Azarath Metrion Zinthos
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 You can call me evil cause I'm just not like you...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 7:30 am

Se ridica de pe pult si il privi pe tip in ochi cand raspunse. Apoi isi muta privirea catre Paula. O pufnise rasul, dar isi aseza la gura mana prefacand-use ca avea ceva pe buza. Lua un mar in mana si plecase incet din bucatarie.
- Pacat ca-s pe invers. Spuse incet razand. O lasa balta si se indrepta catre plaja asezandu-se pe scarile ce duceau catre nisipul acela inchis la culoare. Privea cum soarele incepea sa apara si totul parea asa de frumos. Isi verifica telefonul. Era inchis. Il deschise, 20 de mesaje de amenintari de la prietenul ei, un mesaj de la mama ei ca sa nu uite ca i luase iarasi bani de pe card. Stia deja dece. Cumpara aiurea haine, machiaje si tot felul de prostii numai ca sa arate bine pentru prietenasul ei. Incepea sa isi urasca viata asa de mult. Avuse un apel nepreluat de la tatal Paulei. Wow.
- Paula? Hai umpic aici. Se ridica usor de pe scara din lemn si o astepta afara. Se scutura de nisip si se intoarse cu privirea in spre usa.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 7:58 am

Invartii cu o lingurita in cana si se indrepta incet spre J.
- Ce e? ii spuse, in timp ce-si indrepta spatele.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:17 am

Sebastian nu astepta si lua un prosop in jurul sau si cobora la cele doua fara saaa zica nimic. Se asezaa pe scaun si le ascultaa conversatia, desi nu era deloc interesat.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:21 am

O privi si isi intinse mana sa i arate telefonul.
- Tatal tau a sunat. Spuse pe un ton cat de cat normal. Nu stia cum sa reactioneze si nu stia dece fis pe ea o sunase. Era ceva caam ciudat. Ca sa faca apele umpic mai agitase le facuse o propunere. Mergem undeva in seara asta? O petrecere? Ceva? Spuse razand.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:26 am

Privi putin ecranul si vruse sa-o anunte ca acela nu era numarul tatalui sau. Brusc, isi amintii ca nu butonase deloc telefonul in timpul scurt in care se afla aici. Nu simtea nevoia. Insa acel sentiment de neliniste nu-i dadea pace, si cum il ignora, cum uita parca si cine era.
- Uhm... e abia 9 dimineata, crede-ma, sunt... mima usor slabiciunea ce i se infipse in oase si intrase in casa. Brusc, se impiedica in ceva si simti doar pe mainile ei putina umezeala. Ca sa nu faca impactul mai oribil decat era, stiuse ca picase prost pe cine nu trebuia. Sebi era acolo, paharul din mainile ei, era pe jos, rasturnat, si patura ei norocoasa ii provocase un mic ghinion.
Inghitise in sec, fara sa mai poata sa execute vr-un gest, stand dezorientata si nepunticioasa.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:31 am

Sebastian se ridicaa lenes dupa o vreme, si cand see intoarse brusc dadu cu ochii de Paula ciocnindu-se direct si trezindu-se apoi direct la podea.
-Hmm daca voiai putina distractie, cred ca as fi preferat sa nu fie atat de dureros impactul cu solul, ziceee razand si-o privi atent.
Intr-un fel astepta sa se ridica, si-n altul n-ar fi vrut. Statea acoloo intins pee jos si nu stia cum sa reactionezee.
-Decii, cee planuiesti?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:39 am

Scoase un zambet sec si facuse un "ha, ha" dinala sec apoi batu din palme.
- Ce dragut. Acum ridicate. Spuse pe un ton sec. Trebuie sa inceapa distractia. Mergem undeva sau o facem aici? Petrecerea. Spuse intr-un final. Avea chef sa se deslantuie si sa uite de toate problemele ce le avea acum. Daca tot statea la Sebastian macar sa se distreze. Isi trecuse o mana prin par ca sa si-l aranjeze umpic si astepta ca Seb, sa se ridice. Si totusi vazand ca, cei doi nu reactionara decise sa scoata din frigider multe sticle de batura.
- Nu ne-ai spus ca esti bogat, spuse razand. Si totusi, cati ani ai? Ea presupuse o varsta dar era curioasa de raspunsul lui.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:45 am

Il privi in ochi pentru o secunda si continua sa ramana nemiscata. Incerca sa caute prin ajutorul vazului un punct de sprijin. Cu greu se dase de pe el, inca ramanad pe jos, aproape de el. Se ridicase cu greu si stranse obiectele ce erau pe jos si care le rasturnase.
- Imi... nu apucase sa mai continua deoarece J o intrerupse, si punand cana pe marginea blatului de bucatarie, se imbraca cu patura ce pur si simplu ii cazuse de pe umeri fara sa-si da seama...
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:50 am

Seb se ridica si el, si-o ajutaa sa tranga totul de prin jur, apoi se uita spre J.
-Hmm, cred ca am omis unele lucruri din discutiee, ii zise cand o vazuu cotrobind dupaa sticlele acelea.
Se duse si lua o sticla si el si incepu s-o deaa pestee cap.
-Let's start the party. Ah si ... stai sa ma gandesc 5286 de ani, ce zici de asta?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 9:55 am

Isi dadu ochi peste cap cand i lua sticla din mana. Scoase din bax inca doua si una i inmanase Paulei.
- Haide Snow White, cred ca te poti servi si singura. Luase una si pentru ea zambind catre cei doi si o ridicase in aer. Pentru... Viata. Spuse dupa ce stase ceva timp pe ganduri. Fuck it, pentru petrecere. Incepu sa rada si daduse jumate de sticla peste cap.
Isi indrepta privirea catre Seb care statea aproape dezbracat. Se indrepta in spre usa care ducea la plaja, trecand prin spatele lui atingandu-l cu mainile pe spate, cea stanga coborand-o incet, apoi il lasa deoarece deja iesise afara.
- Facem in trei petrecerea sau mai chemam? Sa stiu cat de mult sa beau. Dadea cu unghile in sticla, facand niste sunete mici.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:00 am

Sorbi si ea din sticla ce o primise, si se stramba usor din cauza cantitatii de alcool ce o simtise pe buze.
- Ce ar fii sa ne jucam ceva? intrebase ea, detasat.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:02 am

O apucaa usor pe J si-o lipi dee usaa aceea auzind-o pe fundal si pe Paula. S-ar fi dat la ea, nu eraa foarte imbracat si deja bausee o sticla de whiskey si numa era atat de treaz.
-Ma gandeams a ne facem de cap doar noi, ce zici? ii sopti usor la ureche apoi isi ridica capu spre J.
-Da-ne o idee, imi plac jocurile.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:05 am

Se muscase de buza dar dadu usor din cap, impingandu-l subtil.
-Poate mai incolo, I soptise. Se intoarse in spre Paula care puse o intrebare ce i ridica extazul la maxim.
- Ador jocurile. Ai vre-o propunere? Spuse departandu-se usor de langa Sebastian care i facuse o propunere destul de interesanta.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:11 am

Puse sticla langa cana ce o lasa-se acolo, si observa ca exista o anumita tensiune intre ei.
- Vedeti si voi, ca nu am chef si nu ma simt prea bine. Pe el nici nu-l cunosc, eu nu inteleg ce caut aici... deci, excudeti-ma. Am de gand sa plec... acasa. Spuse, usor nervoasa, deoarece habar nu avea ce cauta ea defapt acolo. Isi simtii putin bratul arzand, si puse mana in acel loc, ignorand durerea in secunda urmatoare.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:16 am

Simti cum tensiuneaa creste intre ele doua si cand tipa vru sa plece, ii puse un brat in fata si n-o lasa sa treaca de prag.
-Haidee, petrecereaaa abiaa incepeee, nu trebuie sa pleci atat de repede, oo rugaa uitandu-see cu niste ochi pufosi catreee ea si apoi tacu.
-Decii va fi un joc in trei?intreba curios. Si incepu saa bea dn alta sticla.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:19 am

Aseza pe masa sticla si ridica din sprancene, putin neinteresata de ce spuse ea. Se hotara sa spuna si ea ceva, doar nu era sa stea acolo si sa taca ca si o fata cuminte :3.
- Mda, ca de obicei. In fine. Se aseza pe pultul din bucatarie de unde statea ultima oara si isi aseza mainile in san. Poate avea dreptate Paula si totusi, ea se hotara sa mai stea o zi doua si apoi se intoarce la viata ei.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:22 am

Il ciupise de brat.
- Si totusi, nu va distractia. Distractia sa ce? Si nu ma mai privii asa! il ruga, deja simtindu-se jenata de prestatia lui. Continua sa-si tina mana la brat si durerea inceput sa se intensifice.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:25 am

Vazu ca n-are nicio sansa si-o lasa baltaa cu Paula pana la urma. Pe J o vazu incordata si brusc i se barea ceva in neregula si nu doar pt ca era putin beat.
-Ce-i cu tinee? Vb serios adica, ce ti s-a intamplat?
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:28 am

Dadu dezaprobator din cap si i daduse o palma peste umar lui Sebastian.
- Cred ca mai bine te duci sus, te asezi in pat si te culci. O sa o duc eu pe Paula acasa. Nu cred ca are rost sa stai treaz. Pun pariu ca ai, scoala ceva, lucru... In fine. Cred ca voi pleca si eu dimineata, trebuie sa iti dau masina cumva inapoi. Se daduse jos de pe pult si o privi pe Paula.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:35 am

Isi dase putin articolul ce ii acoperea bratul si vazu un tatuaj aproape in sange luand amploare pe bratul ei. Se panica brusc, durerea fiind mult mai intensa si se propti cu spatele de perete inca ramanad umita, durerea disparand incetul cu incetul, tatuajul fiind complet.
Sus In jos
Crocevia di amore.

Crocevia di amore.


Mesaje : 953
Data de inscriere : 18/12/2011
Localizare : Printre randuri.

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:41 am

Ii ignora vorbele si se dusee sa dea drumu laaa muzicaa, desi nu prea tare apoi in loc sa se ducaa sus, ramase langa Paula.
-Cred ca stau mai conforabil aici. Ma gandeam ca mi-at putea tinee de companieee cateva zilee.
-Plus ca prietena noastra ee putin ranita, n-o putem trimite asa acasa.
Sus In jos
https://ruffssilalysidulce.forumgratuit.ro
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:43 am

Ramase putin uimita de cele intamplate. Adica, de cand isi facuse ea tatuaj? Parca nu il avea in dimineata aceea.
- De cand ai tatuaj? Spuse mirata. Era destul de socanta chestia. Era rosu rosu, de parca fix acuma il terminase. Se apropie incet incet de ea, uitandu-se la acel tatuaj cu forme umpic cam ciudate.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyDum Oct 13, 2013 10:46 am

Simti cum acea zona inca ardea, si se repezi la robinet, dand apa la stadiul mai rece. Isi puse pe tatuaj, mai slabind aceea arsura ce o simtii. Panicata nu reusii nici sa-si controleze respiratia dorind ca acea durere sa dispara.
Sus In jos
Mc.Dreamy

Mc.Dreamy


Mesaje : 869
Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Wonderland

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyLun Oct 14, 2013 11:18 am

Se hotara sa il duca pe Sebastian sus care era mort de beat, dandu-i tricoul jos, si pantaloni ramanand in boxeri. Il aseza incet in pat, si il acoperi cu o patura. El incerca sa o ia de mana bolborosind ceva despre o fata pe nume "Amea", dar nu il baga in seama. Pana la urma se potoli si adormi. Aceasta cobora incet scarile mergand in spre Paula care inca se afla la robinetul acela. Era ceva ciudat, nu stia ce se intamplase sau ce anume avea sa insemne tatuajul acela. Mai pe scurt, nu stia dece se intampla lucruri anormale.
- Esti mai ok? Spuse privind pata aceea rosie ce se afla pe bratul ei firav. Se apropie incet de ea privind acel tatuaj din toate unghiurile. Stia acel semn de undeva, dar nu putea sa zica de unde. Totusi, arata foarte dureros, mai umpic sa i curga si sange la cat de subtire i arata pielea. Luase de pe masa un un prosop ce il imbiba cu apa rece, rece si il aseza acolo. Facand comprese.
Sus In jos
Zombie.

Zombie.


Mesaje : 286
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 27

You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 EmptyLun Oct 14, 2013 11:40 am

Se asezara amandoua pe micul patuc si se lasa ingrijita de catre ea. Nici nu stia ce sa spuna, stia doar ca asa era bine, sa aiba acel... ceva. Nu-l vazuse prea bine, durere chiar era deranjata si aceasta ii slabi vederea. Ceva nu era in regula... O privi scurt pe J si... suspina usor, simtind cum ochii i se umezesc, durerea incepand sa revina.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You can call me evil cause I'm just not like you...   You can call me evil cause I'm just not like you... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
You can call me evil cause I'm just not like you...
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azarath Metrion Zinthos :: x OLD x :: arhiva // all rp fans :: x NORMAL RP x :: under the appearence-
Mergi direct la: