Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 three locked souls

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:12 am

Luisse se trezise cu noaptea in cap, in acelasi salon in care era inchis de peste 20 de ani. Nu avzuse prea multe, il vizitasera rudele, prietenii, si apoi cu timpul nimeni. Pacientii din camerele alaturate erau cei cu care radea mai adesea. Insa ei nu stiau deloc, motivul pentru care ajunse aici, precum si motivul care0l facea sa se trezeasca in fiecare noaptea la aceeasi ora fixa.
Avea privirea aruncata in gol, si-si ridica usor corpul lenes, ducandu-se spre usa de la intrare. Observand ca holul era intunecat, incepu sa mearga usor si sa fredoneze o melodie aiurea, pe care si-o amintea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:19 am

Lex se ridica din patul in care dormise aproape o zi intreaga, din cauza injectilor ce le primise de curand. se simtea foarte ametita simtindu-si mana dinnou legata cu perfuzii, aceasta oprind-o sa se ridice din pat. cauta cu privirea putin in ceata, ceasul ce era pe perete, insa nu reusea sa desluseaca ce dorea sa afle...
se lasa dinnou pe pat, inchizand ochii, inspirand aer adanc fiind deja foarte ametita.
Sus In jos
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:24 am

Jonny se trezi a treia oara in seara aceea, pastilele care i le daduse se parea ca nu au efect. Isi trecu mana rece peste fata si inspira adanc. Era asa de intunerci abia daca se obisnuise. Vazu afara cum becurile palpaiau din cauza lipsei de curent. Se ridica de pe pat asa de repede ajungand in fata oglindei . Isi privi ochi care erau aproape rosii, nu mai isi folosi puterea de cateva zile, deja simtea cum inebuneste. Parul negru carliontat i statea destul de aiurea, maieul alb si pantalonii negri. Se auzea un fluierat ce il seca din ce in ce mai tare. Dadu cu palmile in perete apoi iesi nervos pe usa dar incet.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:29 am

N-auzi nici macar un sunet venind din camerele celelalte, nici macar o persoana care sa fie treaz la fel ca si el si sa umble aiurea in nestire. Ajunse in capatul coridorului si trecu pe langa usa cuiva, auzind un zgomot puternic si apoi vazu o silueta conturandu-se in usa.
Nu era surprins, pentru ca stia despre cine era vorba. Nu-l mira faptul ca dadusera unul este altul in noaptea aceea.
-Arunca-le!ii sugera rapid. Pastilele arunca-le!ii repeta. Iti blocheaza abilitatea.
Isi ridica privirea spre el:
-Si te nelinisteste!
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:35 am

JONI CACTUSU<3 Ion<3
nu avea habar de ce primea acele perfuzi atat timp cat nu i se intamplase nimic... injectiile deja o amorteau si o faceau sa se simta ca si o leguma. cu ochii inchisi, isi duse mana incercand sa scape de acele perfuzii, tragandu-se pur si simplu din mana sa.
dorea sa faca un dus, pentru ca noaptea mai toti dormeau si putea sta foarte mult timp acolo, mai ales ca acuma simtea un aer rece ce ii intra prin oase. era destul de bezna in camera, doar o limina usor tipatoare intra putin pe sub usa, luminandu-i si camera ei.
se ridica din part, incercand sa se tina de orice apuca si sa ajunga la destinatia dorita. nu prea isi amintea ceva sau despre ceva, se simtea doar ametita si corpul slab incepu sa vibreze, simtind acum aceea racoare accentuata.
ajunse pana la usa, si usor o deschise contactul cu lumina de pe hol orbind-o.
Sus In jos
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:40 am

Isi dadu ochi peste cap cand il auzi, stia ca facea asta dar asa putea sa scape naibii de acolo. Se tara pana la el in fata si fix cand sa i explice asta, o usa se deschise.
- Trezesti tot spitalu. Spuse nervos. Privi in fata si ghici cine eraaaa. Se pare ca avem o pacienta noua. Spuse zambind in spre el. Din spate usa principala se auzi. Stia ca vor da de belele, nu isi explica cum isi dadeau asa seama cei de la garda ca au scapat din celule. Isi intoarse capul si i vazu pe cei doi. Dute.. si fa ceva sa nu o vada pe fata noua. Ma ocup eu de ei. Inainta incet incet. Prieteni meeei, da fiti atenti aici. Am nevoie de niste laxative.. mda.. Spuse facand o fata in scarba. Stiti si voi cum e cu medicamentele astea.. Isi intoarse umpic corpul sa vada daca au disparut.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:51 am

deja simtea cum lumina aia ii lua practic toata puterea. incerca sa stinga singurul bec aprins de pe aceea parte a coridorului, reusindu-i simtind ca se simtea mai bine asa.
auzi niste voci si mormai usor incercand sa respire pe gura, fiind destul de slabita. ii era foame si avea nevoie si de un dus sa scape de mirosul de spital
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:55 am

Nu apuca sa-i raspunda si nici nu stia ce avea el habar sa faca in legatura cu medicii. Insa Luisse se misca spre tipa aceea si intra cu ea in camera, inchizand usa. N-o mai vazuse, avea dreptate cand ii zisese Jonny ca era noua.
-Nu umbla aiurea prin spital, au medicamente mai urate decat cele pe care ti le administreaza deja, ii zise usor ingrijorat. Si se duse spre usa sa vada ce se intampla.
-Nu fa galagie, vom avea toti probleme.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 10:59 am

Zambi incantat, desii avea deja un avertisment si fusese deja la camera de corectie. Noroc ca in seara aceea de garda nu era cine stie ce. Niste stagiari prapaditi ce te lasau mai moale. Cei doi medici iesisera pe usa spunandu-i sa se duca imediat in camera lui sau i mai da un avertisment. Era gata sa izbucneasca la bataie dar se intoarse si intra fix in camera in care cei doi comunicau. Trase jaluzelele si i privi.
- Mai incet, o sa va auda dinou. O privi pe fata aceea, i era mila de ea. lua prea multe medicamente. Se duse la ghiuveta si lua un pahar cu apa rece asezanduil pe masuta mica de langa pat. Nu e bine sa iei toate prostiile ce ti le dau iei, iale mai incet ca sa nu le simti ritmul. I privea pe cei doi inca destul de speriat de adineauri
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:05 am

se simti luata practic pe sus, miscariile fiind prea rapide pentru starea sa. era foarte nedumerita deoarece nu stia ce se petrecea, simtind apoi mici curenti de aer care treceau pe langa ea.
- ce se intampla? intreba pe o voce foarte ragusita, neputand nici sa vorbeasca. se aseza pe pat, tinandu-se de marginea acestuia. incerca sa le indetifice chipul dar privirea ii era in ceata si nu reusi mai nimic.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:20 am

Privi spre Jonny cand se intoarse si ingrijorarea disparu cand il vazu la fel de treaz ca si mai devreme. Apoi se uita spre fata aceea:
-Medicii n-ar trebui sa ne auda vorbind, ii explica mai pe scurt pentru ca nu stia ce detalii sa-i dea.
Se tranti langa un perete brusc:
-Unde aveai de gand sa te duci?intreba curios si totusi pe un ton sec.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:24 am

O vazu ca nu era prea constienta, asa ca o azvarli repede deasupra ghiuvetei. I baga doua degete pe gat sa scoata toate medicamentele acelea din ea. Nici nu putea vorbi de atatea medicamente. Reusi sa o faca sa vomite pana cand nu mai putu apoi i dadu acel pahar sa il bea. Se spala pe maini si apoi privi in spre ea care era intinsa pe pat.
- Stii Lu, asa trebuia sa facem si noi, la inceput. Noroc ca am aflat ca medicamentele tin mult pana se descompun. I zambi apoi se intoarse in spre ea. Scuze, nu ma injura, dar e mai bine asa. Crede-ma. Se aseza pup si o privi ca un copilas, avea un par blond extrem de stralucitor. Ce putere ai? I zambi.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:32 am

confuza le asculta vocile insa nu le putea destinge, nu avea cum. doar se simti luata dinnou foarte repede si mai ales simti cum stomacul se contracta vomitand. nu ii placea cand vomita sau mai ales cand cineva ii provoca acest lucru. se ridica, spalandu-se pe fata, limpezindu-si gura, si ajutata se aseza in pat. nu intelegea mai nimic insa, incerca sa para draguta si sa inteleaga ce spuneau.
se intinse sa aprinda lampa de pe noptiera sperand ca asa sa le vada chipul. cu greu isi deschise ochii larg si se uita ba la unul, ba la altu.
- putere? despre ce vorbesti...? intreba foarte confuza.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:38 am

Luisse isi ridica privirea spre Jonny cand i se adresa, insa tot ce-i spusese erau lucrurile pe care dupa ceva timp, le descoperise din cauza faptului ca numai putea sa ia nicio pastila.
-N-ar fi trebuit sa luam nimic de la inceput, acum le arunc pe toate. Habar n-au ce se intampla in acest spital, ii zise zambind prosteste intr-un fel si se ridica ducandu-se spre cei doi.
Cand ii auzi raspunsul tipei, isi dadu seama ca intr-un fel juca teatru sau asa voia sa para:
-Toti au un motiv pentru care au venit aici. Haide fetito spune, inainte sa recurgem la planul B, ii explica pentru ca Jonny stia ca ii placea sa afle lucrurile in felul lui. Cum?Dureros. Si nu glumea. Luisse era rau cand se enerva sau n-avea chef de actorie cu noi venitii.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:42 am

O privi pe fata aceea, isi facu ochi mari iar pupilele i se dilatara, cu mana dreapta i ridica foarte fin barbia si o privi in ochi. Era clar, nu putea sa joace teatru. Trebuia sa fie ceva.
- Cred ca nemernicii au facuto sa uite de tot.. Sau asta ne face ea sa credem. Nu stiu, dar daca nu ai uitat, pregatestete sa fi dusa la camera 201. I zambi malefic apoi se ridica. Deci ce te aduce pe aici micuta mea domnita? Spuse analizandu-i lucrurile de prin jur.
Isi intoarse privirea in spre Lu dar nu i spuse nimic, avea sa i lase in continuare decizia ce sa faca cu ea, el doar punea intrebari.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 11:57 am

-stati, le spuse lafel de incet. nu intelegea mai nimic din ce vorbeau, totul compresandu-se in capul ei ca si o umplutura de cuvinte pe care nu le putea intelege.
simtea un ciudat simt care ii trecea prin corp dar nu reusea sa-l indetifice.
simti cum privirea i se ridica si il privi in ochii si ea.
inspira aer si spuse:
- am ceva? nu stiu de ce ma aflu aici... simt ca am dormit zece ani si ma simt obosita... m-am trezit pur si simplu, am vrut doar sa scap de mirosul de medicamente ce-l am pe piele facand un dus... ofta, lsandu-si capul rezemat de perete.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptySam Noi 17, 2012 12:11 pm

Luisse vru sa apeleze la tehnicile lui tampite, insa nu voia s-o sperie pe fata mai mult decat era deja. Insa se intoarse spre Jonny:
-Nu-mi pasa ce i-au dat, n-ar fi trebuit s-o faca. Habar n-are ce-i cu ea, probabil au sedat-o mai mult timp, si acu a reusit sa-si mai revina, ii zise privind-o urat si gandindu-se.
Putem sa rezolvam asta foarte usor. Se duse si-i dadu o palma trandind-o usor pe podea si adormind-o la loc, lasand-o usor insconstienta:
-Poate o sa-si revina, ii zise nepasator.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 18, 2012 2:37 am

Isi dadu singur o palma cand vazu ce i facuse. Se intoarse spre el vrand sa il injure dar nu mai spuse nimic. O ridica oftand si o aseza pe pat. Lua paharul cu apa rece si il tranti in fata. Apoi i dadu niste palme. Nu stia ce sa i faca, dar trebuia sa afle motivul pentru care a fost internata. Oricum el avea un plan, pentru scapare si vroia sa il explice si lui Lu dar nu acum, la timpul potrivit.
- Trezestete, i dadu o palma usoara ca sa isi revina. I dadu din fata suvitele blonde si i privi ochi dinou. Daca nu te trezesti de la o palma pana saptamana viitoare nu cred ca o sa rezisti in zarva asta asa ca mai bine tinete bine.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 18, 2012 2:48 am

simti o agitatie foarte mare care se estompa pe corpul ei. simti cum corpul ii statea pe ceva rece si o durere ii incarca oasele.
nedumerita, se simti luata pe sus dinnou si tresarii usor, simtind cum corpul ei se afla dinnou pe salteaua pufoasa a patului.
il prinse de incheietua mainii, facandu-l sa inceteze sa o mai loveasca.
- iesiti afara! spuse autoritara mai ales ca era camera ei, insa simti o oarecare frica pentru ca nu-i cunostea si ii puteau face multe lucruri...
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 6:09 am

Raspunsul ei il facu sa pufneasca usor, epntru ca rare ori se interesa de noii veniti in spital. Nebunia il caracteriza intr-un sens negativ, si Johnny stia asta prea bine.
Privi spre ei doi fara vre-un plan:
-N-ai sa scoti nimic de la ea in starea asta, ii explica si vru sa iasa din camera dar totusi mai ramase.
-Sper sa supravietuiesti mai mult de o saptamana my dear. Nici n-ai idee unde esti si probabil cate planuri au cu tine, zise dandu-si ochii peste cap.
Iesi din camera, trantind usa in urma sa. Daca n-aveau sa afle asa, avea s-o faca in propriul sau mod. Se strecura in camera doctorilor care plecasera si cauta printre dosare. Si auzi pe cineva venind, asa ca se aseza langa usa, si cand intra o lovi rapid, persoana cazand pe jos. Era doar o asistenta. Dadu cu piciorul in ea, si-si folosi puterea..lasandu-i trupul rece pe podea si continuand sa caute linistit printre dosare, documente despre fata.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 6:18 am

Iesi din camera imediat ce iesi si el. Tranti usa vrand sa se indrepte in spre camera lui dar o lua in spre holuri. Vroia niste aer curat, aerul din saloane era plin de medicamente iar nici nu zici ca era oxigen. O mana i aparu in fata, un doctor il avertiza sa se intoarca inapoi. Isi dadu ochi peste cap, il prinse de mana iar din degetele lui niste flacari albastre deschise parca i le baga in vene iar el incepu sa tremure. I dadu drumu cazand pe jos, lasandu-l acolo inconstient. Deschise usa larg, afara ploua de rupea dar nu i pasa. O lua la fuga prin ploaia aceea, nici o lumina in fata lui, era intuneric bezna. Stropi de ploaie il stropeau din ce in ce mai tare iar el se opri la un momentdat in fata unei stanci. Acel spital se afla de fapt in jurul varfului Everst. Nici nu stia cum puteau ei sa supravietuiasca acolo. Dadu un pumn asa de tare incat atrase si fulgerul in spre el, dar il ajuta. Chiar nu era ranit deloc.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 6:24 am

Gasi rapid ceea ce cauta si lua dosarul dupa el, plecand din camera incet. Insa auzise zgomote si presupuse ca Johnny plecase, asa ca nu se ma intoarse la tipa aceea. Iesi pe usa de la intrare si il gasi undeva departe, singur in ploaie, nestiind ce facea acolo. Se misca incet pana ajunse la el si-i tranti dosarul,asezandu-se langa el:
-Presupun ca era mai usor, decat s-o zapacesti asa de tare pe fata, zise razand ca si cum nu fusese vina lui ca ea nu-si dadea seama de nimic, si ca primise prea multe palme.
-Ce cauti aici?il intreba sec, privind in jur ca si cum totul i se parea aiurea in jurul spitalului. Era pustiu, nu se auzeau zgomote, vantul aproape ca nu se simtea. Nu era nimic.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 6:33 am

Se aseza jos acolo si privi prin jur, blugi lui negri erau leoarca iar maieul la fel. Il vazu pe Lus cum venea si privi dosarul din mana lui, inca nu isi dadea de fapt ce avea fata aia si cum ajunse acolo. Era mai usor asa decat sa afle de la ea, nu i raspunse la nici o intrebare si se ridica rapid adapostindu-se undeva mai incolo, astepta sa vina si el apoi dechise coperta galbena. Aparea poza ei acolo si numele. Nu gasi chiar ce cautase pentru ca o fisa era rupta, fix in aia care scria ce avea, puterea si legat de familia ei. Pe primele doua scria ce i este recomandat si nimic mai mult. Doar ca este periculoasa si ca are pe cineva in spital, o ruda. Se gandi mai adanc dar nu isi amintea numele ei, daca il pomenise cumva. I inamana dosarul.
- Ce vrei sa aflu de aici? Nu scrie nimic. Se ridica si privi prin jur sa vada daca il urmari cineva pe Lus sau pe el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 10:35 am

Voia doar sa se joace cu el, sa vada daca macar voia sa mai afle ceva despre tipa. Asa cai daduse pur si simplu dosarul crezand ca mai erau si alte informatii.
-Credeam ca aveai sa-mi zici cine naiba o mai cunoaste! zise razand apoi pentru ca aflase cate ceva.
Deschise dosarul, citindu-i:
-Internata la cererea unei rude, aflate de asemenea in spital, datorita unei boli ciudate transmise in familie. Aceasta este persoana care-a adus-o aici, si-a internat-o.
Si apoi tacu mergand mai jos:
-Observatii:S-a dovedit la fel ca si la ceilalti, ca fata prezinta o abilitate.
Si apoi foaia defapt era rupa. Apoi i-o inmana, desi era destul de sifonata.
-Atunci citeste de aici.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls EmptyDum Noi 25, 2012 10:51 am

I lua din mana hartia aceea sifonata si incerca sa o descifreze, isi forta ochi sa priveasca acele litere scrise de tipar dar abia daca mai intelegea ceva. Isi intinse foaia pe picior apoi si-o apropie de el dar o sifona la loc.
- Nu vreau sa aflu mai nimic despre fata asta, nu vrea sa comunice cu noi. Trebuie sa intelegi asta, daca vrei cauta tu despre ea, eu imi fac planul de a scapa de aici si daca vrei vi si tu. Daca nu, ramai cu cenusareasa. Isi facu loc printre stanci si cobora incet in spre spital. Nu vroia sa mai isi faca prieteni si apoi sa renunte la ei, doar de aceea avea si tatuajul "Every hello ends with a goodbye". Deschise usa si pe furis intra in laborator, vroia sa se uite la fisa lui. Nici o data nu avuse curajul sa faca asta..
Sus In jos
Continut sponsorizat





three locked souls Empty
MesajSubiect: Re: three locked souls   three locked souls Empty

Sus In jos
 
three locked souls
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD RPG FANS x :: Give me a reason to lie-
Mergi direct la: