Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Savin' me

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 8:18 am

Abbs.

Intra in casa aceea alba si mare, usa de sticla care acoperea tot peretele se deschise si ea. Nu se uita in spate pentru ca stia deja cine era. Parchetul era din lemn maro inchis, un covor foarte pufos se afla in living alaturi de un semineu ce ardea. O canapea alba cu niste fotoli asemanatoare stateau asezate in fata semineului in jurul unei masute negre din sticla. Totul era perfect, nici nu se astepta ca dupa o viata atat de aiurita sa ajunga intr-un loc asa de frumos. Se intoarse catre Em, si il privi in toata splendoarea lui. Zambi si fugi luandu-l in brate. I simti inima cum bate. Trase aer in piept si isi ridica barbia.
- Te iubesc mai mult ca nici o data! Spuse strangandu-l la fel de tare. Isi intoarse capul si il vazu pe Shan mancand niste tort la barul ce facea legatura cu livingul.
-In sfarsit ma-ti realizat. Va place cadoul? Spuse asta cu gura plina de tort abia intelegea ceva. Casa aceea era cadoul lui si a Rheei, care acum era plecata in vacanta cu Holden in europa. Jack si Jess se aflau si eu in luna de miere pe o insula ce se afla pe langa Hawaii, ea acum fiind vampir.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 8:34 am

Em se lipi usor de trupul rece a lui Abbie, si-i dadu un pupic dulce, raspunzandu-i la vorbe:
-Iar eu ma bucur de prezenta musafirilor, care numai pastreaza tort si pentru sarbatoriti, ii zise incet in timp ce-si arunca privirea spre Shan.
Nu-l vazuse de ceva vreme si voia sa-l enerveze putin.
Ii zambi si merse spre masa la care statea.
-Casa-i minunata Shan!raspunse imediat c-un ton obisnuit.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 8:53 am

Abb.
Se desprinse de el si merse langa Shan privind bucataria, il lua in brate apoi i dadu drumu. Privi plaja pe geamul acela ce facea legatura cu terasa de fara, sus punea pariu ca erau vre-o cinci dormitoare.
- Cum e cu Rhea? Nu am vorbit cu ea si nici cu Holden. Imi fac griji! Spuse nervoasa, imediat sa sara pe telefon.
Se aseza pe un scaun de acelea apoi il privi pe em.
- Lasal mai sa manance tort, spuse razand la afirmatia lui.

Shan
I dadu un pumn prietenesc, mai dureros sau mai putin dureros lui Em. Lasa furculita jos pentru ca era imbibat de la acelt tort de ciocolata.
- Pai ne-o luat ceva timp sa gasim aceasta casa minunata in care veti fi inchisi. Si nu glumesc, spuse razand. Da sunt bine am vorbit ieri cu ei, merg in Rio astazi. Sper sa fie ok. Spuse si el la fel de ingrijorat. Se aseza pe scaun facandu-i loc si lui Em.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 9:02 am

Em numai vorbise de ceva vreme cu Rhea, mai exact din seara aceea cand se furisase in padure si apoi nu o mai vazuse deloc.Intr-un fel ii pasa, si era la fel de ingrijorat, dar nu lasa asta sa se vada. Pentru ca stia intr-un fel, ca lor nu le lipsea prezenta lui.Tacu doar ascultand conversatia celor doi si lua si el, o bucata din tortul acela, pentru ca nu apucase sa manance:
-Probabil se distreaza amandoi fara tine, zise razand, vrand sa glumeasca pe seama acestui subiect.
-Holden zicea ca..., si apoi se opri dandu-si seama ca nici nu-i zisese ca vrea sa plece, dar apoi reveni inventand ceva: ca vrea sa petreaca ceva timp cu Rhea si ca se vor intoarce repede.

Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 9:45 am

Shan.
Abbie se ridica de la masa oftand indreptandu-se in spre terasa sa se plimbe pe plaja. Shan il privi pe Em, vru sa i comenteze dar nu spuse nimic.
- Ai mai auzit de Jess si Jack? Spuse cautand o bautura pe care o asezase el undeva dar nu o mai gasise. Adica, daca tot vorbim de familie sa vorbim si despre asta. O lasa balta cu bautura si isi intoarse privirea in spre el. NU prea stia ce sa i mai zica sau ce sa il mai intrebe nu mai vorbise cu el de mult dar chiar nu stia ce sa i zica sa fie "bine primitor".
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 9:50 am

Isi dadu seama ca poate intr-un fel tonul vorbelor sale, o deranjasera pe Abb si de asta plecase, insa nu se duse dupa ea. Ramase in compania lui Shan:
-Plecasera in lunea de miere, insa n-au spus cand se intorc si nici n-au dat vreun telefon, ii explica ridicand din umeri.
Se ridica si cauta in alt dulap, ceva de baut si mai gasise ceva whisky intr-o sticla si i-o dadu lui Shan:
-Nu vreau sa beau in seara asta, ii zise in caz de l-ar fi invitat sa bea impreuna.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:03 am

Shan.
I lua sticla din mana zambind.
- Nu-i nimic, vreau eu. Spuse privind sticla care era pe jumatate plina. Scoase doua pahare din bar in caz ca Abb venea i scotea si ei unu. Turna in amandoua apoi unul il impinse in spre el. Hai, un toast ca intre frati, zambi cu un colt al gurii. Ridica paharelul in aer apoi il dadu peste cap scotand un "mmm". Nu mai bause de ceva vreme o bautura asa de buna. Stii eu acum am realizat, Holden e vampir nascut, adica e original nu? Knoth. Noi suntem originali deci si el este? La fel si copilul care o sa il am eu, nu?
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:16 am

Il auzi gandindu-se la viitorul sau copil, la un alt descedent, asa ca lua paharul si-l dadu peste cap.
-Probabil ca da. La asta iti sta gandul Shan?zise razand de faptul ca discutau despre asta. Ai putea totusi sa realizezi, ca s-ar puteaaa sa fie mai puternic decat tine?
Tacu, vorbele sale sugerand faptul ca mai voia sa adauge ceva.
-Nu-mi da prea mult de baut Shan,s-ar putea sa dormim la noapte afara!ii zise ridicand din umeri si zambind in acelasi timp.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:20 am

Shan
Isi dadu ochi peste cap inca privindu-l. Da, se gandea la viitor dar nu stia daca el si Rhea vor mai avea un viitor, ea nu era asa cum era inainte. Adica nu se m-ai purtau ca inainte, era totul asa de fatada.
- Da, Em, da stiu ca e mai puternic ca mine. Doar eu l-am antrenat, nu tu. Spuse referindu-se ca el l-a luat de acasa macar sa mai ramana ceva din familia lor. Isi mai puse in pahar lasand sticla pe masa privind afara pe geam cum Abbie se plimba pe mal.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:25 am

Ar fi trebuit sa se duca dupa Abb, dar nici macar dupa ce vazu ca nu se intoarce, n-o facu. Nu stia daca Holden, era subiectul care-l inebunea in seara asta.
-N-am de gand sa-ti spun multumesc, el nu m-a acceptat de la inceput, zise dand un alt pahar peste cap.
-Ai stiut sa-l tii pe el langa tine, iar pe Rhea a disparut in timpul asta. Pff..daa, inteleg ca esti mandru de asta.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:32 am

Shan.
Nu stia daca il enerva mai tare subiectul "Rhea" sau subiectul "Mi-ai furat-o pe Rhea".
- Nu am nevoie de nici macar o multumire crede-ma. Eu imi multumesc singur pentru ca l-am ajutat. Si ca pentru recordul tau, Rhea a disparut si din cauza ta, nu numai din amea. Nu eu ti-am ciutito tie. Spuse zambind apoi dadu paharul peste cap. Dar cred ca nu mai ai sentimente pentru ea asa cum ai pentru Abbie nu? Pentru ca iara ai face o ravagie in familie. Si asta chiar te-ar face sa o pierzi pe ea si pe toata lumea.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:38 am

Isi dadu ochii peste cap cand il auzi:
-Probabil n-as fi eu, daca nu m-as distra dupa cum imi trece prin cap in fiecare seara, ii zise aiurea fara sa se gandeasca.
-Nu te indoi Shan, ca n-am sa mai plec inca o data, si ca probabil lucrurile nu vor mai fi asa de minunate pentru tine.
Era ceva in conversatia lor, care nu-i placea deloc lui Em. Faptul ca trebuiau sa dezgroape intr-un fel tot, si ca multe lucruri ii venira in minte. Asa ca-l minti, o facea de fiecare data.
-Numai am sentimente pentru Rhea, daca erai ingrijorat in privinta mea, ii zise pe-un ton convingator.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:42 am

Shan.
- Minti. Isi lasa paharul pe masa neatingandu-l. Imi dau seama din privirea ta, zici ca te uiti prin mine cand zici aia. O iubesti pe Rhea la fel ca pe Abbie sau chiar mai mult, nu stiu. Tu stii. Nu ma bag. Nu venise sa se certe cu el dar nu era zi sau seara cand sa nu faca asta. Se ridica de la masa plimbandu-se prin camera aceea mare.
- Stii, totul era mai perfect daca nu aduceam vorba despre Jess, sau mai trebuie sa aduc vorba si despre alte iubiri pe care le-ai lasat balta. La fel ca pe prorpriul frate ca sa zic asa? Sau ca pe propiul copil? Nu ai fost langa Abbie cand avea nevoie, sau langa Rhea cand avea nevoie, sau langa Jess cand era gata sa moara. Ai plecat si nu te-ai mai intors. Dar prefer sa tac de acum inainte si sa te las sa iti faci greselile pe seama ta, sa nu te mai apar eu sau sa te conving sa faci ceva. Esti pe cont propriu. Si is curios cat va dura aceasta casnicie, spuse nervos.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 10:51 am

Lungul discurs al lui Shan nu-l impresiona chiar deloc:
-Nu mint, asta crezi doar tu, ii raspunse imediat si apoi doar tacu timp de cateva minute in care nu se gandi deloc la ce spusese el mai devreme.
Dar isi lasa capul pe marginea scaunului si zambi in sinea lui danu-i un raspuns indiferent:
-Nu-mi pasa. Am sa ma descurc singur. Arati ca-ti pasa de mine, prin faptul ca-mi reprosezi tot ce-am gresit pana acum, atunci cand nu erai langa mine.
Si se ridica rapid si veni langa el, dandu-i o palma usoara in semn ca voia sa se trezeasca:
-Dar stii ce?Nu-mi pare rau de nimic, ii sopti si se duse langa geam privind spre Abb, fara sa-i raspunda la ultima afirmatie. Stia ca avea sa observe.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 11:17 am

Shan.
I venea sa il pocneasca atata de tare incat sa il bage in perete. Dar nu o facea pentru ca Abbie avea sa intre curand. Vru sa isi infige coltii in el asa de tare incat... Usa se auzi si nu mai zise nimic doar se apropie de urechea lui si i spuse:
- Nu eu sunt cel care fuge de probleme, te-as fi ajutat daca nu ai fi plecat de la fiecare inima zdrobita. I zambi si se intoarse in spre Abbie care parea ingrijorata ca se vor lua la bataie. I zambi si ridica paharul si la ea.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 11:22 am

Em ii zambi lui Abbie cand intra in casa, si vru sa se duca langa ea, dar Shan il opri cu raspunsul sau. Si totusi nu dadu deloc semne ca s-ar fi gandi t prea mult la vorbele lui:
-N-aveam nevoie de ajutor din partea ta, ii zise razand, iar dupa cateva minute adauga, ca Abb sa nu-si dea seama despre ce era vorba. Puteam sa mut singur lucrurile alea, dar voiam sa faci si tu miscare Shan.
Apoi se duse langa ea si-o lua in brate usor pe la spate:
-Cum a fost plimbarea/intreba dandu-i un pupic pe obraz.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 11:55 am

Abbs, fu surprinsa cand o lua pe la spate si i atinse din greseala mana ei stanga pe a lui dreapta, unde avea si verigheta. Zambi cand i vazu acele diamante stralucitoare ca si ale ei. Se intoarse usor ramanand in bratele lui. Shan urcase sus, dar nu isi mai intoarse capul. Nu vroia sa il intrebe ce se intamplase ca putea sa jure ca va nega. Isi aseza o mana pe obrazul lui.
- Proaspat casatoriti zici? Spuse zambind, aproape razand. Era una din cele mai fericite zile din viata ei, chiar. Ajunse sa fie cu omul de care avea nevoie sa fie pentru todeauna chiar, avea un copil. Care era la fel de incapatanat ca tatal si fratele lui. Se ridica pe varfuri si il saruta pe buzele lui moi, se desprinse privindu-l in ochi caprui. Vrei sa mergem.. pe plaja? Spuse incet, aproape soptind. Ochi ei albastri stralucitori i priveau pe a lui, se simtea ca si in ziua in care s-au cunoscut. La acea biblioteca, dar nu i pasa de el pe vremea aceea... Dar dupa bal, totul se schimbase.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 12:03 pm

Em nu-i mai dadu deloc atentie lui Shan si ramae langa Abb. Ii zambi auzind-o si nu-i raspunse, luand-o usor si iesind din casa, apropriindu-se de nisipul de pe plaja. Se aseza jos si apoi, o puse in bratele lui zambindu-i.
-Yup, proaspat casatoriti,ii zise si-o lasa pe nisip asezandu-se peste ea. Si doar a mea.
Se simtea minunat in prezenta sa, si n-avea sa ia vorbele lui Shan in serios. Cele pe care le aruncase, referitoare la casnicia lui.
-Ma bucur ca esti langa mine, Abb, ii sopti usor aruncandu-se intr-un sarut pasional.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 12:20 pm

Isi impreunase mainile in jurul ceafei lui jucandu-se cu firele de par, simtea nisipul cald si valurile facand o melodie doar pentri ei doi, luminile din jurul plajei erau aprinse deoarece era seara rau, luna le facea lumina la fel si casa, care era destul de departe de ei. Il impinse jos de pe ea razand si se grabi fugind in apa cu tot cu rochia ei de culoarea crem. Il astepta si pe el privindu-l cum intra. Ajunse undeva cam pana la brau iar cand el se apropie de ea, il lua incet, si intrasera sub apa amandoi. Isi deschise incet ochi privindu-i buzele atingandui-le cu degetul. Colti de la buza i se foramara intr-un zambet, primitor si cald. Isi aseza buzele peste ale lui. Se simtea asa de usoara, nici nu simtea ca este in apa. Era asa de bucuroasa ca era cu el acolo. In sfarsit... fara probleme, fara griji. Vroia sa dureze pentru todeauna acel moment.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 12:30 pm

Lui Em nu-i mai pasa de nimic in momentul ala. Si ramase surprins cand ea il impinse pe nisip, razand in timp ce privea dupa ea. Isi lasa hainel epe plaja fugind dupa ea si aducand-o mai aproape, raspunzandu-i la micul sarut si la invitatia ei. O simtea asa de aproape in cat nu i-ar fi dat drumul niciodata. Nu voia s-o refuze, voia doar sa fie dulce si dragutz in seara asta cu ea.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 12:36 pm

Erau la suprafata, ea se desprinse usor si se intoarse cu spatele inca langa el, privind luna. Apoi iara pe el.
- Te iubesc, spuse zambind. Nu stia ce sa i mai zica, deoarece era singurul sentiment pe care il mai avea. Il lua de mana si se asezasera amandoi pe mal. Rochia ei era leoarca dar nu i prea pasa.
Se juca cu nisipul ud de langa ea formand tot felu de chestii, era fericita. In sfarsit putea sa admita asta. Se aseza cu capul pe umarul lui dar auzi ceva in spate. Se auzea cum Shan cobora scarile in graba, isi intoarse privirea. Usa se deschise el era cu telefonul in mana. Se intoarse brusc si vazu ca se aproprie grabit de ei doi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Noi 30, 2012 12:41 pm

In loc de raspuns ii mai dadu un pupic dulce , si se intinse pe plaja admirand stelele si tinand-o pe Abbie in brate. Insa pe moment nu-i dadu importanta lui Shan care se apropia. Stia ca avea sa se intample ceva. Totul era minunat, avand pe Abb, sub lumea stelelor, pe plaja, pe mal, era ca un vis, despre care isi imaginase ca nu se va indeplini niciodata.
Zambi usor, apoi deveni serios intorcandu-se putin spre Shan:
-Probleme?Arde?Ii urgent?intreba razand pentru ca nu se putea gandi la ceva rau in clipa aia.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Dec 21, 2012 11:13 am

Dupa anuntul lui Shan grabit si speriat ca el pleaca, Abbie impreuna cu Em se intoarsera in casa, mai luase un wiskey apoi se duse sa faca un dus cald imbracandu-se in niste pantaloni scurti si un maieu mulat asezandu-se in patul acela mare din camera lor, langa Em. Adormise la el in brate fara nici o grija. In dimineata urmatoare se trezi pe partea cealalta a patului, isi deschise incet ochii vazand ca el inca dormea, lumina de afara parea prea intensa. Se dadu incet jos fara sa il trezeasca indreptandu-se in spre bucataria de jos. Scoase niste suc de portocale apoi si-l puse in pahar. Niste plicuri erau asezate pe masuta aceea si le verifica, unul era de la un asazis " Malcom ", pentru "Emiliam Knoth" langa era un trandafir rosu inflorit. Il aseza la o parte sa il vada el cand vine, celalalt era ceva cu anunturi publicitare. Stai asa.. daca erau plicurile frumos asezate pe masa cu un trandafir rosu ca sangele, inseamna ca cineva o fost in casa. Era socata, nu stia exact daca sa il cheme sau nu.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyVin Dec 21, 2012 11:22 am

Em. nici macar nu statuse sa vorbeasca prea mult cu Shan, cand acesta pleca. Pur si simplu numai zise nimic si se prefacu, ca numai era in casa. Se refugie in camera de la etaj si isi luase un ramas bun destul de sec, fara sa-i dea prea multa atentie. Poate Shan o simtise, dar nu stia daca conteaza asa de mult. Dimineata dormea profund, insa atunci cand n-o mai simti pe Abbie langa el se trezi si vazu ca numai era in camera. Isi ridica privirea pe geam si iesi putin pe balcon, asa cum era doar in lenjerie, iar ceva mai tarziu intra in camera mergand spre bucatarie. Se apropie de ea si-i dadu un pupic pe obraz:
-Buna dimineata, ii zise dulce si apoi se aseza pe scaun si-si turna o ceasca de cafea.
Privi spre ea si spre plicurile de pe masa cealalta. Se arunca spre ele, iar cand vazu trandafirul se gandi ca era pentru ea. Lumea nu-i trimitea flori, nu-i trimitea flori lui. Asa ca ignora floarea si lua plicul. Nu scria decat un nume pe el, in rest nicio informatie. Nici macar o adresa. Il lua si-l rupse imediat, vrand sa-l citeasca.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me EmptyDum Dec 23, 2012 7:38 am

Dadu din umeri apoi scoase din frigider un platou cu mancare rece, luase o rosie micuta si i privea expresia faciala. Nu il intrebase nimica pentru ceva timp dar avea de gand sa afle ce mai facuse si de data asta.
- Shan se poarta ciudat. Spuse punand la loc sucul in frigider. Iar v-ati certat sau? Il prinse de la spate imbratisandu-l.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Savin' me Empty
MesajSubiect: Re: Savin' me   Savin' me Empty

Sus In jos
 
Savin' me
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD RPG FANS x :: Haunted House :: Alte Locuri-
Mergi direct la: