Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 another place.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 8:38 am

- Tu nu intelegi? Nu o pot lua ca nimic. Nu pot sa te uit pur si simplu pentru ca doar ai capul sec si vrei asta.
Se incrunta fiind acum nervoasa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 8:42 am

Vazu ca se enerveaza dar el ramase la fel de calm .
-N-am capul sec, ii zise razand vrand sa nu o vada asa si sa o ajute.
-Vei putea sa o faci..exact cum am facut eu cand mi-ai cerut sa ma indepartez de tine si ti-ai dorit sa nu ma fi cunoscut vreodata.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 8:45 am

Inghiti in sec si... isi puse bratele in piept, lasand ca aceea stare sa-i treaca de la sine.
- Atunci o sa ti-o cer dinnou pentru ca... nu vad unde va duce aceasta discutie. Simti cum ochii i se inlacrimara si iesi de acolo, mergand sa-si caute tricoul pe unde-l arunca.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 8:49 am

Ramase in camera pentru cateva clipe,dar apoi se duse dupa ea. ii lua fata in maini cand se intoarse brusc si o saruta usor, asa cum facuse cu ceva timp in urma. Isi pusese toate sentimentele in acel sarut si ii sterse usor lacrimile:
-Poti sa-mi ceri sa imi imaginez ca nu te-am cunoscut niciodata...ca nu te-am iubit, dar nu-mi poti lua asta cu adevarat.Pentru ca nu voi uita niciodata,,,doar le voi ingropa in trecut si voi merge inainte, pe langa tine.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 8:57 am

Isi luase tricoul de pe jos si ea se pomeni cu Em langa ea, sarutand-o usor. Era putin uimita si... isi puse usor mana pe chipul lui.
Era asa de dulce, incat daca ar fi putut sa-l lipeasca de ea cu superglu, o facea!
- Nu am dreptul sa-ti cer nimic, si stii si tu prea bine ca nu te vei axa pe ceea ce-ti cer. Deja am incercat, twice, sa-ti cer ce-mi doresc, dar nu va duce nicaieri vorbele mele...
A zis, incet si s-a descprins de el luandu-si tricoul pe ea dorind sa plece si sa-l lase, pentru ca nu mai era nimic de castigat aici.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyDum Apr 01, 2012 9:02 am

Nu avea ce sa mai spuna, pentru ea chiar avea dreptate. Dar totusi insista:
-Doar...fa asta pentru mine, daca ma mai iubesti inca cu adevarat.Doar uita-ma..va fi mai usor!ii zise si ramase in baie.
Nu conta daca ea alegea sa plece,avea sa ramana acolo. Mai statu doar cateva minute uitandu-se la ea si apoi pleca, alergand prin alte locuri.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 6:55 am

Abbie.
Stia ca ei doi aveau o convorbire, si nu o lua in seama. Iesi afara asezandu-se pe scari gandindu-se la toate lucrurile acelea.. care i sareau in minte. Holden.. Em.. acel inel.. Parea totul prea ireal.. prea repede, totul parea un vis.
Il observa pe Em iesind din casa.
Se ridica incet.
- Hei.. spuse privindu-l. Ce sa intamplat? Spuse zambind coborand scarile.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:00 am

Em
Iesi usor din casa si o gasi pe Abbie acolo. Fu surprins cand se lovi totusi de privirea sa si de ganduri.
-Totul m-a obosit destul de mult si am vrut sa iau o gura de aer, ii zise usor fara sa se gandeasca prea mult la asta. Si totusi evita sa vorbeasca despre ce discutase cu Rhea, despre discutia lor. Dar pentru el nu era nimci de discutat, pentru ca era hotarat.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:03 am

Abbie.
Il privi inca zambind.
Isi intoarse privirea in fata fara sa il mai priveasca.
- Serios.. ce se intampla.. mi se pare mie sau totul e ciudat? E prea .. repede, prea .. Zici ca totul e pe terminate..
Isi incolacise bratele. Si il privi dinou, trista.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:05 am

Em.
Poate ca-i venea sa plece din nou, intr-un loc in care gasea pe cineva care il va intelege si nu va zice nimic. Dar nu arata asta totusi. Facu cativa pasi spre ea si acum statea in fata sa, pe trepte privind-o atent:
-Nu, tu spune-mi ce s-a intamplat cu tine si de ce gandesi asa! Ce e prea repede..faptul ca m-am indragostit de tine?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:08 am

Abbie.
- Faptul ca ma-i mintit! Spuse intorcandu-se. Te-am intrebat ce sa intamplat, ai spus nimic. Em.. te stiu bine. Mi se pare mie sau inca o iubesti pe Rhea? Spuse ajungandu-i bretonul in fata ochilor.
Il fixa cu privirea intr-o parte.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:11 am

Em.
Ar fi trebuit sa isi dea seama de asta, ca discutia cu Rhea avea sa-l bage in probleme cu Abbie. Si chiar si asa, era lasat in urma pentru el si doar spera sa fi rezolvat totul.
-Aleg varianta unu, ti se pare doar pentru ca nu este adevarat, ii zise usor fiindu-i putin frica totusi.
-Si nu te-m mintit. Ti-am spus adevarul, nu s-a intamplat nimic. Altfel probabil n-as mai fi fost aici.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:16 am

Abbie.
- Pot sa citesc minti Em! Spuse nervoasa, pentru ca el mintea. Am inteles, inca te iubeste, poate faci si tu la fel.. Nu e problema mea ce este intre voi.. Dar macar puteai sa recunosti! Ca inca o iubesti! Spuse indreptandu-si spatele.
Isi dadu ochi peste cap si se intoarse asezandu-se pe o scara privind apusul.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:31 am

Em.
Nu dadu semne de ezitare, pentru ca aici nu avea nevoie de asa ceva.O privi din locul acela in care statea, cu sinceritate:
-Nu o mai iubesc, Abbie!ii sopti usor fiecare cuvant ca ea sa inteleaga. Si stia totusi ca gandurile il dadeau de gol si putea sa vada dincolo de ele.
-Nu voi recunoaste nimic, pentru ca nu este adevarat, de ce nu ma poti crede?intreba si dupa cateva secunde starea lui se schimba.
-Incep sa cred ca nu mai ai incredere in mine, in vorbele mele..si incerci sa te indepartezi , ca si mai devreme, ii zise amintindu-si de faza aceea de mai demult cand il pacalise.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:35 am

Abbie.
Se ridica dinou! Il privi.
- NU! Nu sunt eu aceea, Rhea te iubeste! Trebuie sa intelegi. Voi doi.. sunteti meniti! Voi va-ti intalnit in bibleoteca aia nenorocita! Si stii bine ca sunteti meniti! Prin tot ce ati trecut! Il privea trista. Recunoaste ca o iubesti Em! Isi invartea pe deget inelul primit de la el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:44 am

Em.
-Tu vrei sa ma faci sa cred asta Abbie! Niciodata n-ar trebui sa faci ce spune lumea...daca iti spune ca esti menit cu cineva si nu-l iubesti, nu inseamna ca trebuie sa fiti impreuna chiar daca nu sunteti fericiti...doar pentru ca zic ei.. Si daca asa ar fi cu adevarat, nu-mi pasa...pentru ca am uitat-o. Nu o mai iubesc deloc, ii repeta din nou cu acelasi ton calm pentru ca nu vroia sa se enerveze totusi.
Statu cateva minute:
-Prin ce am trecut?Prin faptul ca ne-am intalnit in biblioteca..pentru ca incercam sa caut niste hartii ascunse cu cativa ani in urma de fratele meu?Care erau niste planuri pentru organizatie?!Si pentru ca trebuia sa o omor si m-am indragostit de ea,apoi i-am distrus casnicia..viata si sentimentele. Ai dreptate, e visul unei iubiri adevarate, ii zise cu rautate si dezgust.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:49 am

Abbie.
Il asculta dar il intrerupse.
- Nu, nu e visul unei iubiri adevarate! Dar cine m-a transformat si pe mine? Cine m-a facut sa sufar? Cine a plecat fara sa anunte? DE DOUA ORI! Poate ar fi trebuit sa alung amintirile astea, dar stii bine , cum va fi viata. Ne casatorimi, fericiti, va sarutati la un moment dat dinou, va reindragostiti, si se duce dracului tot! Spuse nervoasa tremurand deja.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 7:54 am

Stia prea bine ca despre asta era vorba si deja ii ajunsese.Poate avea sa renunte...
-Despre asta este vorba nu-i asa?nu avea cum sa-i explice asta prea bine asa ca nu incerca. Nu ma voi reindragosti de ea si se va duce totul daca asa vrei cu adevarat.Dar daca ma gandesc mai bine poate asta meriti cu adevarat, ii zise cu rautate.
-Nu te-am judecat atunci cand erai sa ma arunci direct in capcana acelor vampiri batran si m-ai lasat, nici cand mi-ai facut atatea. Dar vezi tu in lumea mea..din care faci parte, nu exista perfectiune. Nu sunt ca Shan, nu sunt cand aveti mereu nevoie...nu sunt genul care nu strica cate ceva si este tipul perfect.
Ii venea sa dea in ceva in clipa aceea:
-NU te-ai gandit vreo secunde ca te-am transformat pentru ca vroiam sa te am langa mine pentru totdeauna?Daca n-as fi vrut probabil te-as fi lasat sa mori acum cateva saptamani.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 8:05 am

Abbie.
Iara i aduse aminte despre acele momente.
- Em! Spuse tare. Am incercat sa te protejez, atunci. Spuse in soapta, incercand sa isi mentina vocea. You're not the only one who's been trough i've been there alone too! Si sa stii ca.. nu incerc sa dau cu piciorul in toate. Si ai dreptate merit! Iti mai amintesti? " Mai bine mureai". Daca mai fi lasat in padurea aia nu mai fi vazut! Trebuia sa ma lasi acolo! Trebuia sa ma lasi in acel accident. Tu crezi ca tot ce fac eu e sa te ranesc? Te iubesc, si asa o voi face mereu! Dar cand tu poti sa spui ca nu o mai iubesti pe Rhea e ca si cum ai fi spus ca e vina mea pentru toate astea! Il privi trista.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 8:12 am

Acum in mintea lui eram atatea lucruri si nici numai intelegea nimic. Se uita ciudat la ea ca si cum numai intelegea nimic din ce spunea. Ii puse un degetel pe buze si o facu sa taca totusi chiar si asa.
-Shut up!ii zise usor. Nu trebuia sa te las acolo, pentru ca nu mi-as fi iertat-o niciodata. Si stii prea bine ca nu am vrut sa te las acolo si as fi venit dupa tine.
Facu cativa pasi spre ea aflandu-se doar la cativa centimetri:
-It's not your fault!Ceea ce a fost intre mine si Rhea, nu are nicio legatura cu faptul ca te iubesc pe tine acum si vreau sa te am langa mine pentru totdeauna!
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 8:16 am

Abbie.
Isi puse privirea in jos, apoi si-o ridica.
- I love you like hell.. but i know that you still love her, i'm scared that this is not going to work..
Il imbratisa cald. Nu mai stia ce sa spuna..
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 EmptyLun Apr 02, 2012 8:20 am

Em.
O imbratisa cald si chiar numai stia cum sa o faca sa inteleaga. Ii lua fata in maini si ii dadu un pupic dulce , plin de iubire si apoi o sopti:
-our love will work...because i don't love her. And i say the truth...because i don't care what happened in the last day...or last years
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





another place. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: another place.   another place. - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
another place.
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD RPG FANS x :: Haunted House :: Dormitoarele-
Mergi direct la: