos, isi dadu seama ca nu era chiar ceva uman la mijloc. Era un baiat destept, i placeau tipul acela.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Iul 30, 2014 8:54 am

Acum chiar nu stia la ce sa se gandeasca. Dorea sa vada daca ii ofera informatii, iar ea il refuzasee direct si nu credea ca mai tarziu avea sa i le dea. Dar nu facea cu ea greseala de a o subestima, asaa ca mai astepta ceva timp pana aveau sa plece. Ii aproba ideea sii termina apoi rapid si el bautura. Chiar avea nevoie de ceva mai bun acum. Privi paharul si-l studie atent, ca sa nu se uite la ea.
-Atunci spune-mi ceva despre tine. Vad ca iti place vinul rosu. De unde acesta pasiune? intreba curios, asa cum ar face probabil orice alta persoana obisnuitaa.
Simti ca pe moment o speriase in cat nu prea mai stia ce sa spuna. Dar macar asa se putea asigura ca lucrurile nu vor lua vreo intorsatura dubioasa. Plus ca n-avea de gand s-o lase sa-l cunoasca atat de bine, pana nu avea de gand sa-i zica cate ceva mai concret despre ea. Voia sa o faca sa vorbeasca si totusi nu reusea prea bine.
Comanda whiskey pentru amandoi, ca sa ii arate cum se bea in acea zona cu adevarat. Sau cate bauturi poate sa bea el, si sa fie treaz. Voia sa-i testeze rezistenta. Voia sa vada daca se ameteste macar putin. Vampirii rar reuseau sa se imbete. Dar cu timpul incepuse sa se obisnuiasca. Sa nu lase asta sa se vada.
-Te-ai imbatat vreodata? intreba intr-un stil ironic, dezvaluindu-si propriul plan.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyVin Aug 01, 2014 10:15 am

Isi trecu o mana prin parul inca umed si il privi in ochi cu o atentie foarte clara. Nu putea sa i vada exact prezenta, de obicei oameni emana o prezenta obisnuita, de frica, emotie, orice. Tot ce emana el era un fel de perete foarte rezistent prin care ea nu reusea sa isi strecoare privirea. Isi propuse sa faca in asa fel incat sa nu para suspecta asa ca reusi sa emane cateva emotii umane precum frica, fericire si umpic de frica. Vroia sa para cat de uman se poate si sa i raspunda cat mai clar. Parea un om destul de interesant si chit ca nu se intreba de dese ori de ce ea primea clienti de genu, mai speciali chiar, nu putea sa se pronunte de data aceasta ca ii este usor sa ramana cu intrebarea in pom. Isi lua paharul de wiskey de pe masa, cel pe care el decise sa il cinsteasca si sorbii putin.
- Nu prea cred ca sunt genul de persoana care stie exact daca se imbata. Pot sa spun ca devin ametita insa nu prea cred ca ma imbat, repet, nu prea cred! Incepu sa rada la ultima fraza.
In timp ce mangaia paharul ce il tinea pe masa incepu sa se gandeasca la culoarea rosie. Pentru cateva secunde, isi ridica un zid in minte, unul care nu putea fi patruns foarte usor. Nu era precauta de obicei insa simtea ca era ceva neinregula cu el. Rosu venea de la sange, evident, insa trebuia sa gaseasca o varianta credibila pe care ea sa si-o exprime.
- Nu stiu... Rosu presupun ca vine de la sange. I privi expresia pentru cateva secunde. Fratele meu mai mic vroia sa dea la medicina, insa vinul este unul dintre bauturile mele preferate. Consider aceasta bauta destul de rafinata. I zambi apoi isi lua mana de pe paharul cu wiskey de parca cu o frica sa nu fi ramas amprentele pe el. Inca ramase cu sechele de la intalnirea cu echipa de supraveghere care o avea dupa ea. Incepu sa isi plimbe privirea printre oamenii din salon si apoi ii intra in gand ca undeva in incapere se afla un supraveghetor, ea i numea Aparatorii, chit ca nu aparau ceva, ea se simtea mult mai in regula cand cineva o urmarea. Parca mai sigura pe ea sa nu dea in bara.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyVin Aug 01, 2014 10:30 am

Observa o oarecare retinere in tonul ei si in atitudine, asa ca se pastra pe pozitii pentru orice ar putea sa urmeze. Dupa ce o auzi vorbind, lasa o mica-mare pauza intre ei si incepu iar sa analizeze. Expresia fetei, vorbele, miscarile, gandurile de care nu putea sa treaca etc. Nu incerca prea mult sa-i patrunda sub piele, pentru ca avea o oarecare slabiciune de la o ultima confruntase cand isi zguduise mintea asa de tare in cat el singur o luase razna. Si prefera sa stea cuminte. Insa ii urmari privirea, isi dadu seama ca ceilalti sunt prin preajma, doar avu grija de asta cu cateva ore mai devreme. Trebuia sa o scoata de aici. Si desi banuia ca toate acele sentimentee au o urma de minciuna in spate, decise ca o poate speria si mai tare de atat. Cat de bine se tinea fata asta?! Vazu ca se oprise ploaiaa asa ca ii arunca un comentariu rapid:
-Si eu am vrut sa dau la medicina, insa viata m-a indrumat pe mai multe domenii decat mi-as fi propus si profesez atat in afaceri, cat si in domeniul medical. E mai amuzant asa, zisee si rase desi gluma lui nu era amuzanta deloc.
Dadu paharul peste cap si o mai privi o clipa.
-Ar trebui sa ne miscam, nu-mi place ca lumea sa ma urmareasca constant, ii zise ca un apropo foarte foarte subtil.
Se ridica de la masa si se opri.
-Nu te pricepi sa minti atat de bine pe cat credeam, ii sopti atent si apoi se duse sa plateasca si se indrepta spre iesire fara sa se intoarca la ea. Spera ca vorbele lui aveau s-o determine sa-l urmeze. Nu locuia prea departe de locul acela. Stia ca e fata inteligenta. Avea nevoie de informatiile acelea, desi aproape se daduse intentionat de gol. Ii placeau jocurile, dar niciodata cele corecte.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyDum Aug 24, 2014 4:26 am

Ami zambi si se ridica de pe scaun urmarindul pana afara. Nu stia exact ce avea sa i spuna cand va ajunge la el. Ea era platita si amenintata sa il omoare in cel mai subtil mod posibil. Fara nici o urma, sa para ca un accident, eventual sinucidere, supra doza. Ura faptul ca ea adora sa omoare oameni si o facea sa se simta in viata. Parca stia ca era ceva neinregula cu el, ceva foarte ciudat i acoperea fata, nu era fata lui, sufletul nu i coincidea cu infatisarea. Parea ca un inger cazut din ceruri, ranit, foarte insetat dupa raspunsuri si ea l-a zarit in misiunea ei imposibila. Ea era fata imposibila. Fata care este peste tot si nicaieri. Nu isi mai vazuse fratele de ceva timp din cauza lor... din cauza persoanelor care o controlau cu tot ce puteau si nu numai. Isi trecu o mana prin par si instictiv isi intinse mana dupa a lui. In timp ce ieseau din bar, i prinse doua degete fin, apoi se apropie de el. I simtea caldura pe care o emana cand il surprinse. Inima i era la ratie normala, gandurile erau complicate si indecise iar privirea lui era sincera si strigatoare. I prinse toata mana in a ei si o stranse tare, ca sa nu i mai dea drumu. Zambetul ei larg i aparu pe buze, parca el oferindu-i sansa sa nu fie asa de dura, ci doar sincera.
- Imi arati unde stai? Il intreba pe un ton ragusit si incet. Afara ploua marunt insa ei nu i pasa, ea avea misiunea ei de a afla totul despre el, insa avea acea mare speranta ca nu il va omora. Ca va putea sa il crute intr-un fel.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyDum Aug 24, 2014 4:45 am

Cand iesi, o simti aproape imediat miscandu-se si apropiindu-se de el, iar asta il facu sa zambeasca satisfacut. Se tot plictisise de la o vreme sa stea in umbra, voia doar niste informatii,pe ea si probabil un cocktail, in timp ce-si traia viata linistit. Dar asta nu avea sa se intample prea curand.
Nu ii dadu drumu la mana si-o conduse pe niste stradutze laturalnice spre micuta casuta ce o avea in acel oras. Era destul de retrasa si nu foarte mare. Cand se apropiara, scoase cheile si deschise usa. Batu din palme si luminile se deschisera, scotand la iveala imprejurimile livingului principal. Observa ca ploaia o odase putin si ar fi dorit sa nu raceasca. Macar sa se poarte ospitalier si el, pe durata vizitei sale.
-Am sa-ti aduc niste haine uscatee! ii sopti si reveni dupa cevaa timp cu nistee pantaloni comozi de trening si un tricou smecher. Ambele erau obiecte vestimentare speciale pt femei. I se potriveau perfect. Si totusi el nu avu nicio intentiee sa se faca nevazut cat ea se schimbase. Ramase acoloo ca si cum nu ar fi fost nicio problema.
-Spune-mi daca mai doresti ceva de baut! Si as prefera sa afluu cevaa informatii...,se opri, altfel daca nu, ne-am putea juca putin si noi, monotonia din casa asta ma omoaraa.
Acum era rigid, serios si patrunzator. Putin incordat si-o privea atent. Cauta un motiv, sau semn ce ar putea sa o tradeze.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Aug 27, 2014 5:06 am

Nu dupa ce au ajuns la el acasa se schimbase in hainele care i le oferise, insa doar cu tricoul deoarece i acopereau si genunchii. Parul inca i era ud insa asta nu o deranja, se lasa sa cada pe canapea in timp ce el i oferi o bautura. Avea impresia ca incepea sa bea cam mult, chiar si pentru un vampir care are mare rezistenta la astfel de lucruri. Il urmarea din priviri in timp ce el era incordat si simtea tensiunea din atmosfera. Ea era directa si placea sa joace jocuri insa uneori trebuia sa puna intrebarea direct ca si acum de exemplu.
- Ce esti? I spuse parca il intrebase ce face. Isi dadu peste cap bautura si se ridica incepand sa se plimbe privind tablourile pe care le avea atarnate.
Nu stia ce avea sa urmeze, isi stia misiunea insa parca ceva o facu sa isi schimbe parerea, poate asta era planul ei de evadare.
- Poate ne putem ajuta reciproc. Tu vrei raspunsuri, eu vreau ajutor. Perfect! A batut din palme asteptand raspunsul lui care probabil o va soca. Insa era pregatita pentru ce era mai rau.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  EmptyMier Aug 27, 2014 6:53 am

O asculta cu atentie si se gandi foarte bine inainte sa'i raspunda. Era inca precaut si nu avea de gand sa i se destainuie.
-Sunt ceva ce nu'ti poti imagina draga mea, ii sopti la ureche apropiindu'se de ea pe la spate. O lua delicat in brate si'si lasa barbia peste umarul sau si tacu cateva clipe.
-pastrez ce'i mai bun pentru final. Sper sa'ti placa surprizeze. Sii speram sa avem sansa de a ne juca putin pana atunci, ii zise ca un apropo.
Se departa si lua cv de baut si dadu peste cap.
-de ce crezi ca te'as putea ajuta?Ce nebunie vrei sa faci?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





salute!  Empty
MesajSubiect: Re: salute!    salute!  Empty

Sus In jos
 
salute!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: The Bad Cop-
Mergi direct la: