Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 i see fire

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 9:58 am

-Promit.., ii zise incet si-o trase mai aproape de el. Cand ea se apropiee o stranse puternic in brate si-o sarutaa cuu pasiunee, in cat simtea ca nu i-ar mai fi dat drumul in momentul acela. Voia sa plece cu ea, si sa numai fie nicio problema, dar stia prea bine ca trebuia sa ramana.
O privi atent, sincer, si cu regret in ochi:
-Kate te rog sa nu vorbesti cu nimeni despre locurile in care am fost. Inventeaza ceva, te descurci tuu, da? o rugaaa i-o sarutaaa din nou.
O lua din nou in brate si-o stranse puternic apoi ii dadu drumu si se indeparta.
-Ne vedem in 3 zile pe podul "Wallter" la ora 2 jumatate dimineata.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 10:26 am

I zambi, dupa ce o stranse atat de tare incat parca il mai simtea la ea in brate. Nu vroia sa se gandeasca la ce avea sa le zica celor de la liceu, parintiilor, prietenilor, va inventa pe moment. Nu avea sa lase in spate amintirile lor, le tinea strans la piept, avand sa se intoarca inapoi pana la urma, nu? Indepartandu-se usor, isi lua geaca pe ea si se intoarse catre el. Cu privirea i privea expresia nesigura, care nu i oferea nici un mic detaliu despre ce avea sa se intample deca un control amarat, in legatura cu un suflet pierdut. Nu luase nimic important, asta era asigurarea ei ca se va intoarce, lasa si jurnalul si pozele cu ei doi pe birou. Trebuia sa se intoarca!
- Te iubesc! I sopti dupa i pauza destul de lunga. Fara sa il mai sarute, sa il atinga, sa il priveasca, isi lua valiza si cobora incet scarile pana ajunse in drept cu sebastian, care i lua valiza si o privi in timp ce schita un zambet.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 10:39 am

Vazu ca nu se mai atinse deloc de el, asa ca o urma pana la parter cand o prinse brusc de mana:
-Te rog sa ma anunti cand veti ajunge! oo zise si-o saruta usor din nou.Avea sa-i fie dor de ea, de atingerea ei si noptile pierdute, singuri intr-un loc pe care nimeni nu-l stiuse pana atunci.
Aveam 3 zile in care trebuia sa debaraseze totul si sa fuga, s-o ia pe Kate inapoi si sa incheie povestea asta. Se temea de faptul ca ea avea sa afle de controlul fals si c-o sa fie prea tarziu. Poate avea sa-l urasca, poate aveaa sa il accepte la fel ca si pana acum, dar nu stia. Totul era pus sub semnul intrebarii.
Isi lua la revedere si inchise usa in urma lor, apoi cotrobai prin casa. NU avea niciun plana exact, nimic concret. Se uita mereu pe acele dovezi si nu stia cum avea sa lee elimine. Stranse tot ce mai ramasese prin casa intr-un rucsac, inclusiv jurnalul lui Kate, cateva haine, rame si niste echipament de rezerva pentru orice problema. Se dechiza rapid cu cateva haine pe caer nici macar Kate sau Seba sau oricine altcineva nu le stia si pleca spre aeroport. N-avea sa-l lase pe "aproape nemernicul ala" sa plece cu Kate de unul singur. Se putea intampla orice.
In cateva ore se afla in aeroport, si urca in acelasi avion ca si ei doar cu cateva locuri mai in spate. Era curios ce scuza avea sa gaseasca Seba pentru oamenii care aveau sa sune la politie sa le zica de faptul c-au vazut-o pe domnisoara Kate intr-un avion comun, c-un tip ce nu semana deloc cu el. Spera doar ca ea sa-si joace micutul joc cat timp el avea sa rezolve problema. Daca Sebastian sau Kate spunea ceva, Nate era ca si mort, exceptand faptul ca deja era pe lista de cautare nationala. Insa reusise cu mare efort sa treaca de verificarile din aeroport, c-o veche identitate pe care o mai folosise.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 11:42 am

Kate urca in avion inca cu gandul la Nate. Era chiar curioasa daca totul se petrece cum au zis amandoi. Isi alese unul dintre cele doua locuri si alese pe cel de la margine. Ajungea mai repede la iesire, asa ca de ce nu. Privirile ei se intalneau cu majoritatea persoanelor, de parca era vedeta TV, avea impresia ca toata lumea vorbea despre ea. Isi intoarse capul catre sebastian si dadu nervoasa din cap, gen " ce dracu?". El o privea serios fara sa i explice ceva.
Peste cateva minute se ridica si se indrepta spre baie, trecusera o jumatate de ora, in cinsprezece minute trebuiau sa ajunga. Isi spala fata pentru a isi reveni din starea aceea. Iesind, trecu pe langa bar si un panou, erau persoane disparute. Ceva interesant i atrase atentia. Fata ei. Fata ei, exact aceiasi poza de anul trecut pe care mama ei o purta cu ea. In marine mai mare. Era fata ei! O trecusera toata caldurile nu stia cum sa reactioneze asa ca o azvarli indata ce trecu un baietel mic pe langa ea. o facuse mototol si o bagase in buzunar. Isi lua gluga pe cap si se aseza langa seba nervoasa. Nu i spuse nimic, nimic.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 12:05 pm

Statea acolo si studia fiecare miscare pe care cei doi o faceau. Chiar si-n momentu in care Kate se ridica era incordat si astepta sa vada ce se intampla. Iar cand se aseza, el pleca putin in explorare, trecand astfel rapid pe langa cei doi si oprindu-se chiar in fata ecranului acela.
O vazu pe ea. Era stire de prima pagina, lumea o cauta in disperare iar dovezile care i fusesera prezentate erau date chiar si la tv. In momentul ala, isi dadu seama ca situatia se complica destul de rau si totul nu merge asa cum ar fi trebuit.
Isi lua ceva de baut si se aseza la locul lui, stand cu privirea in pamant ca sa nu fie recunoscut. Putea sa doboare acum avionul, si sa raman cu Kate undeva in mijlocul oceanului dar ar fi fost descoperit. Ii trebuia o diversiune, ii trebuia ceva mai bun de atat. Dar tensiunea si stresul la care era supus, nu-l ajuta.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 12:20 pm

Cand au iesit din aeroport cu bagaje cu tot, o masina neagra i astepta. Cei doi nu au vorbit nimica, tot drumul isi retinuse toti nervi aceia pentru a i arata lui seba cu cine se punea. Kate se opri la masina si il striga. Cand sebastian se intoarse, Kate nici nu ezita si i pali o palma peste fata incat i intoarse capul intr-o parte.
- Ce dracu se intampla? Il intreba direct aratandu-i poza. Nu stia cum sa reactioneze nici unul dintre ei. Il impinse in umar apoi il privi fix. Ce se intampla!? spune-mi acum! I ordona cu voce tare.
seba nu scoase nici un sunet, privi in jur apoi o lua pe Kate si o urca in masina cu forta. Un bodyguard o tinea strans in timp ce el urca la volan. Puse mana pe telefon sa il sune pe nate. Lui Kate i se administra un somnifer pentru a o calma cam de tot.
- Nate? Am aterizat. I spuse incet.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 12:33 pm

Nate cobora imediat din avion cu tot cu bagaje si le plasa la cinevba. Era un vechi prieten de familie, care mai dadea de el, si-o spuse adresa exacta unde trebuia sa ajunga lucrurile sale. Cat despre micutul prieten a lui Sebastian, acesta avu o mica intalnire cu Nate inainte si un micut accident.
Se descotorosi rapid de el, si-i fura hainele si cheile de la masina, sii desfasura planul exact cum il stiau cei trei. El urca in masina si-o tinu pe Kate adiministrandu-i serul acelaa. Nu vru sa facaa astaaa, dar trebuia. Avea telefonul pe vibratii asa ca nici nu se obosi sa-l scoata pentru a raspunde:
-Stiu c-ati aterizat, zise ranjind in oglindaa din fataa in cat Seb sa-l vada bine. Si mie mi-a fost dor de tine, draga partenere.
Stia ca aparitia lui nu era in planul lui Seb si ca avea sa-i faca cateva probleme, dar nu conta. O aseza pe Kate usor acoloo, sii ramase in spate in timp cee Seb conducea. Voia sa aflee totul, voiaa sa stie ce planuieste, voia sa-i urmareasca fiecare plan. Si avea sa se faca vazut si nevazut cand se astepta mai putin.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 12:47 pm

Zambi usurat si in acelasi timp socat! Il subestima pe Nate prea mult si nu era prea ok lucrul acesta. Isi crea un mic plan in capul lui genial, apoi il privi in oglinda.
- Ma surprinzi Nate! spuse razand. Ce dracu' facem acum?! I zise nervos pe urma. Privi pe geam apoi o privi pe Kate. Trebuie neaparat sa i explici, stii ce palmi da? Intreba in timp ce il privea. In momentul acela se indreptau catre apartamentul lui seba care era intr-un loc retras diin L.A. Hai sa... Ramase pe ganduri. sa o omoram pe Kate. I zise privindu-l fix. Ma refer sa o facem disparuta, puf, declarata moarta, o fata a fost gasita undeva si e Kate. Mai luam putin atentia de asupra ta. Apoi peste cateva zile ups e si Nateee.. Apoi Katherine, spuse apasat, cu Nellson, il privi atintit, is intr-un avion catre Paris, Barcelona, Londra, unde vreti voi. I zise zambind. Te rog sa respecti planul Nate, nu glumesc. Nu te juca cu politia, mai ales cand esti pe teritoriul lor. I spuse serios. Ajunsera la apartamentul lui ce partea pustiu, parca masina jos in parcare si astepta ca Nate sa o ia pe Kate in brate.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 1:04 pm

Nate avea mai multe idei decat putea Sebastian sa prevada.Asa ca pe parcursul drumului numai spuse nimic, ci il asculta fiind atent chiar la fiecare cuvant pe care il rostea acesta.
Cand ajunsera o lua pe Kate si-o puse pe un pat la intamplare. Apoi isi ridica privirea foarte zambitoare spre prietenul sau:
-Ce sa-i explic Sebastian? Ca am plecat in urma voastra, ca voi disparea din nou, si ca probabil ma voi intoarce?zise ridicand nepasator din umeri ca si cum numai implicat in toata discutiaa.
Se ridica privind-o pe Kate cu dezgust cum statea acolo si se apropie de partenerul sau:
-Ti-as putea spune ca deja te-ai descotorosit de un element in plus. Am respectat planul dragul meu prieten, mult mai usor decat ai putea crede. Doar ca avem o problema.
Ridica mainile in aer:
-Sau sa zicem ca am impuscat doi iepuri dintr-o lovitura.
Deschise televizorul pe postul de stiri care arata ca micuta fetita neajutorata Kate fusese vazuta in aeroport in dimineata aceea in compania lui Sebastian si ca politia stia numarul masinii si ca incercau sa ii gaseasca cumva prin gps, telefoane si senzori plasati pe msina chiar la iesirea din aeroport, de Nate. Coordonatele fusesera specificare intr-un apel necunoscut catre cei de la politia L.A.
-Apropo , nu ti-am spus partea cea mai frumoasa: esti acuzat de crima, pentru caa domnisoara care te insotea, adica disparuta Katherine, este moarta. Iar tu esti ultima persoana care a vazut-o in viata. Camerele din aeroport au vazut totul, fraiere. N-ai fost atent! zise razand.
Si nu-i parea rau deloc. O omorase foarte frumos inlocuind serul acela cu unul letal. Doar ca in toata povestea asta, Nate mai avea un as de care Sebastian nici nu banuia.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 1:18 pm

Ramase cu zambetul acela patetic pe buze in timp ce Nate i explica lui maleficul plan pe care il puse in aplicare inaintea lui. Ceea ce Nate nu stia si nu va afla era ca seba era inaintea lui de mult, deja avea toate posibilitatile la el in maneca. Nimic nu era analizat si lasat la intamplare.
- Hm. spuse el in timp ce se aseza pe canapeaua aceea maronie. Unu, stia ca nu avea cum sa i faca rau lui Kate, asta era planul doar, sa o salveze de la moarte si sa fie impreuna cu ea, nu? Trebuia sa fie ceva la mijloc. Iar tu ti-ai omora iubirea ta pentru ca... Zambi. Nu te descurci la mintit. Il batu pe umar in timp ce se ridica. Era la barul cu bauturi in timp ce incepu sa i zica. Ce ai face daca ti-as explica caaaa, frumosul tau fiu Peter. se intoarse in spre el. Yep, fiul tau care l-ai aparat de noi, de viata aceasta dura. Asa, Peter, e disparut? I spuse sec, pe o fata intunecata. Nu ca si Kate, disparuta, aparuta. Intradevar rapit, se apropie incet, cautandu-l pe tati, in timp ce el isi petrece vara cu iubirea lui, care era sa isi piarda viata, care si-a pierdut copilul, Nate stiu ca esti afectat psihic dar tu nu ai omorao pe Kate, te cunosc fratioare. Bau din paharul cu wiskey si il aseza pe a lui pe masa. Asa ca inceteaza cu prostia ta si explica-mi ce dracu faci?
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 1:31 pm

Zambi la cele auzite doar ca Seba gresea in totalitate , chiar daca nu avea deloc logica, Nate era mult mqi rece decat ar fi banuit el vreodata. Il durea ca favuse asta, c.o pierduse pe kate dar pana si el stia ca pe de o parte minte, iar pe de alta fata de langa ei adica kate era cu adevarat moarta.
-nu ma cunosti atat de bine pe cat banuiesti, zise si scoase din buzunar seringa cu care o injectase pe kate. Stii ce e asta?Nu stii. Vvezi tu cat m.am plimbat prin lume am cercetat substante cu efect letal ca sa zic asa.
Se intoarse cu spatele apoi se repezi cu seringa in bratul lui Seba si.i administra ultimi mililitri. Nu avea nevoie de mult ca sa fie letal ci doar de un strop. Hai sa vedem cat de moarta e Kate, pentru ca ai cel putin o ora sa ma convingi sa.ti dau antidotul sau vei junge langa ea.
-nu.mi pasa de ce avea de gand ea sa faca, dar ai zis si tu, daca kate e moarta, politia va renunta la un moment dat. Toate bune si frumoase.
Arunca seringa. Fiecare vorba il facea sa rada pentru ca smecheria era inca valabila. Totusi trebuia sa.l convinga pe seba ca totul era real
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 1:48 pm

Il lua prin surprindere cand el il injecta. Insa ce il surprinse mai tare era ca incepea sa creada ca, Kate e moarta! Avuse micul instinct de a lua pistolul de la spate.
- Nate, joci un joc aiurea rau. Pentru ce ai facut asta? scoase pistolul si il incarca. Pentru ca ti-am amenintat copilul? Ori ca eu cred povestea cu Kate? Te astepti sa iei ceva de la mine? Toate sunt aici, arata cu tragaciul catre capul lui. Nu am scris nimic jos!
Isi puse la cap pistolul si il privi pe Nate, nu i pasa ca moare. Avea o gramada de informatii care i erau utile lui Nate in momentul de fata. El habarnavea ca stia cine i-a inscenat totul. Habarnavea. Intre timp se aseza pe fotoliu si il privi.
- Vrei copilul inapoi? Insereaza serul, i zambi.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 2:01 pm

Asa se intampla mereu.ii placea sa se joace cu focul pana avea sa se arda sau sa ajunga intr.un punct in care toate mutarile erau imposibile.ar fi vut pe moment instinctul sa.i ia din mana pistolul dar n.arfi avut timp si totul s.ar fi dus de rapa. Povestea cu kate era in totalitate aproape adevarata.
-Dute Sebastoan, vezi daca e moarta vezi daca mai respira! Tipa el de aceasta data. Peter n.a fost niciodata copilul meu, ci un agent sub acoperire care a servit drept pretext pentru o inselatprie inainte ca tu sa vii in firma. S.au facut actele in cat tptul sa fie real, chiar si testele de sange , indentitatea, scenariul nasterii si amintirile, n.au fost decat capcana in care trebuiau sa cada toti. Cat despre el, probabil ceilalti se vor ocupa de asta.
Vru sa tranteasca ceva, sau sa se apropie de el dar ii era frica de faptul ca s.ar sinucide seba chiar in fata lui. Si avea nevoie de informatii, asa ca nu accepta targul.
-am facut.o pentru adevar, pentru ca pe kate ai furat.o atat de usor din bratele mele si acum e moarta. Crezi ce vrei,cadavrul o sa inceapa sa se prinda miros in catrva zile(cred).si din cauza ta, asa ca daca vrei antidotu incepe sa vorbesti.
Era cu mainile legate. Seba cu pistolu si el cu targul.iar pe moment numai avea nimic.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 2:29 pm

Intradevar nu cunostea multe despre firma sau trecutul lui Nate. Era o chestie pe care el nu se gandi ca avea sa o folseasca asa ca nu se atinse de ea. De aceea nu se gandi la optiunea ca Peter putea sa nu fie copilul lui. El tot ce vroia de la Nate era averea. Nimic mai mult.
- Un mic amanunt am uitat eu sa mentionez nu-i asa? Cine a fost cel care a anuntat politia, a creat evidente, a anuntat presa ca Nate e cel care a rapito pe minora care a pierdut un copil? Eu. Spuse intr-un final. Eh, si sa zicem ca ma omor, cum ai zis si tu, vine politia, etc. Ce gaseste? Nate cu doi morti. Izbucni el in ras apoi il privi fix. Uite, ma faci sa vorbesc prostii. Inca se proprea cu crestetul in pistol. Hai. Adreseaza-mi intrebari. Il pofti el.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptySam Mar 01, 2014 2:46 pm

Poate ca'l aduse chiar in punctul in care dorea,adica exact in momentul in care isi pierdea rabdare si el marturisea totul fara sa depuna prea mult efort. Si nu era deloc o surpriza, pentru ca avea suspiciuni de multa vreme ca Sebastian il lucra pe la spate.
-unde aveai de gand s'o duci pe kate?intreba curios si astepta in raspuns.
Totusi trebuiau sa se faca nevazuti curand pentru ca politia era pe urmele dragului de Sebastian,al doilea rapitor.
-si sebastian, vreau adevarul! Ii sopti incet stand calm pe canapea incercand sa nu izbucneasca pentru ca el inca abia pistolu la tampla.
Intre timp cu tactica domnisoara kate se furisa de afara pe la spatele lui sebastian si incepu sa se dea la el. Ii puse usor manutele pe umeri si'i sopti usor: -haide sebastian, spune'e tot! Ii sopti usor la ureche.
Si kate fusese candva o simpla aventura cu seba ,poate el nu'si amintea pt ca fusese beat , dar ea stia limbede ca inca il doreste. Si'si plimba manutzele pe gatul lui si ramase in spate fara sa se apropie de pistol. Apoi incepu sa'i desfaca camasa, facandu'l s'o doreasca' sa'si iasa din minti. Iar nate doar asista si totul era doar n plan princare voiau informatii.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptyDum Mar 02, 2014 3:21 am

Nu se lasa pacalit de Nate si jocurile lui murdare. Trebuia sa se astepte ca, Kate era in viata si ca totul avea sa se sfarseasca in modul acela. Putea sa jure ca totul mergea ca la carte insa un mic virus in placa lui de baza nu avea sa i incetineasca puterea de a merge inainte. In timp ce Kate incepu sa i desfaca camasa, se ridica frumos si o lua de mana stanga tinand-o strans la piept. I aseza frumos pistolul la tampla si il privi pe Nate. Kate incerca sa se miste insa nu o lasa nici macar picioarele sa le puna in miscare.
- Poate trucul tau cu serul "letal" a fost frumos, insa gata cu joaca. Unde puteam sa o duc pe Kate? Intr-un avion ce avea sa se prabuseasca, tot din vina ta. Iar tu intrai frumos la inchisoare. Alte intrebari? I zambi.
Era o chestie logica, avea sa il distruga pe Nate in cel mai urat rand posibil. Avea sa i omoare marea lui dragoste, sa i ia firma si sa il lase in cel mai urat loc posibil in care poate sta un om ca el. Nu avea de gand sa il lase sa scape printre degete de data asta.
- Nu ai idee cu cine te pui! Crezi ca daca ma omori pe mine rezolvi ceva? Ramai fara raspunsuri Nate, iti trebuie, stiu ca iti trebuie. Nimeni nu le are inafara de prietenul tau bun sebastian! Iar cum sunt eu un asa bun prieten, am sa iti mai dau o sansa pe care tu decizi daca o sa o lasi in aer. Privi ceasul de pe perete. Politia va fi aici in cinci minute, pot sa o omor pe Kate, ma vei impusca si intri in plasa politistilor. Oooori, ai putea sa imi donezi firma ta, toata. Nu parteneriat, tot. Fiecare particica, iar eu te voi lasa frumos sa scapi cu o noua identitate. Insa, nu stiu ce va zice Kate in legatura cu asta, hmmm, sa plece din america fara familie, prieteni. Nu stiu, astea nu ma baga pe mine in discute. I spuse pe un ton amuzant.
Kate se misca din ce in ce mai tare privindu-l pe Nate in ochi fara sa i zica ceva. Nu stia ce plan avea in maneca insa trebuia sa il foloseasca acum.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptyDum Mar 02, 2014 12:24 pm

Problema cea mai grava era ca Nate numai avea niciun plan iar sebastian il incoltise din toate partile in cat numai avea cum sa se apere. Kate er a la mijloc in povestea asta si nu avea nicio vina.doar ca nu avea garantia ca micul sau amic o sa uite total de ei dupa ce ii va da firma.putea sa sara la gatul lui si kate ar fi fost moarta in 3 secunde sau ar fi putut astepta pana la momentul oportun si sa'i ia lui sebastian totul. Sa se razbune asa cum ar fi trebui sa faca de multa vreme. Plus ca trebuiau sa plece de acolo rapid. Asa ca pe moment nici numai judeca sinu facu nimic. Tragea de timp, in cat politia sa apara si totul sa se deruleze asa cum ar trebui. Iar micutul prieten nu se astepta la asta.
Nate se ridica si veni spre ei chiar in momentul in care un grup de politisti inarmati intrara peste ei. Nu opuse rezistenta doar il privea pe sebastian ranjind. Stia ca in momentu acela, nu era singurul incriminat, asa ca povestea si jocul nu se sfarseau aici. Cat despre kate presupunea ca va fi dusa acasa si ca va trebui sa rezolve repede aceasta mica diversiune.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptyMar Mar 04, 2014 12:58 am

Intre timp ce negociau ei, un grup de politisti intrasera in casa, il privi scurt pe Nate in timp ce i dadu drumu lui Kate si arunca arma pe jos. Ridica mainile in aer si i privi pe politisti. Il incatusau si il asezase in genunchi, la fel pe Nate si Kate. Totul se petrecea asa repede incat nu mai avea nimic de zis. Evidentele asupra lui Nate inca erau adevarate. El probabil va lua cativa ani, in timp ce Nate probabil va fi ori pe viata, ori condamnat la moarte. Inca se gandea ce sa i zica Juratiilor, sa il tina, sa nu il tina.
Ajunsi la sectia de politie il bagasera intr-o celula si aveau sa il tina acolo 24 de ore apoi aveau sa faca procedura standard. Nimeni nu avea voie sa intre in celula, nici vizite cu avocatul macar. Trebuia sa raman acolo pazit de garzile de corp ce se aflau langa usa. Kate il tinea in vizor pe Nate inca de cand au plecat. Pe ea nu o bagase nici unde, nu stia ce se va intampla. Chiar nu stia.
- Kate Nillson? Auzi ca o strigase cea de la birou. Facusera cunostinta in timp ce un politist i dadu jos catusele. Intre timp aparu si Nate in fata ei, dar in spatele unui perete de sticla, era filmata iar camera fumurie nu o ajuta la nimic cu stresul.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 EmptyMier Mar 05, 2014 11:31 am

Nate era dupa gratii si la fel era si Sebastian. Sincer nu voia ca lucrurile sa ajunga asa departe, dar fusese singura lui sansa de a o salva pe Kate si firma in acelasi timp. Isi voia viata inapoi, asa cum era inainte, pentru ca nu avea avocat, dovezile erau evidente si totul in incrimina. N-avea sa scapee usor. Asa ca trebuia sa creeze o diversiune si sa fuga. Era mereu pe fuga.Avea sa-l lase pe Sebastian acoloo?
Statea frumusel in celula lui cand o politist il lua si-l dusee afara. Era dimineata, toti ceilalti detinuti erau acolo. Nu avea catuse si era din nou fata in fata cu Sebastian. Nu stia nimic de Kate si asta il inebunea.
Si era nervos. Il apucaa de haine si-l tranti de-un perete, intr-un loc mai retras.
-Spune tot in momentu asta, sau n-ai sa prinzi ziua in care ai sa poti scapa de aici cumva!striga la el .
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





i see fire  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: i see fire    i see fire  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
i see fire
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans :: Sweet Love Story :: Plaja-
Mergi direct la: