Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sebastian. WORST ROOM

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:04 am

Cand aterizara facu un impact mare pentru ca era nervos si amandoi cazura pe jos.
- NU A FOST VINA MEA! El a vrut sa fie asa! Si chiar nu imi pasa daca imi va rupe gatul! AM FACUTO PENTRU TINE ! De aia te-am tinut in siguranta. TU ERAI ELEMENTUL SURPRIZA! TU NE-AI SALVAT.
Se aseza pe pat, si isi puse mainile pe fata.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:11 am

Marai multumindu-i pentru aterizarea nasoala, provocata de nervii sai.
-Alta data sa iti aduci aminte ca pot sa-mi port si isnugra de grija in astfel de cazuri. Elementul tau surpriza, era blocat pe undeva de nu a mai reusit sa va salveze. Macar de mi-ati fi spus de aveati de gand sa faceti si nu ma pacaleati. Va fi dragut sa te vad cu gatul rupt atunci.
Zambi tampit si apoi deveni serioasa.
-M-ati blocat cu profesorul ala si nu am reusit sa maia jung la voi, mai devreme. ATUNCI HAI SA RECAPITULAM. E VINA MEA, CA EL A DISPARUT PENTRU CA DIN VINA TA SI A PLANULUI VOSTRU GENIAL, AM DEVENIT UN PUNCT DE BLOCAJ IN JOCUL ACELA IDIOT SI NU V-AM PUTUT AJUTA CU NIMIC.
Se calma dupa doua secunde ,dar il privi tot rece.
-Arata-mi!ii zise uitandu-se prin camera. Nu stia daca avea sa reuseasca sa o deschida dar avea sa incerce totusi.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:14 am

Nu i mai raspunse avea sa i dea raspunsuri multe.. dar mai incolo.
- Stai! Spuse revenindu-si.
Se ridica de pe pat si puse mana pe podea. Rostii niste cuvinte si din podea iesi acea cutie incet.
- Aici! Spuse ridicandu--se si inchise usa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:19 am

Vazu ca nu-i mai raspunde si se uita spre cutia aceea. Se duse langa ea si o studie cu atentie.
-Ma intreb de cand a lasat-o acolo, zise curioasa inca studiind-o.
-Incheietori ceva vad ca nu are, ca sa fie altceva. Deci ramanem la varianta cu vrajile..., parca ar fi vorbit singura acolo ca si cum era doar ea si cutia. [ =)) ]
Stia multe vraji puternice, pentru astfel de sigilii dar nu avea habar cat de puternica era cea pusa de EL acolo.
Incerca ceva mai usor la inceput, dar incantatiile ii fura respinse. Trebuia altceva, ceva mai puternic, insa ii era putin frica sa incerce.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:22 am

- Lasa-ma pe mine sa mai incerc.
Pipai cutia aia, spuse in gand vrajile mergeau mai bine. Rostitul lor doar ajutau oameni sa se concentreze. Ceea ce gandeau ei era cheia.
Intoarse cutia si gasi un buton. Il apasa, nimic.
- Hmm..
Se ridicase isi luase bagheta si o indrepta in spre cutie.
Rosti cu voce tare niste incantati din bagheta iesi un fulger albastru si unul alb care inconjurau cutia.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:29 am

Il urmari cu atentie.
-Incercam sa nu anuntam toata scoala ca am gasit cutia cuiva si sa nu o aruncam in aer. Altceva ai mai gasit, pe langa ea? Ceva care ne-ar putea ajuta macar putin?
Se gandi si se tot gandi, pana ii veni o idee mai ciudata, dar implica ceva mai multa magie. Spera doar sa reuseasca sa faca vraja.
Il lasa sa mai incerce si iesi rapid din camera sa, trantind usa in urma si se misca val vartej spre celalalt coridor. Intra grabita in camera si cauta ceva in sertarul de la noptiera. Cheia aceea vrajita pe care i-o daduse prima data cand se intalnisera. Sau mai bine zis, cea care o luase de la el, fara sa-i zica. De atatea ori ii spusese ca ascunde ceva si ea are rezolvarea, dar nu isi imaginase asa ceva.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:34 am

Vazu ca iesi si nu zise nimica, credea ca va veni si astepta.
Se intoarse la geam si privi afara, cativa dragoni inconjurau castelu.
Nu i venea sa creada cineva aflase de cutie, era ceva important inseamna.
Privi usa, rostise o magie, si fugi cat de tare putea el dupa Chloe.
- CHLOE!!!! AM FOST DESCOPERITI! Spuse tipand, stia ca nimeni din partea aia a castelului nu il auzea.
Se oprise in fata camerei ei.
- Trebuie sa .. fugim la locul nostru!
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:44 am

Nu se asteptase sa apara asa si ca totul sa sune ca un gigantic boom. Incuie rapid sertarul, puse cheia in buzunar si veni dupa el.
-Nimic nu e sigur, aici!striga la el. Nu era sigura ca locul acela era prea sigur. Folosi magia si se teleportata imediat undeva acolo.
-Planul tau a functionat din nou, felicitari! ii zise razand, suparata gandindu-se daca mai avea rost sa incerce sa desfaca cutiuta aceea mica si aiurita.
O lua din mainile sale si o puse pe jos. Scoase cheia si o introduse in incuietoare, rasucind-o putin intr-o parte. Si apoi rosti acele incantatii. Nu stia daca avea sa o controleze prea bine, dar daca i se intampla ceva nu-i pasa. O solicita destul de mult . Deschise ochii privind spre chestia ce se ridica deasupra cutiei aceleia si o vazu venind spre ea. Apoi cazu, iar incuietoarea se deschise brusc , aruncand cheia undeva intr-un perete aproape ovindu-l pe Sebastian. Ramase pe podea inconstienta.
Si cu o vraja reusi sa-i scrie pe podea.
" A SIGILAT CUTIA CU PROPRIUL SUFLET CAND A DISPARUT"
Era acum acolo cu ea, ca si cum ar fi fost un demon ce ii invadase corpul. O durea..o facea sa o ia razna, dar doar pe dinauntru. Era putin inconstienta sau nici macar nu stia prea bine.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:47 am

Se dadu la o parte apoi fugi spre Chloe.
- CHLOE!!! Striga el.
Scoase bagheta si spuse cea mai mare vraja de intuneric care o stia el. Si indrepta bagheta spre ea ca sa isi revina.
Un fulger negru sari si il tranti de tavan si cazu jos.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 6:51 am

Simti acea vraja trecand prin corpul ei, insa nu avusese ea puterea de a-l izgoni.
-Iti mai aduci aminte de mine, Sebastian? intreba zambind si deschizand ochii. El o controla pe Chloe acum. Nici maca rnu putea sa-i faca ceva.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:03 am

- Stiam ca se va intampla asta! Stiam.
Se ridica privindu-l cu ura.
- Nu ai facut prea bine ce ai facut. Tu si planul tau stupid.
Stranse pumul si rupse bagheta in doua.
- Ce mai vrei?! Dece mi-ai spus sa deschid cutia.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:10 am

Rase triumfator privindu-l fericit.
-Daca stiai asta , de ce nu ai oprit-o Sebastian? Se presupunea ca vei incerca sa o protejezi, dar tu ce ai facut in schimb..nimic.
Privi spre bagheta sa.
-Renunti la magie asa de repede?intreba curios. Mereu ai fost, cel care pierdea in toate chetsiile asta. Vroia sa-l enerveze, sa-l atinga undeva in strafundul sufletului pentru ca stia ca tinea la Chloe.
Facu o pauza mai lunga.
-Pentru un anume motiv te-am pus sa o deschizi. Desi nu te-ai gandit prea bine de data asta. Se ridica si se foi pe acolo indreptandu-se spre o fereastra, desi nimeni nu-l putea vedea de afara. Era protejat locul. Insa el putea sa vada intreaga curte.
-Vezi tu...nu i-am lasat sa imi captureze sufletul atunci. Sigiliul..cheia pe care Chloe a furat-o in urma cu 15 ani de la mine, era defapt cheia spre o poarta. Chiar daca sunt acolo, intr-o forta protejata de magie, sufletul meu e acum aici liber, oricand. Iar micuta Chloe mi-a dat sansa asta.
Rase.
-Echipa geniala, tu si ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:15 am

Ascultase tot ce spuse, era nervos. Daca voia sa il raneasca pe el trebuia sa o raneasca pe Chloe.
- Si tu.. dar se pare ca nici o data nu am fost o echipa!
Scoase din buzunar niste praf magic.
- Sa vedem... where is the little boy? Aruncase praful pe jos si toata camera se facuse cu ceata.
Luase cheia si deschise cutia pentru a recupera sigiliul format de el.
- Are you ready to go home yet? Spuse nervos sperand ca il poate inchide dinou. Era ciudat.. dar se obisnuise ca el sa il indrume ce sa faca cu o vraja. Stia ca acela nu era chiar el ci doar un suflet, nu avea cum sa fie el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:20 am

-Am fost candva, Sebastian. Acum numai suntem.
Si apoi se intoarse spre el, cand arunca praful acela. Isi dadu seama ce avea de gand sa faca.
-Asta da curaj, dragul meu. Insa o data deschis se va activa din nou, ne revedem destul de curand, ii zise si ii folosi magia fetei ca sa-l faca pe Sebastian sa inchida cutia si disparuse.
Chloe il simti indepartandu-se, si lasand un gol mic undeva in ea acolo. Deschise ochii incercand sa treaca prin ceata aceea, desi ii era destul de greu.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:22 am

Aruncase cutia departe de el.
Nu avea sa o mai deschida vre-o data. Fiecare cuvant i trecuse prin minte.
- Chloe? Spuse dupa o vraja de alungarea acelei ceti. Esti in regula? Spuse luand-o in brate , era un reflex.
Simtea ca aceea chestie disparuse.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:25 am

Se auzi strigata si apoi fu surprinsa, cand Sebastian o lua in brate. Intr-un fel se bucura sa il vada, sa stie ca e libera si ca nu o mai controleaza. Lua loc pe pat si privi spre el.
-Ah..probabil , mult mai in regula acum, zise zambind.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:27 am

- Trebuie sa facem ca, cutia aceea sa dispara. Spuse abia respirand. Am folosit magie neagra.. spuse in soapta.
Nici nu se putea gandii ca o va pierde pe ea.
Se aseza jos privind-o si i zambi.
- Vezi? Nu ma-m schimbat.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:34 am

Se gandi, stia ca asa se intampalse.
-Cand ti-ai dat seama de asta, cand am deschis-o sau cand te-a pacalit sa folosesti cele mai puternice vraji, impotriva lui?
Cand ii auzi afirmatia zambi, desi tot nu era asa de sigura de lucrurile acelea.
-Vezi? Mai crede-ma si pe mine, cand iti spun ca planurile sale nu au scopuri prea bune. Te arzi Sebastian si cu focul si cu magia neagra. Poate ne omoara mamaica si ne si blesteama, zise ea in gluma pana la urma.
Se uita dupa cutie.
-Ii facem colet, cu fundita si adresa si il trimitem in siberia la rece!
Nu avea prea multe idei in momentul acela, dar nu prea vroia sa aiba probleme din nou cu el.
-Si bagheta?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:36 am

- Ah.. bagheta, e ok. Nu era cea reala stiam ca se va intampla ceva de genu intr-o zi. Ce-a reala e in siguranta.
Se ridica si dadu cu picioru in cutie sa se duca mai incolo. Se aseza langa ea pe pat si o privi zambindui.
- Te-ai schimbat. Esti mai frumoasa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:41 am

[ OFF: YOTE..DRAGUTZ ]

Rasufla oarecum usurata cand auzi, ca defapt il pacalise la faza aceea cu bagheta.
Isi lasa privirea putin in jos fara sa-l priveasca direct.
-Spui asta ca si cum nu ne-am vazut de un secol intreg, rase dar zambetul ii pieri repede. Timpul m-a schimbat destul de mult,ca persoana..ca si Chloe. N-am idee.
Se simtea bine cand statea cu el. Ii lipsisera atat de mult, aceste momente.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:48 am

Se aproprie de ea sa o ia in brate dar un BAZAIT mare si puternic se auzi, era radioul pentru toata scoala.
- Knellw si .. Monrro in biroul directoarei ACUM! spuse tipand ultimul cuvant.
Se dadu jos.
- Gata sa mergem la inchisoare spuse razand. Se mira cum au aflat de ei. A da... magia era verificata la orice gand si rostire.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:50 am

Ii venea sa-si dea una cand auzi.
-Pregateste-te sa murim, ingropati si dezgropati si injunghiati si arsi, si ne taie si capul.
Rase si iesi pe usa aceea indreptandu-se spre birouri, impreuna cu el.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 7:59 am

Ajunsera in birou si directoarea se uitau urat la ei.
- Stati jos! Spuse nervoasa. Cum va-ti gandit sa desfaceti un afurisit de sigiliu?! Iarasi intrati in probleme?! Acum ca lipseste domnul strica tot i luati voi locul?! Veti primi detentie 20 de zile! FIECARE IN PARTE VA AJUTA LA CURATENIA CASTELULUI SI CURATAREA GRAJDULUI LA DRAGONI.
Sebastian se ridica.
- Chloe nu are nimica de aface cu asta!
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 8:09 am

Nici macar nu-i prea pasa de directoare, si aproape ca era sigura ca el va scapa dupa vreo doua zile de pedeapsa, sau poate ca nu. Cand il auzi vorbind si dadu ochii peste cap.
-Daca nu eram implicata, probabil numai eram deloc aici in momentul de fata.
Se ntoarse spre directoare.
-Daca dumneavoastra nu v-ati gandit niciodata cum...cu magie de obicei se poate deschide un sigiliu. Si domnul strica tot v-ar putea trimite atacul asupra scolii, sau asupra dumneava=oasttra si v-ar omora fara sa-si ridice vreun deget.
Nu-i pasa ca zicea toate acelea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM EmptySam Ian 07, 2012 8:16 am

Isi dadu ochi peste cap si se aseza jos suparat.
- BINE GATA! Nimeni nu trebuie sa afle despre asta! Aduceti cutia, o voi tine la loc sigur. Sa nu va mai prind cu magie neagra pe aici clar? Spuse nervoasa. Puteti pleca.
Se intoarse privind geamul.
Sebastian se ridica si iesi inaintea ei inchizand usa, fix cand ea vroia sa iasa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sebastian. WORST ROOM Empty
MesajSubiect: Re: Sebastian. WORST ROOM   Sebastian. WORST ROOM Empty

Sus In jos
 
Sebastian. WORST ROOM
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Emmilian. Horror room.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans-
Mergi direct la: