Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 let me do this!!!

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 9:15 am

Lucian A.

Ziua inca nu se terminase, asa ca Lucian inca umbla nebuneste pe strazi fara nici o problema. Nu conta pentru el faptul ca detectivii inca incercau sa gaseasca raspunsul la problemele din ultima vreme. Doar se purta normal si se ascundea in aceasi timp. Aproape de casa, se opri la un club dorind sa bea ceva. Avusese o zi ciudata si voia sa se relaxeze, poate in compania cuiva. Se aseza pe un scaun si comanda ceva rapid, in timp ce isi arunca privirea prin incapere.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 9:31 am

Kelly N.

Dupa o zi asa stresanta de la universitatea la care era ea, avea nevoie sa isi incarce cumva bateriile. Nu fusese decat de vre-un an in New York si nimic nu parea ceva surprinzator. Dupa ce dansa vre-o ora intra la baie si se schimba intr-o fusta foarte scurta si mulata cu un tricou scurt ce i atarna pe umeri. Parul ei lung si usor ondulat i cadea in fata. Se aseza la bar fericita, dar totusi obosita. Barmanul o servi cu un cocktail rece de ananas si capsuni. Lua din paiul acela si isi indrepta privirea in jur pana il vazu pe un tip ce mergea cu ea la universitate. Era doar doua scaune mai incolo, cele doua fiind libere. Deja statea si se holba la el, era ceva interesant ce o atragea cu adevarat.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 9:39 am

Isi lua paharul si incepu sa bea putin cand vazu pe cineva putin mai incolo de el.Nu lua nici o inghititura si isi arunca privirea spre ea zambindui:
-Daca veneai putin mai devreme, as fi putut sa zic ca m-ai urmarit pana aici, ii soptiu usor si se muta pe un scaun langa ea cu tot cu pahar.
Lucian avea seri nebune,cand nu stia daca e chiar el sau nu, insa uneori ii placea sa stea in compania lui Kelly chiar daca treburile se inrautatisera de la o vreme intre ei, iar el plecase pe propriile principii cu afacerile.
-Nu te-am vazut de cateva zile in jurul univeristatii ! ii explica si mai lua o gura din bautura sa.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 9:48 am

Kelly N.

Fix cand isi muta privirea el veni in spre ea zambind. Dar inca ce zambet dulce. Ei doi nu mai vorbisera de ceva vreme. Ea chiar il placea, dar stia ca era ceva neinregula. Se intoarse cu scaunul in spre el rotindu-se avea picor peste picior zambindu-i.
- Hei Luci. Scoase un raset incet.
Dadu din maini cand el i spuse acele cuvinte. Isi alsa usor in jos capul si isi privi manechiura.
- Da pai.. am avut niste probleme acasa. Fratele meu a decedat acum doua luni. Si.. nu am fost in stare sa merg, la invatat. Spuse zambind privindu-l. Mai lua doua guri din cocktailul ei.Tu? Cum esti? Spuse neputund sa reziste la zambetul care il avea pe fata.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 9:53 am

Hmm, aproape ca ii pieri zambetul de pe fata cand ii zisese. Problema era ca in ultima vreme nici nu se mai interesase deloc de persoana ei si ignorase orice zvon. Acum poate ii parea rau.
-Condoleante pentru fratele tau! ii sopti usor si dadu paharul peste cap.
Il analiza vreo doua -trei secunde si abia atunci ii mai raspunse:
-Nimic nou, nu s-au schimbat prea multe. Bantui orasul in fiecare zi, mai trec uneori pe la universitate si putin din restul. Dar totul este monoton in ultima vreme! zise abatut poate la gandul asta.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:00 am

Kelly N.

Asculta tot ce spuse el cuvant cu cuvant, si fiecare miscare care o facea. Stia prin ce trece, ea trecuse pe acolo acum ceva vreme. Si inca era umpic la fel.. dar incerca sa faca orice sa fie fericita pentru a-si trai viata la maxim. Nici prea departe.. dar nici deloc.
Dadu din cap , in semn de multumesc cand i ura condoleante. Isi dadu cateva suvite peste ureche si il privi. Probabil era trecut de zece, pe la ora asta era la vre-o petrecere data de cateva colege de ale ei. Isi aminti ultima la care participase si el. Toti reusisera sa se imbete, ramase dimineata fara jumatate de rochie si el fu cel care o conduse acasa. Nici o data nu reusise sa i multumeasca deoarece de atunci nu mai prea vorbisera, se zvonea ca el era cel care facea toate acele minuni grave din oras.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:13 am

Lucian vru sa-si mai comande ceva de baut insa numai voia.Ii ajunsese deja un pahar pentru seara aceia, insa se simtea ciudat pentru ca ea numai zisese chiar nimic si era ingrijorat.
-La ce te gandesti?intreba curios.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:18 am

Kelly N.

Isi termina si ea paharul acela mare repede, ca de obicei in gandurile ei. Isi ridica privirea in spre el care o facu sa tresara usor cand vorbi.
- Umm.. Ma gandeam, in trecut.. Dar cred ca totusi trebuie sa ne gandim in viitor .. sau prezent sau.. ceva. Spuse dandu-si ochi peste cap. Tot ce a fost.. A trecut.. Din pacate. Isi arunca privirea in spre el. I zambi cald, si il atinse pe mana. Cred ca ar trebui sa plec.. Privi pe geamul de afara, era noapte si ploua.. nimic nou in New York. Se ridica oftand lasand pe masa niste bacsisi alaturi de bani.
- Sper ca mai ai numarul meu.. Daca vrei sa vorbim.. sau daca ai nevoie de ceva.. stii unde ma gasesti. Se apleca usor, vrand sa il imbratiseze dar mai degraba rezulta o atingere pe umar.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:23 am

Isi arunca doar putin privirea afara si vazu ca vremea nu era tocmai buna, apoi ii auzi vorbele:
-Merg si eu cu tine , nu mai am de ce sa stau pe aici, ii explica si lasa banii pentru bautura si apoi se intrepta spre ea.
Nu avea umbrela la el, dar statea doar la cateva case departare, oricum foarte aproape. Iesi impreuna cu ea pe usa si ploaia il uda imediat. O lua de mana si mersera pana in mijlocul strazii, desi era noapte si era destul de cald, masinile nu mergeau.
-Imi aduc aminte ca stai cam departe, asa ca ce-ai zice daca te-ai adaposti la mine pana se opreste ploaia?ii propuse.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:29 am

Kelly N.

Iesi cu el impreuna afara, ploua de rupea, dar intr-un fel nu o deranja. I placea ploaia, parea.. perfecta. Cand o lua de mana inima incepu sa i bubuie. Deja, transpira. Isi intoarse privirea in spre el cand i spuse. Poate avea sa ramana la el doar doua ore deoarece chiar trebuia sa ajunga acasa.. Sau poate ca nu. Uitase ca ea statea in apartamentul ei imrepuna o prietena, care era plecata din oras. Dar... totusi.. nu mai vorbise cu el de ceva vreme.
- Ok.. Spuse sincer si cu un zambet pe buze. Cizmele ei cu toc, erau de culoare rosie dar acum erau visini din cauza ploii. Se lasa ghidata de el pana cand ajunse. El parea asa de afectos.. parca se intelegeau extrem de bine, dar nu era asa.. Ea il vedea ca pe un .. coleg ceva, il placuse inainte dar.. ceva s-a schimbat.. in rau.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:35 am

Ploaia il ghidase spre casa sa destul de rapid. Nu stia de ce era in felul acela, de ce era asa intelegator si afectuos cu ea,dar avea si momente din astea. Ii dadu drumul usor la mana si apoi o invita in casa , intrand in urma sa. N-o mai adusese niciodata acolo, nici atunci cand fusesera mai apropiati.
-Nu este nimeni acasa. Simte-te ca acasa!ii zise razand si trecu pe langa ea ducandu-se sa aduca un prosop si il arunca.
-Usuca-te, esti uda toata!
Si el era la fel de ud, hainele de pe el erau pline de apa dar asta nu-l supara prea tare.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptySam Iul 14, 2012 10:40 am

Kelly N.

Prinse acel prosop si isi sterse parul ud tot. Avea nevoie de haine uscate, dar nu mai avea la ea, daor o pereche de blugi.
- Imi imprumuti te rog un tricou? Spuse zambind, aproape razand. Isi scoase din rucsac o pereche de pantaloni scurti.
Isi dadu jos cizmele si se plimba pana la el, privi prin jur. Era curat, ceea ce era foarte ciudat. Dar o lasa balta cu ciudatul pentru ziua de azi. Avuse prea mult ciudat.
Astepta raspunsul lui.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 1:41 am

Ii zambi cand se apropie de el si-i raspunse putin maitarziu:
-Asteapta-ma aici putin, sa vad ce as putea gasi!ii zise usor si urca la etaj cautand ceva prin dulapul sau. Gasi curand un tricou dragutz care i se portrivea asa ca se intoarse imediat in sufragerie.
Il dadu:
-S-ar putea sa fie destul de ok, ii sopti apoi se indrepta spre baie.
Se sterse de apa apoi ramase doar in pantalonii pe care ii avusese pe el. Parul inca ii era ud,asa ca picaturi micute ii alunecau pe tot corpul.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 1:47 am

Kelly N.

Prinse tricoul si se indrepta in spre o camera apropiata. Era o camera destul de larga si cu un pat mare. Afara inca fulgera si ploua. Isi schimbase hainele apoi si le baga in rucsac. Privi pe mobila, era o poza cu el intr-o rama. O lua in mana si o privi atenta. Era facuta acum un an in spatele universitatii. Aparea si ea si fratele ei. Ea era imrepuna cu un baiat si stateau imbratisati iar Lucian era langa ei cu o fata. Privi oglinda mare, care era fix in fata ei. Isi aranja umpic parul apoi iesi pe usa lasand rucsacul acolo.
Se aseza pe canapea si il astepta si pe el sa se intoarca. Isi verifica blackberry-ul din cand in cand. Nici macar semnal nu avea. Se lasa pe spate oftand si astepta sa vina.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 1:52 am

Ramase cateva clipe pe acolo, apoi se duse in camera unde se afla ea. Nu statea prea mult acolo, fusese insa vechea lui camera inainte ca locuinta sa devina pustie.
Deschise usa si intra acolo privind spre ea observand ca se uita la poza aceia:
-Mi-ar placea sa mai iesim candva poate ca in ziua aceia,dar singuri!preciza el.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 1:59 am

Kelly N.

O surprinse cand intra el, nu avea tricou si i privi abdomenul lucrat. Isi ridica privirea cand i spuse acele cuvinte. Isi dadu usor ochi peste cap si i inmana poza.
Se intoarse in spre geam si privi afara. Vroia sa termina ploaia aia si sa plece acaasa. Isi aminti cand ea chiar il placea pe el cu adevarat insa nu avea cand sa i zica asta.. Parca se spulberase totul.
- Pacat ca acele momente au trecut! Spuse privindu-l in ochi. Ochi ei verzi. Zambi pentru cateva secunde apoi isi trecu o mana prin par si se aseza pe canapea.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 2:06 am

Nu credea ca totul se terminase, ca numai puteau sa faca chiar nimic in momentul acela. Aseza fotografia inapoi pe noptiera si incerca sa-i zambeasca. Fusese o zi minunata atunci.
-Au intervenit altele si asta a fost problema. Oricum ne-am putea distra din nou,ii zise razand.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 2:10 am

Kelly N.

Il privi de pe canapea si nu i mai raspunse . Incerca sa gaseasca ceva la care sa se gandeasca dar intr-un final se decise sa i raspunda si la vorbele lui.
- Mda, cum zici tu. Scoase un zambet mic. Privi afara, picaturile de ploaie curgeau usor pe geam, asta inseamna ca ploaia nu era asa de agresiva pe cat credea ea.
Curand poate avea sa plece, si .. va fi aceiasi chestie numai ca era la ea in apartament. Maine aveau ore asa ca vroia sa apara si ea pe acolo.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 2:16 am

Nu-i mai zise chiar nimic insa se apropie de ea, apropiindu-se de geam. O apuca de umeri pe la spate si privi afara. Nu stia de ce-i asa de tacuta,de ce nu voia sa-i vorbeasca.
-Vrei sa-ti aduc ceva de baut?intreba dar intre timp se deplasa putin cautand ceva bun pentru ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 2:21 am

Kelly N.

Simti cum o atinse pe la spate, dar nu reactiona. Cand o intreba dadu aprobator din cap si se intoarse in spre el. I inmana un pahar si astepta sa gaseasca o sticla. Zambi cand veni cu o sticla de wiskey. I turna jumatae de pahar, deja i puse oricum prea mult.
- Cheers, Spuse zambind si ciocnisera paharele de sticla.
Dadu totul pe gat si se stramba pe moment, tusi pentru cateva secunde dar apoi se calma. Isi mai turnase inca tot atata si puse inapoi pe masa sticla. Dadu peste cap paharul si il privi in ochi. Isi puse mainile pe umeri lui solizi. Se ridica umpic si il saruta pe buze scurt.
- I like you that way, spuse referindu-se ca nu are tricou.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 2:31 am

Ii dadu paharul si apoi ii turna si puse sticla pe masa, lasand-o acolo. Ramase surprins ca ea se indepartase. Bau o gura din bautura sa si se apropie de ea, sarutand-o din nou mai dulce decat inainte.
-Ma bucur c-ai ramas pentru cateva ore,ii zise zambindu-i fara sa plece de langa ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 4:17 am

Kelly N.

Il trase de cureaua de la blugi in spre ea, si cazusera amandoi pe canapea. il saruta dulce pe buzele mangaindu-l cu mainile pe piept. Nu avea habarn ce se intampla. Era beata moarta, plus cocktailu si wiskey acum.
Se sarutau lent si dulce, ca sa nu piarda nici macar o secunda. Trase de patura si o azvarli peste ei doi, ea fiind sub el ;;).
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 4:25 am

O prinse usor de mana si o lasa pe spate pe pat continuand sa o sarute lent pe buze si apoi pe gat.Poate nu crezuse ca se va ajunge tocmai aici,dar nici numai contau prea mult cele doua pahare de wiskey.Isi lasa manutzele pe corpul ei usor si apoi o lasa usurel fara bluzitza aceia care oricum il incomoda.Poate ca ar fi vrut sa o lase doar asa, dar si-o dorea de atata timp. Se desprinse doar pentru o secunda:
-Hmmm! ii zambi doar putin.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 4:29 am

Kelly N.

Isi aminti ceva.. Acum doi ani, el era macho-man, cel care se culca cu toate fetele din universitate. De atunci incepuse sa o cam lase balta cu el, nu avea sa o lasa sa o treaca pe lista lui. Probabil el incetase cu asta, dar ei nu i pasa. Il impinse in spate dupa ce i dadu tricoul jos si si-l lua inapoi. Se ridica rapid de pe pat.
- Ok, poate am ajuns prea departe! Spuse ametita. Cred ca ar trebui sa incheiem chestia asta! Spuse umpic nervoasa. Scuze ca te-am sarutat. Spuse dandu-se umpic in spate. Intra in camera cealalta.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! EmptyDum Iul 15, 2012 4:35 am

Se dadu in spate si ramase chiar acolo cand ea pleca. Nu-i pasa ca plecase asa de repede, insa intr-un fel avea dreptate. Insa il provocase la inceput.Mai bau un pahar de wiskey si lua o perna micuta si se duse la ea. O arunca usor in ea in cat sa nu o loveasca, dar sa o faca sa-l priveasca totusi:
-Hei botic, ai gresit persoana. Nu este ce crezi tu, Kelly!ii explica si se apropie de ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





let me do this!!! Empty
MesajSubiect: Re: let me do this!!!   let me do this!!! Empty

Sus In jos
 
let me do this!!!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD RPG FANS x :: Give me a reason to lie-
Mergi direct la: