Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 i see fire

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: i see fire    i see fire  EmptySam Feb 22, 2014 12:34 pm

Nate's Island

i see fire  Tumblr_n1emsa6Mgc1snjuv1o1_500

Kate.

Am trecut prin ploi reci, furtuni negre si flacari indurerate. Am trecut impreuna. Iar daca acesta ar fi sfarsitul, din ce am experimentat eu, as alege ploile reci. Ploile in care ne sarutam vara, ploaia rece pe corpul nostru infierbantat. Chit ca am pierdut totul, nu ne-am pierdut unul pe celalt. Iar de aceea i sunt recunoscatoare. Cu o mica atingere reusi sa inchida cartea la care scria de ceva vreme. In momentul de fata se afla pe plaja unei insule ce apartinea lui Nate. Amandoi decisera ca trebuie sa plece undeva, intr-o vacanta. sa uite de lume pentru ceva vreme, sa fie ei doi. Charlie si Anne au ramas in L. A inca la casa lor. Nu mai vorbisera cu ei de doua luni dar stia ca sunt in regula, aveau ce-a mai buna garda pe care si-o permitea Nate.
Kate isi trase pluoverul rozaliu peste ea, inca privind singura apusul. I era frica de ce urma. stia ca va trebui intr-un final sa mearga la tribunal sa depuna marturiile ca vor sa de-a in judecata femeia care il impuscase pe Nate, o impuscase pe ea si... pe micutul pe care il pierduse. Fara sa isi de-a seama incepu incet sa mangaie burta, apoi o lasa in pace. Incerca sa fie fericita, sa fie alaturi de el. Insa, nu stia cum avea sa i explice mamei ei ca ea o fata de 17 ani e impreuna cu un barbat de 28. Era umpic ciudata reactia pe care avea sa o aiba. Ofta scurt si inchise pentru cateva secunde ochii aceia fumuri.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptySam Feb 22, 2014 12:45 pm

Nate ii oferi lui Kate o perioada singura in care sa se linisteasca iar el sa se faca nevazut, pentru ca intr-un fel era terminat din punct de vedere psihic dupa tot ce se intamplase. Ajunse in momentul in care nu stia daca era bine ce face, daca ar trebui sa o trimita acasa cu primul avion sau sa tina langaa el mai mult timp. Si plecand in micuta lor vacanta, gandurile incepusera sa-l chinuie tot maii mult.
Asa ca intr-una din seri,o zari pe plaja si se apropie usor de ea, apucand-o pe dupa umeri si apoi imbratisand-o.
-Gandeste-te la altceva te rog! ii sopti usor la urechee privind valurile ce se zdrobeau puternic de mal.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptySam Feb 22, 2014 12:51 pm

Incepu sa se plimbe usor in spre apa delimitand nisipul umed de cel uscat. simti cum cineva o prinse de la spate, tresari usor, apoi cand i auzi soapta lui isi lasa capul relaxat pe pipetul lui.
- Te iubesc, stii? Isi ridica capul si il privi in ochi. Nu ti-am zis nici o data, zambi. dar te iubesc, Nate. Incetisor isi aseaza la fel capul ca inainte. se invarteau incet printre valurile mici ce atingeau acel mal. Nu vroia sa impinga relatia, nu vroia sa se intoarca acasa, vroia sa fie in bratele lui pentru todeauna. Nu vroia, nu i pasa ce zic ceilalti, vroia o viata impreuna cu el. Il vroia pe el. Pentru ca nu il avea...
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptySam Feb 22, 2014 1:51 pm

Ii zambi auzind.o si.ar fi vrut sa.i spuna ca e singura penttru care tot ce e in jur mai avea sens. Si.atunci o stranse din nou in brate fara sa.i zica nimic, si.o lasa sa se invarta printre valuri in timp ce o privea atent, si.si dadu seama ca asta cauta de multi ani.
Se apropie usor si.i lua fata intre palme si.o privi serios:
-nuu te iubesc kate iar ceea ce facem nu e corect nici pentru noi si nici pentru parintii tai,ii zise dar nu se departa.
-nu te iubesc, dar ma faci sa te ador mai mult in fiecare zi in cat "te iubesc " numai are o limita exacta. Pentru ca te doresc, te doresc in intregime sa fii a mea pentru titdeauna.si pentru nu conteaza de viata asta si bariere, daca am sansa sa te strang in brate in fiecare zi.
Se opri si.o saruta orelung apoi reveni:
-asa caa promite.mi caa atunci cand vei avea libertate legala asupra vietii tale, ma vei lasa sa te iau de sotie.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 3:00 am

Ramase usor surprinsa la ce spuse el, plecand capul apoi auzind continuarea. Un zambet micut i aparu pe buze in timp ce sarutul i disparu incet de pe buze. Isi puse mainile ei in jurul taliei lui si il privi adanc in ochi.
- Promit. I zambi larg necontrolat apoi se ridica pe varfuri incantata, sarutand-ul atat de puternic, fara sa i dea drumul, vroia sa il simta langa ea. Isi muta mana dreapta asupra obrazului lui. Printre saruturi aprinse, atingeri intense si mici zambete pe ici colo. Au ajuns in camera lor de unde se putea vedea majoritatea insulei. Il trase de mana pana au ajuns in mijlocul camerei. Incepu sa il sarute incet pana au ajuns sa nu se mai controleze si i dadu incet jos camasa, mangaindu-l incet pe piept.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 8:26 am

Nate o apuca de mijloc si.o intinse usor pe pat, sarutand,o pasional si ducandu.si manutzele pe sub rochita ei pana cand i.o dadu jos. Se iubira aproape toata noaptea, iar ziuaa urmatoare furtuna de afara ii derabja somnu si se trezi brusc. Regasi in privirea ei un zambet gingas si cuvintele nu puteau exprima tot. Asa ca ii sopti usor:
-buna dimineata frumoaso, continuand mai apoi s.o priveasca fascinat.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 8:30 am

- Buna dimineata si tie. I zambi larg, apoi se intinse sa il sarute. I mangai usor parul ramanand fata in fata pentru cateva secunde.
Isi trecu o mana prin par si se ridica usor din pat, privea afara furtuna, apoi isi trase inapoi rochia pe ea. Il privi in oglinda, el inca se afla in pat, privind-o. Cu o mica miscare se intoarse catre el. Vru sa i zica ceva dar fu intrerupti de catre un ciocanit la usa. Privirea ei lua o intorsatura nu intelegea, asa ca il privea pe Nate.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 8:42 am

Nate ramase in pat si.o privi ciudat cand se auzi bataia in usa. Se ridica alarmat desi era gol si lua rapid un halat pe el si iesi din dormitor. Cobora la intrare si statu pe ganduri, era pregatit pentru orice. Deschise si.l zari in prag pe Sebastian, partenerul sau de afaceri.
-cum naiba m.ai gasit?intreba nervos.dar el nu raspunse.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 8:48 am

seba.
Era deja alarmat, nu stia cum sa dea mai repede de el. Era in incurcatura mare si trebuia sa rezolve asta cat mai repede. Lua cel mai rapid avion catre insula lui Nate si reusi sa treaca de garzile lui de corp.
- Esti in mari, mari probleme frate! Il anunta alarmat. Fara sa i ceara voie intra in casa indreptandu-se catre living. Ok, fata nu e aici nu? In fine. Lua o pauza sa respire si il privi. PROBLEME! Unu, tipul, da, e un tip! Tipul care va sabotat acel avion acum sase luni, cand Kate a pierdut copilul etc, tipul a fost gasit. Ghici ce, ei cred ca ti-ai sabotat propriul avion, ai rapito pe Kate si te ascunzi de militie! Cineva iti insceneaza propriul accident! Il anunta alarmat fara sa se miste din loc. Avea la el o geanta cu o garamada de fituici ca sa i arate ca totul era corect.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 8:59 am

Tranti usa in spatele lui si incepu sa.l asxulte. Ar fi vrut sa.i zica de kate dar tacu, pentru ca la un moment dat avea sa apara si ea.nu stia ce sa faca, totul era o mare minciuna, cineva incerca sa.l distruga sau chiar sa.l omoare.
-il cunosti? Stii cine este omu acesta? Intreba curios incercand sa.si faca un plan prin care aveau sa fuga.
-n.am unde ma ducem, iar daca. Ma prind ma vor inchide direct.
Se mai gandi o vreme:
-as putea sa.i las sa ma gaseasca, s.o predau pe kate, sa le zic ca n.am nicio legatura cu ea si sa dispar. Imi vor pierde urma dupa o vreme.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:04 am

Isi ridica privirea asupra lui curios. Nu putea sa i explice prea multe, deoarece tot ce avea in mana era o informatie, una care era cam publica la lume. Politia nu se sinchisi sa nu le explice televiziunilor. Asa ca, majoritatea planetei stia.
- Uite, nu poti face nimic intradevar. daca afla ca ai o relatie cu Kate va fi si mai rau, te va inchide ca ai intretinut relatii sexuale cu o adolescenta! Nu o sa poti sa te ascunzi la infinit, crede-ma. Esti pe o insula. Ofta si isi aseza mainile pe solduri. Politia va fi aici in 3 zile, trebuie sa iti faci bagajele si sa o tai dracu' de aici. Am sa incerc sa iti fac o noua identitate. Hai sa facem cumva ca Nate sa fie mort... Asta e planul meu. Apoi inainte cu un micut pas in spre el. Kate nu trebuie sa afle, o vor supune la o gramada de teste si isi vor da seama ca minte... I puse mana pe umar. Imi pare rau...
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:11 am

Ceva nu era in regula, iar idea era ca nu trebuia sa se grabeasca.
-nu! Ii zise si dadu cu oumnu in perete.
-daca imi inscenez moartea, o vor cauta pe ea. Cum ai zis si tu, kate nu stie sa minta, isi vor da seama. Ea o sa vrea sa ma caute iar ei o vor urmari si vom ajunge inchisi amandoi pentru ca nu putem doveni mimic.
-nu ma misc de aici sebastian pan nu sunt sigur de ce fac.
Se gandi din nou dar planurile nu erau bune deloc.
Rase intr.un fel de comentariu sau legat de relatia lor.
-vreau sa vad dovada ca asta s.a intamplat sub ochkk lor! Ce vor face seba, o vor dezbraca pe kate si.o vor duce la toti medicii pana cand unu le va confirma ca eu am fost de vina. Poate sa se fi culcat cu oricine. Nu au dovada. Nici nu stiu , sau stii ca s.ar fi intamplat asta sau nu
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:17 am

se aproprie de el, cu o voce mai puternica de data asta.
- Anu trecut, ai lasat-o insarcinata si a pierdut copilul. Mai stii? Abia am scapat de flie, spitalul le are si era singurul loc in care nu ma puteam baga cu forta. Am zis ca totul trece de la sine. Au dovezi Nate! Au dovezi. Au si martori cica... Nu i cunosc, un politist mi-a explicat ca tu ai incercat sa o omori pe Kate deoarece putea sa iti distruga cariera. Is o gramada de motive pentru care ai fi inchis, oh si crede-ma sunt bune! se tranti pe canapea si privi totul in jur. Trei zile Nate. Atata ai.
Kate cobora incet scarile privindu-i pe cei doi. Nu stia ce se intampla, il cunostea pe sebastian insa habarnavea care era scopul lui acolo. Aia era o vacanta. Nu un plan de afaceri.
- Mi-ati promis fara afaceri in timpul acestei vacante! spuse zambind atingandu-l pe Nate pe obraz cu un deget. Indreptata spre bucataria deschisa isi lua un mar.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:32 am

-ce dracu sa fac in trei zile sebastian?striga la el nervos si se bucura de faptul ca ea nu.l auzi pe moment si aparu ceva mai tarziu.
Termina orice discutie cand o zari. O saruta usor si.o magaie pe obraz.
-kate dute sus te rog, ii zise sincer c.o fata speriata si ingrijorata.nu voia s.o expuna chestiei asteia, nu inca.
Se intoarse spre sebastian.
-dam foc unui spital, distrugem niste dovezi, facem sa para un acvident. Atunci nu vor avea dovezi.
-m-am saturat sa fug, iar singurul loc in care as putea fugi de aici, e prea departe.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:36 am

sebastian zambi scurt apoi se ridica privindu-i pe amandoi. Kate statea in spatele lui nemiscata. Clar nu itnelegea ce se intampla.
- Kate nu te supara, e o chestie legata de firma... Ar trebui sa fie cam secreta. Facu el o fata mai ciudata.
Habarnavea ce se intampla se ce avea spitalul legatura cu povetea lor.
- Care e problema cu spitalul? Intreba curioasa cu fata in spre Nate. INcepu sa se alarmeze. Cineva sa imi explice acum ce se intampla.
sebastian dadu inaprobator catre Nate. Nu trebuia sa afle altfel totul se ducea de rapa.
- Nate, explicai! Incerca el sa faca ce e mai bine. stia ca Nate gaseste o scuza mai buna.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:48 am

Acu numai stia ce trebuia sa spuna, cum sa.i explice tot ce se intamplase.era complicat si neavand nicio idee sau solutie, ii privi pe amandoi serios.
-Sebastian te va duce acasa maine dimineata, le sopti si apoi isi dadu seama ca trebuia sa gaseasca si o scuza.
-cei de la spitalu unde ar fi trebuit sa nasti, au descoperit ca duceai o sarcina cu probleme si caa ai putea fi infectat cu un virus care a omorat copilu inainte de accident si ca ulterioarele complicatii ar putea avea o intarziere.
Cat de fals suna. Nici macar el nu credea.
-maine pleci, iar seba, ai grija sa ajungeti pe pamant in siguranta
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:54 am

Era prea in ceata sa puna intrebari iar singura intrebare ca i veni in minte i iesi imediat afara.
- Pai si tu?! Tu nu vi? Il intreba stand acolo ca un catelus in ploaie. Nu prea stia cum sa inteleaga de fapt toata povestea.
Incerca sa il priveasca pe seba dar nu putea, il privea in continuu pe Nate care parea sa o ignore. Il atinse usor pe brat cu mana ei dreapta. Astepta raspunsuri iar el era clar ca nu avea sa i le deie.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 9:59 am

Nu stia cum sa.i spuna asta , cum sa.i explice exact asa ca nu detalie nimic.
-nu kate, ii zise privind.o serios si indepartandu.se usor d ea.
Nu stia ce parere avea seba despre asta si nici ce avea sa faca in cotinuare. Poate o expunea pe katee, dar avea sa rezolve cumva. Ii era prea frica pentru a o lasa sa pkece.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 10:08 am

Kate lua o fata serioasa si se indeparta si ea usor, o lasase cu mana in aer. Il privi pe seba apoi pe Nate.
- Presupun ca am sa merg sa imi fac bagajul. Pleca usor din camera iar seba o urmari in continuare cu privirea in timp ce ea urca scarile.
- Nu ai cum sa dai foc spitalului. se presupune ca ti-ai inscenat accidentul. Acol ce vei zice? Nimic! Nate gandeste-te bine la planul meu. sau macar vin-o cu unul realistic! I spuse cu o voce serioasa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyDum Feb 23, 2014 10:29 am

-cum?pui o bomba, ascunzi, te duci la cativakilometri departare si boom? Sau poti intra pe furis, iei documentele si le dai foc.nimeni nu pateste nimic, ii zise dar nu credea aproape deloc in planul ala.
Se aseza pe canapea si se gandi.
-plan realistic: ma predau, o duc pe kate acasa si.o las sa.si traiasca viata. Nu ar fi greu. Ma poti aresta chiar tu si preda mai e dimineata, sau le.ai putea spune unde sunt.
Era nervos si numai gandea deloc.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyVin Feb 28, 2014 11:56 am

Isi dadu ochii peste cap la afirmatile lui, apoi auzind planul lui realistic se ridica nervos de pe canapea si il privi. Peste cateva secunde i dadu o palma peste umar.
- Te auzi Nate?! Te lasi batut, nu vrei sa afli cine iti face paradisul praf? Arata cu mana in jurul vilei lui uriase. Ramase pe ganduri si il privi insistent. Vrei sa o lasi pe Kate asa, in aer? I spuse pe un ton incet. Uite cum facem, acum ca Kate isi face bagajele pentru controlul minune, fa bine sa te gandesti cum il facem pe Nate sa dispara de pe raza pamantului. Ma pot ocupa eu de noua identitate, numai sa ma anunti. Ai 3 zile. Atat. Isi verifica geanta de langa el si deschise, din care a scos dovezile ca Nate era presupusul suspect care facuse marea tragedie. A, isi puse un deget pe buze, parintii lui Kate nu sunt fericiti, cam deloc! I zambi el apoi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyVin Feb 28, 2014 12:06 pm

Nate numai stia ce sa faca, asa ca dupa cele auzite se aseza pe canapea si-si pusee mainile in cap, lasandu-si privirea in jos si gandindu-se. Cine avea sa devina? Si mai mult decat atat cum avea sa o ia pe Kate inapoi si sa fuga cu ea, iar nimeni sa nu-i mai urmareasca?Se uita peste dovezi dar ceva nu se potrivea si brusc ii veni o idee. Era absurda, era chiar fara logica dar merita testata.
Isi ridica privirea si i se adresa:
-Si daca este cineva din firma?!Daca este cineva chiar din fata ochilor mei, iar eu nu-mi dau seama? intreba brusc fara sa mai comenteze ce spusese el.
-Daca ma cauta edja jumatate de glob are imaginea fetei mele in cap, deci identitatea nu este o solutie. Doar daca..
Nate se ridica si se duse spre el fiind foarte aproape:
-Il vom face pe Nate si tot ce are cu adevarat disparut. Haide..,se opri cateva secunde, stiu ca asta vrei cu adevarat Sebastian.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptyVin Feb 28, 2014 1:54 pm

Ridica surprins din sprancene. Ridica o mana in aer si il privi, apoi pufni in ras.
- Ma bucur ca ti-ai dat seama cine iti este prieten Nate. Il sfatui sarcastic. Nu imi era mai usor sa le zic politistilor fara sa te anunt, sa te las in voia sortii? Isi intoarse privirea, apoi il tinti cu ochii. Pentru ce am mai adus toate dovezile la care m-am chinuit seri intregi? Zambetul disparu incet, apoi se aseza pe canapea si il privi usor dus de ganduri. INteleg ca e un soc pentru tine, insa nu ridica degete aiurea!
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptySam Mar 01, 2014 9:39 am

Nate cazu pe ganduri. Probabil fusese prea grabit cand arunca toata vina asupra lui Sebastian.
-Pleaca si du-o pe Kate. Ne vedem aici la noapte dupa ora 1 sa stergem orice urma ca as fi fost aici, ii zise atent si nici macar numai comenta altceva.
Il ma privi cateva clipe si nu-i ceru scuze pentru faza de mai devreme, poate ca banuielile or sa se confirme candva, sau poate vor ramane sau banuieli. Se intoarse la Kate. O vedea cum impacheteaza totul si ar fi vrut sa-i spuna ca nu trebuie sa plece, c-a mintit-o. Dar pe de alta parte, isi aminti ca poate asa va fi mai bine:
-Imi pare rau pentru ce se intampla Kate, ii zise privind-o din usa.
Apoi se apropie de ea si-o apuca usor de talie:
-O sa vin dupa tine, in cateva zile..
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  EmptySam Mar 01, 2014 9:49 am

sebastian dadu aprobator din cap fara sa mai scoata o vorba. Credea ca tot ce a fost spus, a ramas acolo. stia ca Nate nu avea sa renunte la suspiciuni, lucrase de prea mult timp cu el ca sa nu isi dea seama aces lucru. Lasa pe masa fisele din mana si impacheta tot ce era. Iesi pentru o gura de aer, pentru a isi limpezi gandurile in legatura cu ce se intamplase pana acum.
Kate tremina de pus ultimele lucruri in vazila cand il observa pe Nate in fata camerei, stand proptit de tocul usii. Nu schita nici un zambet, continuand sa impacheteze. Era clar ca ceva i ascundea, insa nu stia daca vroia sa afle, pentru ca au trecut printre atatea si ceva in plus nu ar mai putea suporta. Cand o prinse de talie, spunandu-i ca se va intoarce dupa ea, inima incepu sa i bata cu putere. I aseza mana dreapta pe obraz si i cauta ochii incet mangaindu-i fata.
- Promite-mi ca vei veni dupa mine. Nu il lasa sa raspunda, asa ca se apropie incet de buzele lui si le saruta incet, cu speranta ca nu era ultimul sarut. Il simtea langa ea. se departa usor si isi lipi fruntea de a lui in timp ce i mangaie parul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





i see fire  Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  Empty

Sus In jos
 
i see fire
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans :: Sweet Love Story :: Plaja-
Mergi direct la: