Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 //nothing to lose.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:08 am

Anne.

Trecuse rapid pe acasa in seara aceea fara ca cineva sa o observe. Il lasase cartile si ghiozdanul aruncate pe pat si isi lua un tricou din dulap, in locul camasii aceleia ciudate si pleca. Si in scurt timp ajunse pe plaja desi era trecut deja de 8 seara. Era pustiu locul.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:17 am

Charllie.
Isi parca masina in fata plajei lejer iesind din ea aruncandu-si geaca ramand in tricoul alb si cu blugi negri. Privi pe plaja, usurat ca nu era prea multa lume. Isi lua cheile, inchise masina apoi o lua incet in spre apa.
Ajunse in drept cu ea apoi privi soarele cum apune.
Se aseza pe nisip si isi muta privirea spre o tipa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:21 am

Anne.
Nu crezu ca avea sa mai vina vreo cineva pe acolo atunci. Trase cu ochiul la tipul de langa ea, dar nu-l baga in seama prea mult. Se ridica si incepu sa se plimbe pe langa apa indepartandu-se de el. I se parea totusi foarte cunoscut. Isi intoarse putin privirea sa ada daca cumva venise dupa ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:33 am

Charllie.
Se opri din privit la ea si o lasa balta, vazu ca se indeparteaza.
Dar totusi.. Se ridica incet si o lua si el in spre ea, dar nu o opri ci doar mergea in spatele ei.
Privea marea ba pe ea, ba marea.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:36 am

Anne.
Ii auzi pasii in urma sa si se opri din mers. Cateva secunde ramase intepenita fara sa zica vreo ceva si apoi se intoarse spre el. Il recunoscuse inca de la inceput.
-Sper ca sunt lucruri importante care te-au adus din nou in oras.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 6:59 am

Charllie.
Se opri in drept cu ea, o privi in ochi si isi aduse aminte imediat, de fapt i se parea cam de la inceput cine era ea.
- Treburi neterminate, nu esti fericta sa ma vezi? Schita un mic zambet dar nepasator.
Privi prin jur.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 7:02 am

Anne.
Ii vazu acel zambet, dar nu avu de gand sa-i dea reo sansa la vreo speranta. Isi incrucisa bratele la piept si-l privi.
-Nu, probabil ca ar fi trebuit sa-mi imaginez ca ziua asta putea sa fie mai rea de atat. Tu o completezi, ii zise cu rautate de data aceasta cu un aer ironic.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 7:13 am

Charllie.
Rase usor stiind ca o merita apoi isi muta privirea spre ea.
- Ok, imi pare rau pentru ca ai aflat ultima ca am plecat. Dar acum afli prima ca ma-m intors. I zambi.
Se aproprie incet de ea.
- My fault. I zambi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 7:21 am

Anne.
Il vazu apropiindu-se dar nu facu nimic. Ramase exact acolo fara sa faca vreun pas.
-Probabil ar fi trebuit sa aflu ultima ca doar ai venit si ai disparut, asa cum ai facut de atatea ori fara sa stie lumea din jurul tau.
Ridica din umeri usor privindu-l serioasa. O durea pentru ca acolo undeva mai tinea la el, catusi de putin desi trecuse foarte muuuult timp.
-Daca ai avut intentia sa aflu prima, sa stii ca nu ai facut o alegere buna.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:07 am

Charllie.
Se dadu mai in spate inca zambind si isi intoarse capul intr-o parte apoi o privi.
- Look, i'm back ok? Let's forget about last time, maybe i'm an badass but it wasn't my decision, ok?
Isi baga mainile in buzunar.
- Vrei sa mergem la .. un resatorant sau ceva de genu? Sa vorbim.. spuse in soapta.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:14 am

Anne.
Rase cand il auzi, cerandu-i sa mearga undeva cu el.
-No, maybe in some days it's too late for this.
Ii zambi dar deeni serioasa imediat.Poate ca ii parea rau, nu de ce facea acu..ci de ce facuse candva.
-Am iesit doar ca sa ma plimb, nu ca sa pierd noptile cu tine, pentru ca te-ai intors.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:19 am

Charllie.
Se intoarse si isi puse mainile in cap apoi se intoarse spre ea.
- Ok, maybe you are.. No you are not! Vreau sa vorbesc cu tine pentru ca imi pasa, nu iti pasa doar spunemi-o in fata si iti jur ca nu mai vei auzi de mine Anne!
Spuse serios.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:26 am

Vru sa plece dar ceva din vorbele sale o orpi si se intoarse din nou cu privirea spre el.
-Asta ai zis ultima oara iti mai aduci aminte?zise cu dispret si cateva secunde se gandi atent la ce spusese.
Bine poate ca inca ii mai pasa cu adevarat.
-Vrei, dar inca nu o faci cu adevarat. Nu e nimeni aici, putem vorbi.
Ridica din umeri asteptand.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:38 am

Charllie.
Privi prin jur si accepta pana la urma.
O privi.
- Fug de politie, isi dadu ochi peste cap. Dar sunt nevinovat, chiar sunt. Nimanui nu i pasa. Plus ca am ajuns si tinta pentru vanatori de recompense. Se aseza jos pe nisipul acela.
- Am plecat pentru ca deja incepusera sa ma caute. Plus cateva chesti in plus, cineva ma sobotat, si ma urmareste. Nu conteaza .
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 9:42 am

Anne.
Il asculta cu atentie dar nu stia ce sa-i mai zica. Doar se gandea la asta incercand sa gaseasca o solutie pentru rezolvarea tuturor problemelor.
-De ce nu-l cauti pe cel care te-a bagat in probleme. Il gasesti..va predati, tu esti liber si rezolvi toate problemele, zise ea usor fara reo grija.
Pentru ea toate lucrurile pareau atat de usor de facut, chiar daca erau prea multe la mijloc.
-Ai venit sa te ascunzi pana la urma, ii zise ca o concluzie.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:18 pm

Charllie.
Dadu usor din mana referindu-se ca nu are rost.
- Nu am venit numai sa ma ascund, i'm here for someone... Isi muta privirea spre ea.
Se ridica si se scutura de nisip.
Observa cu coada ochiului girofarul de la masina de politie.
- Nu, nu nu nu nu. Stia ca daca o lasa acolo ea ar fi fost implicata in asta. O lua de mana si fugi pana la masina. O puse langa el jos.
- Imi pare rau dar trebuie sa uric in masina.
O baga pe la pasager apoi el intra si o lua din loc dar observa ca politia ii pierduse la un moment dat.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:23 pm

Anne.
Prima data nu vru sa mearga cu el, dar se decise ca nu ar fi trebuit sa il lase totusi singur ..sau sa fie prins, ori sa fie ea acuzata. Nu se opuse cand o lua de acolo si vara in masina lui. Se linisti cand scapa de masina.
-Ai o acuzatie in plus din parte mea. Asta se numeste rapire, ii zise serioasa si apoi rase deoarece toata chestia aceea i se parea destul de amuzanta.
Se gandi la ce ii spusese cand erau pe plaja.
-Si sper ca surori tale i-a fost dor de tine, zise evitand sa creada ca venise chiar pentru ea acolo, pentru ca nu stia ce avea sa faca. Daca avea sa-l accepte pana la urma.
Tacu din gura si se prijini de ceva pe acolo si privi pe geam.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:32 pm

Charllie.
Zambi pe tot parcursul drumului.
Isi aminti de sora lui Kendall.
- Ai mai auzit ceva de ea? Spuse intorcand la stanga amintindu-si exact unde statea Anne.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:35 pm

Anne.
Vazu ca totusi avea de gand sa o duca acasa si nu in alta parte. Isi intoarse privirea spre el, putin dezamagita:
-Nu.Am vazut-o acum cateva luni mergand acasa cu niste prieteni, dar de atunci n-am mai auzit vreo ceva. Se zicea ca ar fi plecat in alt oras, poate te cauta, dar nu am mai tinut legatura. Nu-mi mai vorbea in ultimele zile in care am vauzt-o si era tot mai distanta, ii zise putin ingrijorata.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:37 pm

Charllie.
Era nervos dar o asculta in liniste ceea ce nu facea de obicei.
- Si Josh ce pazeste? Spuse referindu-se la unul dintre prieteni Annei. Mai sunteti impreuna? Isi intoarse privirea dar inca continua in spre drumul unde ducea casa ei, era destul de departe de plaja.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:41 pm

Stiuse prea bine ca el aflase despre Josh pana la urma chiar daca plecase.
-Nu cred ar trebui sa te intereseze din nou de propria mea viata, ii zise hotarata intr-un fel. Numai era cu nimeni dar chiar si asa nu vroia sa-i dea sperante.
-Josh isi pazeste grupul de majorete,viata si altele de tine, de altii, poate de toata lumea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:43 pm

Charllie
Se bucura ca acel tip terminase cu ea.
- Nu era facut pentru tine, era un tampit, spuse razand.
Ajunse destul de devreme, oprise parcand la fix si se dadu deschizandu-i usa si ei.
O lua usor de mana si ea cobora din jeep.
Inainte ca ea sa o ia inainte inchise usa si o tinuse umpica acolo punand mana dreapta pe masina iar ce-a stanga in jurul ei.
- You didn't give me a hug today, remember? I zambi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:49 pm

Anne.
Iesise din masina dar nu reusi sa plece ca fu oprita pana la urma. Poate ca el intelesese gresit ...toate cele legate de Josh, dar ea le lasa la o parte pana la urma.
-Hud, ii zise doar...nu-i dadu nicio imbratisare si se dezlipi de el dorind sa se indeparteze spre casa.
Era singura in noaptea aceea. Parintii sai erau plecati. Se apropie de casa si isi cauta cheia in rucsac ,dar nu o gasi. Se intoarse totusi spre el.
-Ce zici, petrecem seara afara in frig...sau imi dai cheia sa intru in casa, sa dorm intr-un pat cald?zise referindu-se doar la ea in ultima parte.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 12:56 pm

Charllie.
O lasa sa plece dar i fura cheia, zambind.
Se lasa batut.
- Bine, i atarna cheile iar cand ea vru sa le ia le lua el. Intru si eu in patutul acela cald? Sa te ajut sa ... I dadu drumu la chei apoi iar le lua.
- Please, serios. Nu am unde sa dorm , in dimineata plec promit. Nici nu o sa iti dai seama.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. EmptyVin Mar 09, 2012 1:03 pm

Anne.
Statu cateva minute sa se gandeasca atent dar nu gasi nicio solutie si renunta in cele din urma. Lua cheile din mana lui calmandu-se.
-Misca-te sau te las afara, acum ca am chei , te pot lasa pe langa usa, ii zise zambind si reusi sa deschisa usa si sa aprinda lumina.
Se intoarse spre el:
-Nu vreau sa te vad dimineata aici.
Era hotarata dar nu la fel de sigura. I-ar fi placut sa-l vada acolo dimineata impreuna cu ea.
-Intri in patutul rece, zise razand si astepta sa intre apoi incuie usa ca sa numai intre vreo cineva acolo.
Se duse spre bucatarie si dadu drumul la centrala ca sa se incalzeasca in casa si apoi il duse spre o camera.
-POti sa dormi aici...sau daca vreo canapeaua din sufragerie e libera,dar e ceva mai tare..posibil sa intepenesti.
Ridica din umeri si iesi de acolo fataindu-se prin casa. Intr-un fel ii facea bine sa stie ca mai era cineva acolo cu ea in caz de ceva. Intra in camera ei si isi lua cateva haine, apoi se duse in baie si facu rapid un dus. Se imbraca destul de lejer. Isi ridica parul si-l acoperi cu un prosop si se duse la bucatarie.
-Vrei ceva de mancare...de baut?intreba curioasa.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





//nothing to lose. Empty
MesajSubiect: Re: //nothing to lose.   //nothing to lose. Empty

Sus In jos
 
//nothing to lose.
Sus 
Pagina 1 din 12Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans :: Sweet Love Story :: Plaja-
Mergi direct la: