Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Get out, it's too late.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:24 am

La inceput inca nu se calmase, inca mai credea ca ea era suspecta in cazul asta,dar trebuia sa se apere si pe el acum.
-Daca as fi stiut cine era il voia mort si de ce, ti-as fi spus. Dar fiind singura cu care il vedeam mereu, inca mai cred ca ai putea sa fii tu.
Se retrase cu doi pasi mai in spate:
-Povestea asta nu pleaca mai departe Kell.Nu-mi pasa cine umbla de nebun prin campus, eu vreau sa stiu unde este Mike acum!Pricepi?striga la ea inca enervat.
-Nu scoti nici un cuvant Kelly pentru ca sunt aici, chiar si daca voi intra in inchisoare pentru asta. Ai grija, nu prea am mila, mai ales pentru tine!ranji frumos doar pentru ea. Un cuvant Kelly, atat ! retrase pistolul in cele din urma dar ramase acolo.
-Kevin nu te va ajta atat de mult pe cat crezi.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:31 am


Kells.

Cateva lacrimi i cazu pe obraz. Poate avea dreptate.. ea cam era vinovata cu totul. Dar nu se prea regasea in povestea aceea, spusa de el. Poate merita totusi sa fie impuscata.
- Stii.. La inceput cand ne-am reintalnit in bar.. M-am gandit.. Kelly nu fi proasta nu poate fi vechiul Lucian.. Toti se schimba.. Chiar si el. Am crezut ca am l-am regasit pe cel de care m-a indragostisem acum un an... Dar cred ca.. Cred ca am gresit de data asta! I zambi printre lacrimi. Pentru ca daca cineva mi-ar fi spus ca peste catvia ani.. nici prieteni nu eram.. l-as fi pocnit in fata..
Se intoarse umpic ca sa isi stearga lacrimile.
- Dar cine stia..? Stai linistit nu pleaca nici unde, spuse in soapta. Vreau doar sa imi gasesc fratele si sa aflu dece.. se intampla astea..
Ramase pe ganduri.. Avea un plan.
- Hai sa nu zicem nimic.. sa zicem ca habarnavem, sa negam,, Sa aflam noi.. ca sa nu intri tu la inchisoare.. Sa rezolvam noi cazul..
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:40 am

Nu-i placea sa o vada chiar in felul acela.
-Pff vezi tu vechiul Lucian numai este, defapt renuntasem la el demulta vreme. Dar apoi ai venit, ai aparut acolo la bar si pareai ca totul este in regula, iar apoi totul s-a dus naibii pentru ca nici macar nu stii ce simti! Si m-am saturat sa stai sa te joci cu mine, dupa cum vrei tu, apoi a venit asta!Acuzatia impotriva mea! Ar trebui sa fi fost surprins cumva?zise serios dar tonul sau mai jos.
Statu cateva clipe pe ganduri:
-Daca eu intru la inchisoare, crede-ma ca si tu vei fi la fel, esti implicata in asta la fel de mult ca minE!
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:44 am

Kelly.

Se apropie de el si il privi fix in ochi lui caprui.
- Pacat! Pacat ca Lucian nu mai e! Bun! Vrei sa facem dreptate? Hai sa mergem la director, zicem tot cine pierde ? Tu! Nu eu, Tu! Pentru ca tu ai fost complice , eu? Ce am facut eu? Ce am facut noi? Spuse zambind. Vezi? Totul se rezuma la tine. Vrem sa facem planul asta sa i mintim si apoi sa il gasim pe Mike? Da sau Nu? Sa stiu si eu naiba ce fac.. Spuse parca obosita de atata cearta.. de atata.. ura.. Si nu stiu cine a pus marturie impotriva ta! Ca eu nu, vedem cand ajungem un nume exact.. Dar acum astept raspuns la intrebare.. Lucian..
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:49 am

Lucian.
Simtea ca totul se duce, dar trebuia sa faca ceva:
-Daca pe mine ma vor inchide atunci, va trebui sa te duci singura dupa el, Kelly!Asa ca, ridica mainile in aer, descurca-te!
Se apropie de ea si relaxat , zambindu-i ii sopti:
-Ai permisiunea mea sa spui oricat de multe vei vrea!Poti sa faci ce vrei, macar vei scapa de ura asta pe care o ai in suflet.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:52 am

Kelly.

Nu i venea sa creada..
- Te auzi macar? Eu, ura? Pentru cine? Nu tu esti cel care ma uraste? Si da.. pot spune cate vreau eu.. iar Kevin si Emily ma vor aproba.. Dar.. as vrea sa te salvez si pe tine stii? Tu ai facut bine , cel putin vechiul Lucian, Facuse mult bine in general. Chiar daca uneori exagera.. Lucian pentru ultima oara, vrei sa faci parte din planul asta cu Mike si mintitul? Sau ma duc acolo de una singura si zic ce cred eu ca e mai bine? Sa stiu si eu.. E singura chestie care te mai intreb.. apoi dute.. zile orice oricui.. Si ma poti lasa in pace.. Nu te mai caut nu ma mai cauti! I've had Enough! Se dadu usor in spate.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 11:55 am

Lucian zambi la vorbele ei:
-Iti las aceasta optiune tie. Tu decizi daca vrei sa fac parte din planul tau, sau daca le spui tot ce stii si ma bagi la inchisoare. Ne vedem acolo intr-o ora!atat ii mai zise si trecu pe alnga Kevin intrebtandu-se spre directiune imediat dar acolo nu era nimeni.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyDum Iul 15, 2012 12:01 pm

Kelly.

I saluta pe cei doi se plecase si ea incet in spre fantana din curte. Nu stia ce sa faca.. erau atatea in mintea ei.. atatea lucruri nu isi gaseau locul. Stia.. ce avea de facut. Dar nu stia ce se va intampla cu ea si Lucian.. Il iubea, dar cum putea sa il iubeasca si el sa o urasca. Mai bine zicea si ea ca il uraste..
Se ridica de pe banca de pe care privea fantana, se indrepta incet in spre directiune. Deschise usa incet.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 1:48 am

Lucian.
Cand intra pe usa Lucian fusese anuntat ca totul se anulase pentru cel mult 24 de ore din cauza unor probleme ale detectivului ce trebuia sa vina acolo. Nu stia daca trebuia sa rasufle de usurare pentru ca mai obtinuse o zi de libertate sau nu. Insa nu zise nimic si se intoarse iesind de acolo. Insa dadu nas in nas cu Kelly si o privi urat, apoi iesi de acolo pierzandu-se pe hol si oprindu-se in dreptul dulapului cautand ceva.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:09 am

Kells.

Iesi de acolo, parca usurata ca se terminase, ceea ce nu incepuse inca. Observa ca el i adresa o privire urata dar nu il baga in seama, se duse la dulapul ei ce era langa al lui. Cand il deschise primise prin gura de la fiecare dulap cate o invitatie la o petrecere, cu coada ochiliui se uita la Lucian sa vada ce face. Ea o deschise si citit cu neatentie, sarind randuri.
- Mda, spuse dandu-si cohi peste cap. Nu pre avea chef sa mearga, dar decat sa ramana acasa si sa astepte ziua de maine avea sa faca ceva.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:13 am

Lucian.
Nu stia daca tocmai acu avea chef de petreceri sau altele, insa pana la urma acceptase. In mare parte stia despre ce e vorba, asa ca arunca doar o privire fugara spre invitatie si apoi o arunca in rucsac.
-Ne vedem acolo, ii zise ranjind si vrand sa treaca pe langa ea si sa plece. Se intoarse la dulap si mai cauta pe acolo, facandu-si de treaba.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:20 am

Kells.

I arata "semnu pacii" si il ocoli, nu avea chef de el acum, era prea relaxata. Tranti dulapul in timp ce plecase, si iesi din incaper ajungand la masina ei. Cand ajunse la bloc isi alese un tricou maro si o vesta de blugi cu o fusta mulata si niste cizme negre. Isi facu parul, fix ca si cum il avea la petrecerea unde se intamplase chestile cu Mike, privi poza, apoi se intoarse si isi lua poseta. Ajunse in seara aia care parea umpic cam rece, erau toti inaintru si vre-o cativa pe afara ce povesteau, zambi celora apoi isi arata invitatia la bodyguard.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:27 am

Lucian.
Nu-i mai spuse chiar nimic iar apoi se indrepta spre casa. Nu-l astepta nimeni acolo, se parea ca toti erau plecati iar asta il speria intr-un fel sau altul, pentru ca de multe ori asta il ducea cu gandul la probleme. Vru sa sune pe cineva insa o lasa balta si-si propuse ca in seara asta sa-si ia gandul de la orice. Facu un dus apoi se imbraca destul de rapid si urca in masina, ducandu-se spre petrecere. Nu vorbi cu nimeni, intra rapid si isi cauta ceva racoritor insa o zari pe Kelly din nou. Poate avea de gand sa vorbeasca cu ea,dar i se parea oricum prostesc(lui) ca era fericit de faptul ca totul se anulase pentru 24 de ore. Se duse spre ea:
-Si daca am sa fa inchisoare, vei sta suparata pe mine?intreba curios si bland.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:31 am

Kells.

Zambea cand i vedea pe boboci cum dansau, statea intr-un colt si privea afara, apoi iesi pe terasa, se pare ca Lucian o urmarise. Se intoarse brusc.
- Poate, spuse sec. Nu pera avea chef de el, stia ca face totimpu misto. Ce vrei? Spuse privindu-l.
Tinea paharul rosu in mana si astepta sa i se raspunda la intrebare, se pare ca era multa tensiune acolo.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:37 am

Lucian.
Isi dadu seama ca nu avea chef de el in seara aceia, dar avea sa o urmareasca. N-o va scapa din priviri orice s-ar intampla.
-Ma gandeam ca stai singur si vrei companie!ii zise ridicand din umeri si-i zambi
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:51 am

Kells.

- Aha, arunca bautura in tufis si paharul il lasa pe masa. Merg sa dansez, vi? Spuse zambind. Macar sa se distreze daca nu altceva.
Intra inauntru si privi in spate pe el cum vine dupa ea. Se intoarse si erau fix pe ring, isi puse mainile dupa cefa lui, zabind.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 2:57 am

Lucian se duse dupa ea dansand, insa nu stia sa se miste cine stie cum. Isi lua totusi paharul dupa el, asteptand ca surprinza sa sa apara. Asta nu avea sa faca lucrurile mai bune, dar nu conta. Se apropie usor de ea si apoi ii sopti la ureche usor:
-Vreau sa-ti arat ceva, dar nu aici!ii zambi si apoi se intoarse parasind ringul si se indrepta spre un loc mai ferit. Acolo il astepta pe Mike.
Aparu acolo dupa cateva minute dorind sa o vada pe Kelly pentru cateva minute, oricum trebuia sa plece destul de rapid.
-Sper ca are de gand sa vina!ii zise el asteptand acolo.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 3:13 am

Kells.

Zambi, se simtea bine, si parca nu mai voria sa il uite, ci chiar sa inceapa ceva, prietenie macar. Il urmari dupa si veni la el, il imbratisa de la spate iar el se intoarse. Il trase mai aproape de ea, deja era umpiiic cam ametita de la berea aia.
- Ce vroiai sa imi arati? I zambi. Isi pliba mana pe spatele lui.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 EmptyVin Aug 03, 2012 3:15 am

Lucian.
O imbratisa usor si se juca putin cu suvitzele ei de par, apoi o lua pe sus si o duse mai aproape de locul acela. Acolo unde statea acum si Mike. Se duse pe la spate si ii sopti:
-Credeam ca ai fi vrut sa-l vezi!ii zise ranjind fara ca ea sa vada.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Get out, it's too late.   Get out, it's too late. - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Get out, it's too late.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD RPG FANS x :: Give me a reason to lie-
Mergi direct la: