Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 New day, new losers.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 10:29 am

Izzie
Intra rapid, in spital. Vorbi cu Derek, pentru ca fu angajata dinou. Toata lumea se bucura ca ea venise inapoi.
- So? Zambi catre Meredith, Cristina si Alex care era moracanos. Cristina o lua prima in brate apoi si Meredith.
Vorbise cat vorbise si primi fisa cu stagiari ei. Isi lua uniforma i saluta pe ceilalti si se intalni cu Callie.
- Deci unde sunt? I spuse entuziasmata.
- In camera lor draga, ai grija sa nu .. stii tu. I zambi lasa propozitia in aer.
Zambi si o lua la fuga in spre camera lor.
Striga numele la toti sase pe caer i avea.
- Deci! Sunt Isobel Stevens, Izzie. Era fericita. Astazi... voi lucra cu ... privi fisa si alese fix ultimul stagiar.
- K...Kruz. Isi indrepta privirea in aer sa vada cine era.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 10:36 am

aleks nu prea avea chef de munca in ziua aceea. Nu dormise prea bine in ultima noapte. Cele doua pahare de whisky si restul de urma, nu.l ajutasera prea mult. 'u stia de ce era acolo cu adevarat. Cand isi auzi numele isi ridica privirea spre izzie fara sa zica ceva.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 10:44 am

Parasi camera asteptandu-l si pe el.
- Nu avem prea multi pacienti, deci nu iti fa girji. Daca vrei sa intri in operatie cu mine, bine daca nu nu! I zambi apoi se indrepta spre sala de operati si il astepta si pe el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 10:51 am

se duse dupa ea fara nici un chef. Se imbraca corespunzator si intra acolo dupa ea : - despre ce e vorba? Intreba privind pacientul de pe masa. Nu se documentase in legatura cu asta deloc.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 10:55 am

- Se pare ca nu prea stim , zambi. Kelly Sombo, transplant de maduva. Greu, dar am reusit sa intru.
Intra inauntru iar asistenele i puse manusile, vazu ca intra si Alex.
- Alex Karev, opreatia mea! I zise aratandu-i degetul ratator. El ofta si iesi nervos. Aleks, rase. Haide.
Deschise pacineta, si asa facu operatia pana l aun punct anume.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyMier Feb 08, 2012 11:00 am

Reusi sa.si aminteasca vag si o ajuta cu operatia ignorandu.l pe Alex. Nu se intelegea deloc cu medicî pe acolo. Terminara pana la urma :- mi.am facut jumatate de tema. Zambi triunfator
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyJoi Feb 09, 2012 5:46 am

- Mai avem, trebuie sa.. Cand Aleks taie firul gresit incepu sa curga mult sange si aparatele sa sune.
- Aleks, tamponeaza! ALEKS! Spuse nervoasa cand il vazu adormit. Forget it! Il impinse si facu cat putu ea mai mult.
Reusi sa opreasca sangerarea, si le facu asistentelor sa o inchida ea pe pacienta, i arunca o privire taioasa si iesi din sala de operatii.
Se duse si dadu drumu la robinet, incepu sa se spele pe maini.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:23 am

Mai nimic nu descurse asa cum isi planuise el pana la urma. Dupa ce terminara si asistentele pe acolo iesi si el si intra in camera in care era Izzie. Pe moment ignorand-o ca si cum nu se intamplase nimic.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:41 am

Isi dadu ochi peste cap si se sterse pe maini dandu-si de pe cap jos protectia si de la gura, apoi il privi.
- Sa speram ca nu vei fi numit, asazisul 007, i zambi apoi isi controla in geanta telefonul. Stia ca era undeva pe acolo. Isi muta privirea inapoi spre el. Adica, Ucigas cu acte in regula. Privi afara cum cativa stagiari de ai ei faceau misto.
Iesi si le spuse sa se calmeze sau vor fi penalizati. Intra inapoi si isi stranse lucrurile.
- Cum am zis, azi vei fi cu mine. Deci, sa mergem.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:44 am

Ii raspunse in cele din urma:
-Mhh...suna mult mai interesant decat chestia asta probabil.
Ridica din umeri si trecu pe langa ceilalti, miscandu-se dupa ea.
-Doar ai grija sa nu ma pierzi pe drum.Eu sunt aici.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:48 am

Ajunse in sala principala si lua un teanc de dosare.
I le puse in brate.
- Semneaza pentru eliberarea pacientului acasa, externare. I zambi.
Il duse intr-o camera si ea puse niste radiografi pe o tabla si si dadu drumu. Incerca sa caute daunele provocate.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:51 am

Se apuca pana la urma de acele externari si le termina in scurt timp, apoi le duse in alta parte si se intoarse inapoi la ea.
-Ceva mai sus...poate gasesti problema,ii zise zambind.
Deja vazuse despre ce era vorba, da rnu avea de gand sa explice.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 5:56 am

Ofta si privi mai sus, era adevarat. Ramase usor uimita, astea erau doar pentru cei avansati.
- Da,, ai dreptate. Lua pixul special si incercui si pe ultima.
Le dadu jos, apoi privi dosarul ei.
- Nu, nu este asta. Nu ar avea cum inseamna ca e pe cale sa moara minim, trei minute e prea mare presiunea sangelui in aceea parte.
Isi ridica privirea in spre el.
- Cred ca trebuie sa o operam chiar acum. Iesi pe usa cu dosarul in mana. Spunele sa pregateasca sala trei spuse strigand din lift.
Ajunse repede la pacienta o lua cu tot cu pat si ea deja intrase in criza.
Se pregati pentru intrare si era gata echipata.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:10 am

Se duse si ii anunta, o pregati pe pacienta si apoi intra dupa ea.
-Ce ai de gand sa faci? intreba curios de data asta. Acum chair nu avea prea multe idei, legate de acea operatie
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:13 am

- Habarnam, il privi sincera fara nici o expresie. Probabil, am sa ... Era nervoasa nu stia ce sa faca. Puneti doua pungi de sange in locul acelei perfuzi. Anunta ea rapid.
Deschise unde trebuia, facu ce putu ea. Incerca o gramada de chesti. Aparatele sunau toate.
Ea nu baga de seama, lua din mana asistentei, care se misca foarte incet, aparatul care sorbea sangele.
Reusi sa curete si acum veni partea ce-a grea sa opreasca sangerarea, si sa nu lase aerul sa intre.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:22 am

O vazu ca se tot chinuie si incerca sa faca ceva, dar se opri la timp. Poate avea sa greseasca din nou sau ..altceva. Isi ridica privirea spre ea.
-Spune-mi ce sa fac!ii zise hotarat de data asta.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:26 am

Nu stia ce sa i raspunda, dar vazu ca oprise sangerarea dar ea intra in coma. Vru sa o inchida si sa i puna pansamentul, asa era tehnica.
- Screw this! Lua celalalt aprat si cele doua manete, apoi le unse cu ce trebuia. Incarca 130, spuse privind asistenta. ALEKS! Zise nervoasa dupa ce vazu ca ea nu vroia sa faca asta.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:44 am

Se grabi imediat cand striga dupa el si facu exact ceea ce ii ceruse. Nu reusise si incarca din nou la un nivel mai mare. Privi spre aparatul acela ce indica bataile inimii sale.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:49 am

Se opri, si totul era in regula pe moment.
Stia ca o sa trebuiasca sa faca o vizita pe la director dar asta merita.
O inchise pe pacienta si ruga asistenta sa o duca in sala ei.
- Good work, i zambi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. EmptyVin Feb 10, 2012 6:53 am

Mai ramasese cateva minute acolo doar privind-o pe tipa de pe masa de operatie si apoi iesi dupa Izzie. O privi ciudat:
-Esti in regula? o intreba putin ingrijorat.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





New day, new losers. Empty
MesajSubiect: Re: New day, new losers.   New day, new losers. Empty

Sus In jos
 
New day, new losers.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans :: Grey's Anatomy :: Seattle Grace Mercy West :: Houlul Principal ( Etajul 1) :: Vestiarul Stagierilor-
Mergi direct la: