Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I don't care anymore.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyDum Feb 01, 2015 9:01 am

Chloe iesiste din academie stresata de faptul ca nimic nu ii mergea bine in ziua aceea. Reusise sa ia punctaj mic la stiinte, nu depuse poza la timp pentru concursul de fotografii, iar prietenul ei se despartise de ea. De cand a fost admisa la Blackwell, nimic nu mergea in planul ei, nimic inafara de schitele de la trei noapte care curgeau fara nici o grija. Vedea tot felul de viziuni, in timpul zilei, seara, la ora trei dimineata. Era ceva foarte ciudat dar o ajuta sa se elibereze prin desenat. Academia de arte avuse un impact fantastic asupra ei, aproape ca se lasase de fumat, nu mai consumase droguri de luni intregi, dar... nici prieteni nu mai avea. Visele rele nu o lasau in pace, simtea cum ceva de apropia si nu stia cum sa opreasca acel lucru. Fata cu parul albastru avea sa se transforme intr-un cub de gheata. Avea o caciula ce ii ascundea parul pana la urechi, de un albastru deschis, ochii capruii si zambetul inexistent. Dintr-o data simti o mana rece pe spate si trasera, se intoarse si ramase masca.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyDum Feb 01, 2015 9:16 am

Kevin nu era tipul ideal pe care sa-l intalnesti. Desi avea calitatile si defectele lui, nu prea se arata oamenilor si astfel capatase o reputatie mai sumbra. Incearca sa fie el insusi, insa nu prea reuseste. Ultima oara a fost zarit in curtea universitatii Hanton, plimbandu-se la o ora tarzie si fumand ultima tigara inainte de a se lasa. Totusi intr-un minut de neatentie a paznicului, Kevin a disparut si nu a mai fost gasit de atunci. Nimeni nu stie ce s-a intamplat defapt. Politia il cauta dar nici urma de acesta; colegii sunt disperati iar ziarele si afisele din oras il au in atentie.
A avut motivele lui sa plece, plus ca de mult voia o evadare. Nu avea pe nimeni; nimeni, adica fara exceptia de la regula. Dorea s-o caute pe Chloe si dupa cateva cercetari a reusit sa dea de ea.Ajunse nevazut aproape la universitatea Blackwall si se dechiza ca nimeni sa nu-l recunoasca. Peste tot aparea fata lui. Purta un hanorac cu gluga care ii acoperea privirea si nu dadea atentie nimanui.
Se misca incet prin curtea academiei pana o zari pe Chloe si se apropie usor de ea. O apuca usor de umar si-o trase intr-un loc retras, mai aproape de ea.
-Chloe, te rog, am nevoie de tine!spuse aproape izbucnind.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyDum Feb 01, 2015 9:26 am

Dupa ce il observa pe Kevin isi smulse mana dintr-a lui. Isi aranja caitele din mana si incerca sa isi caute cuvintele prin ochii lui. Se lasa mai moale si isi scoase o tigara, deoarece erau mai ascunsi de lume iar profesorii si pedagogul ei nu aveau cum sa ii vada. O aprinse si astepta sa mai scoata vre-un cuvant dar nimic, statea si se uita la ea.
- Esti asa patetic Kevin, ti-am zis sa nu te pui cu mine. Ti-am explicat ca nu imi place sa fiu inselata, mai ales sa stiu ca esti cu o drogata si cu prieteniii tai distrusi. Ce vroiai totusi de la relatia noastra? Ca tot ce ai adus au fost droguri si promisiuni ieftine! Lasa usor din tigara sa se scurga scrumul si astepta replica lui. Il luase tare de data aceasta si nu ii pasa, avea sa isi verse tot ce mai avea din strestul ei, pe el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyDum Feb 01, 2015 9:40 am

Avusese o presimtire ca asa avea sa se intample. Nu se mai vazusera de cand se despartisera si totul iesi cu adevarat urat, iar pentru a o inlocui pe ea, se folosea de-o drogata, care nu-i era aproape mai deloc pe plac. Insa lucrurile se schimbasera de cand Chloe nu-l mai cautase. Renuntase la droguri, pentru ca voia sa-si faca o imagine buna si isi daduse seama ca afacerea numai era atat de "legata", chiar fiind aproape prins intr-o zi.
Pufni usor vazand ca-l atacase puternic si o intoar spree zidul langa care se aflau apoi o privi cateva secunde gandindu-se atent. Ii zambi cu subinteles si-i lua tigara, trase doua fumuri si apoi o arunca pe jos, si stingand-o cu piciorul rapid.
-Asculta-ma Chloe, lucrurile numai sunt asa cum era, si am incercat sa repar cate ceva. Aceea a fost o intamplare, din cauza ca am luat prea mult intr-o searaa...
N-avea nicio garantie ca avea sa-l creada. Asa ca se apropie mai tare de ea in cat sa nu poata fugi de acolo si-o prinse usor de maini, in timp ce astepta sa zica ceva
-Vreau sa vii cu mine si nu am motive sa ma justific acum. Dar vii de buna voie sau fata ta va aparea alaturi de a mea in ziarul de maine dimineata! Pleaca acum si n-o sa stie nimeni... refuza si incepem sa discutam altfel! ii zise accentuand ultima parte
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 10:37 am

Calca tigara dupa ce el o fumase si il privi, il studie umpic si apoi trase aer in piept. Avea sa mearga cu el, avea sa il asculte dar nu avea sa il ierte pentru nimic. Stia ca tot ce face acum era ca sa scape cat mai repede de nervi si stres acelasi lucru.
- Fie cum zici tu Kev, mi-o datorezi. Isi aranja geanta pe umar si luasera un taxi impreuna, nu stia adresa pe care Kevin i-o dictase dar platise ea la destinatie. Nu stia ce se intampla cu ea, de cand nu mai se droga parca avea mai multi bani, parintii o ajutau financiar insa ca stare de spirit era din ce in ce mai prost. Ar fi vrut sa termine cursurile de fotografie la care intrase pe gratis, sa se mute cu Kevin undeva inafara orasului, sa petreaca mult si frumos, sa se aseze apoi la o casa, sa aiba o fetita si un baietel. Vedea in Kevin un posibil sot dar nu in ultima vreme, in ultima vreme vedea un baiat care o lua pe cai gresite si un baiat care nu era asa de obligata sa isi consume viata langa... Simtea ca nu mai merita.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 11:02 am

Ajunsera rapid la o locuinta retrasa pe care o frecventase in ultima vreme si depre care nu stia nimeni. Se simtea in siguranta acolo si chiar daca l-ar fi gasit cineva, ar fi avut destul timp in cat sa fuga. De la o vreme tot era asa, era pe fuga.
Iesi din masina si-i deschise usa, dupa ce o lasa sa plateasca, o lua pe sus, ca si cum ar fi fost proaspeti casatoriti si apoi o conduse in micuta casuta. O lasa jos si aprinse cateva lumini:
-Simte-te ca acasa, Chloe! ii zise si apoi disparu pentru cateva secunde prin casa.
Ii arata rapid casa si unde poate gasi orice.
-O sa stam aici o perioada. Poti sa te linisteti si ne vedem imediat in dormitor! ii zise usor si merse sa-si cautee niste haine si sa faca niste ceai pentru amandoi. Asta il linistea.
Totusi desi lucrurile se schimbasera, Kevin se bagase in altceva. Altceva mai mare decat el insusi, dar nu avea cum sa dezvaluie asta momentan. Trebuia sa-si joace jocul si sa-si faca de cap. Se razgandi imediat cu privire la ceai.
-Vrei ceva de baut?intreba. Lui ii placeau vinurile scumpe, vinurile albe incredibil de delicioase.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 11:30 am

Nu intelegea ce se intampla si tot ce palavragea el, ea veni acolo ca sa vada ce vrea el sa discute eventual se gandi ca trebuia sa isi mute lucrurile inapoi la dormitorul de la Blackwell, ea acum trebuia sa fie la ore, mai avea doua ore si trebuia sa plece. Era totul asa ciudat, credea ca Kevin isi pierduse mintiile cu adevarat si nu avea sa isi revina, de cand o controla si de cand avea el nevoie de ea inafara financiar.Isi arunca mainile in aer cand il vazu, se aseza in tocul usii in timp ce el se plimba ca un nebun prin casa. Ce dracu se intampla? De cand el o controla pe ea si de cand el ii spunea ce sa faca.
- Esti prost? Sau poate doar te prefaci... Omule, ce vrei sa fac aici? Sa stau si sa ma reindragostesc de tine? Ce vrei de fapt sa faci Kevin? Nu vreau jocuri de copiii mici, zi-mi in ce te-ai bagat si din ce vrei sa te scot ca nu am de gand sa stau aici. Isi puse mainile in san si se holba la el. Si ar fi bine sa imi scoti un pahar plin de Vodka, spuse serioasa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 11:39 am

Kevin nu avea sa recunoasca ce avea pus la cale, sau in ce se bagase si incerca saaa evite cat de mult subiectul. Se repezi imediat si-i aduse un pahar mare de whiskey.
-Esti sigura ca vrei sa bei atat?!intreba curios pentru ca desi stia ca bea, era prea mult. Nu-l deranja pentru ca stia unde aveau sa duca toate lucrurile astea.
-Chloe, iti dau paharul doar daca te duci sa faci un dush si incetezi cu intrebarile, discutam maine! Nu e ceva important, te rog! ii spuse pe o tonalitate obisnuita si ii inainta paharul.
-Stiu ca defapt asta vrei, si nu raspunsuri, sau sa pleci si sa fugi!
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 11:50 am

Hm? Avea oare ea sa intre asa usor in jocul acela pe care Kevin il facea? Ea era de obicei fata care creea un joc iar baietii aveau sa se dezbrace si sa fie filmati pentru asta.
- Stii ce? De ce nu vii sa ma ajuti? Adica, daca nu primesc raspunsuri, macar reusesc dracu sa ma ... Isi arunca tricoul jos, ramase doar in sutienul negru, sa ma relaxez. Ii intoarse spatele si isi arunca caciula si isi trecu o mana prin par. Se intoarse totusi inapoi sa isi recupereze paharul si dadu jumate din el peste cap. Ii zambii. Stiu ca vrei si tu asta... Dar de raspunsuri nu scapi. Avea un plan care nu avea sa dea gres nici daca cineva vroia acest lucru.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 12:13 pm

Vazu ca deja incepuse sa ii faca pe plac, asa ca o savura din priviri cateva secunde si lua sticla de whiskey si bau suficient in cat sa nu se mai gandeasca la altceva. Se apropie de ea si-o trase la cativa milimetri, zambindu-i cu subinteles.
-Cred ca te incomodeaza si asta! ii zise si ii dadu drumul la sutien sa cada, apoi o lua iar pe sus si urca in dormitor aruncand-o in pat.
Arunca si-o patura pe ei si se apropie usor, incepand sa o sarute usor pe gat, apoi coborai asupra sanilor, muscand-o si luand-o pe nepregatite, siii apoi tot mai jos.
-Ai vrea sa ma opresc?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 12:18 pm

Totul mergea pe nepregatite si se lasa tratata ca o printesa ce tocmai avea mai putin si sa fie stoarsa ca o lamaie. Ii baga mainile in par si il conduse frumusel pe corpul ei in timp ce o rasfata cu sarutari apasate si moi. Cand aceea intrebare intervenii un zambet malefic ii aparu pe buze, il trase sus ochi in ochi.
- Eu zic sa te faci mult mai comod de atat. Isi baga mainile la pantalonii lui si ii desfacu nasturele de la blugi. I trase usor in jos si ii scoase si boxerii. Nu avea sa astepte mai mult de atat, il vroia atunci si in acel moment. Il trase de bluza care se dadu repede jos si se apropie incet de corpul lui infierbantat. Cu o mare zgarietura pe spate il facu sa coboare si sa il apese cu totul de ea. Avea nevoie de distractie chiar atunci.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 12:29 pm

Kevin continua sa coboare si sa o rasfete cum stia cel mai bine sa facaa. Simtindu-i manutzele pe spatele lui, se infierbanta mai tare si iisopti un "ah...hh" mailung atunci cand simti zgarietura de pe spate si continua sa semiste desupra sa.O maimusca o data si apoi se misca talentos ceva maijos cu sarutari finee si incete. Reveni asupra ei punand stapanire pe buzele sale si intregul corp,vrand sa o faca sa tipe cat putea de tare.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. EmptyLun Feb 02, 2015 12:52 pm

Era intr-un extaz total si nu avea de gand sa dea inapoi de data asta. Simti cum el intra usor dar cu putere, simti cum pielea ii se facu de gaina iar toata ardea de parca ar fi prima oara cand o faceau. Desi era prima oara cand chiar faceau acest act pentru placere pe ea inca o lasa rece... totul. Faptul ca el o inselase, faptul ca o invatase la droguri si la alcol, totul, o lasa asa de rece. Dar intr-un moment lasa toate aceste ganduri de-o parte, si il obliga practic, sa intre din ce in ce mai adanc. Scoase niste sunete de extaz pe gura fara sa se controleze si ii oferii niste zgarieturi geniale pe spate. Mai aveau putin si ajungeau amandoi la finish complet dar ea inca nu vroia, vroia sa ii arate ce a pierdut si niciodata nu va mai avea. Iesi de sub patura abia stapandindu-si picioarele si cobora jos cu mana sarutandu-l pe piept. il intoarse pe spate si se urca desupra lui, lasandu-l sa controleze situatia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I don't care anymore. Empty
MesajSubiect: Re: I don't care anymore.   I don't care anymore. Empty

Sus In jos
 
I don't care anymore.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» i don't live in reality anymore

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: Life Is Strange :: Life Is Strange-
Mergi direct la: